خانه » فناوری های نوین » حمله99درصد ویروس‌ها به گوشی‌های آندرویدی

حمله99درصد ویروس‌ها به گوشی‌های آندرویدی

ایسنا: در این گزارش که به تازگی انتشار یافت، گفته شده: ۹۹ درصد از برنامه های مخرب موبایلی که برای نخستین بار شناسایی شدند، برای هدف گرفتن نرم افزار آندروید طراحی شده بودند در حالیکه شمار بسیار اندکی به تلفنهای هوشمند مبتنی بر جاوا و سیمبیان حمله می کردند.

سال ۲۰۱۲ دومین سالی بود که طی آن بدافزارهای آندروید رشد انفجاری داشتند. برنامه های مخرب شناسایی شده که به آندروید حمله می کنند، از هشت برنامه در ژانویه سال ۲۰۱۱ به ۸۰۰ برنامه در همان سال رشد کرد. لابراتوار کاسپرسکی هر ماه به طور متوسط ۶۰۰ نمونه جدید بدافزار موبایل شناسایی می کند.

اکثر بدافزارهای آندروید به سه گروه اصلی تروژان های پیامکی، بک دورها و جاسوس افزارها تقسیم می شوند. تروژان های پیامکی با ارسال پیامک به شماره های تلفنی که تعرفه بالایی دارند، اعتبار اشتراک کاربر را تمام می کنند در حالیکه بک دورها امکان دسترسی غیرمجاز به تلفن های هوشمند برای نصب برنامه های مخرب دیگر یا سرقت اطلاعات شخصی را امکان پذیر می سازند. جاسوس افزارها نیز مجموعه داده های خصوصی مانند رمز عبور و شماره های تلفن و در برخی موارد حتی عکسهای شخصی را هدف قرار می دهند.

تروژان های پیامکی، بک دورها و جاسوس افزارها در نیمه نخست سال ۲۰۱۲ جمعا ۵۱ درصد از بدافزارهای آندروید تازه شناسایی شده را تشکیل دادند. در صدر برنامه های بدافزاری که توسط “برنامه امنیتی موبایل کاسپرسکی” یا “برنامه امنیتی تبلت کاسپرسکی” بلوکه شدند، تروژان های پیامکی و پس از آن تبلیغ افزارها قرار داشتند. تروژان های  بانکی از گستردگی فعالیت کمتری برخوردار بوده اما خطرناک ترین بدافزار موجود شناخته شده که اغلب به همراه تروژان های بانکی رایانه ای فعالیت می کنند.

سیستم های عامل آندروید اجازه نصب نرم افزار از منابع غیرمطمئن را می دهد. بنابراین به کاربران توصیه می شود از وب سایت های مشکوک برنامه ای را نصب نکنند.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گوشی هوشمند Xperia XZ2

بررسی مشخصات گوشی هوشمند Xperia XZ2

اتفاقات خوبی در همایش سالیانه Mobile World Congress افتاده و شرکت‌های بسیار زیادی در آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *