خانه » روانشناسی » خانم های ولخرج این کفش ها را بپوشند

خانم های ولخرج این کفش ها را بپوشند

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد پوشیدن کفش های پاشنه بلند موجب می شود زنان علاوه بر آنکه تمرکز خود را روی حفظ تعادل شان افزایش دهند، ولخرجی نیز نکنند.

پژوهشگران دانشگاه بیرگهام یانگ انگلیس دریافته اند زنانی که کفش های پاشنه بلند به پا می کنند بر روی خرید کردن دقت بیشتری به خرج داده و انتخاب های بهتری را در فروشگاهها صورت می دهند.

جفری لارسون استاد بازاریابی دانشگاه بیرگهام یانگ و مجری این تحقیقات می گوید: اگر فرد ولخرجی هستید و یا در خرید افراط می کنید شاید بهتر باشد کفش های پاشنه بلند به پا کنید.

وی کشف کرده است آنچه که موجب می شود ذهن بر روی حفظ تعادل متمرکز شود، انتخاب های خرید را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

نتایج این تحقیقات در حالی حاکی از فواید پوشیدن کفش های پاشنه بلند است که تحقیقات پیشین نشان داده است که کفش هاي پاشنه بلند اگر به صورت طولاني مدت استفاده شود موجب کوتاهي عضلات پشت ساق ها و دردهاي شديد در همان ناحيه خواهد شد.

طبق بررسی های انجام شده، اگر خانم ها مدتی طولانی كفش پاشنه بلند به پا كنند، محور بدنشان بخصوص در ناحیه پا تغییر می كند؛ تغییر محور ساق پا سبب انقباض یا كشیدگی بیش از حد عضلات می شود و عدم استراحت عضلات درگیر، دردهایی مزمن را با خود به همراه می آورد.

پیروان این نظریه همچنین بر این باورند كه تغییر محور بدن در ناحیه لگن و ستون مهره ها نیز اثرات نامناسب می گذارد و وقتی پاشنه از محور اصلی بالاتر رود، فشار كل بدن بر پنجه های پا وارد خواهد شد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *