خانه » سلامت » تغذیه سالم » ناگفته هایی درباره پسته!

ناگفته هایی درباره پسته!

یک رژیم غذایی غنی از پسته به خوبی این پتانسیل را دارد که با سرطان مقابله کند.

 

رژیم غذایی که با مصرف روزانه پسته همراه باشد، می تواند به کاهش خطر بروز سرطان ریه و سایر سرطان ها کمک کند.

 

بر اساس مطالب منتشر شده، ویتامین E در برابر انواع سرطان از بدن محافظت می کند. مصرف نوعی ویتامین E به نام گاما- توکوفرول خطر بروز سرطان ریه را کاهش می دهد و پسته منبع بسیار خوبی برای این نوع ویتامین است. خوردن مقدار زیادی از آن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

 

پسته با پایین آوردن مقدار کلسترول خون و فراهم آوردن مقدار زیادی آنتی اکسیدان که در محصولات گیاهی وجود دارد، برای تامین سلامت قلب نیز شناخته شده است. یک رژیم غذایی غنی از پسته به خوبی این پتانسیل را دارد که با سرطان مقابله کند.

 

بر اساس مطالعات اپیدمیولوژی، گاما- توکوفرول که در پسته به وفور یافت می شود در برابر سرطان پروستات نیز از بدن محافظت می کند. سایر غذاهایی که منبع غنی از ویتامین E هستند عبارتند از بادام زمینی، گردو، سویا و ذرت.

 

متخصصان آمریکایی، در رژیم غذایی غنی از ویتامین E که در هفته سه یا چهار بار از پسته استفاده می شود، افزایش چشمگیر انرژی را در مقایسه با رژیم های کنترل وزن مشاهده کردند.

 

با مصرف پسته، کنترل کلسترول ناشی از مصرف ویتامین E به طور چشمگیری نسبت به ابتدای رژیم مشاهده می شود. پسته یکی از آجیل های بسیار مفید است و مصرف 57 گرم از آن به صورت روزانه می تواند در مقایسه با رژیم معمولی خطر بروز سرطان را بدون تغییر در شاخص وزن بدن کاهش  دهد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *