خانه » اخبار روز » ایران به شیعیان عراق فرمان حمله به آمریکا را داده است!

ایران به شیعیان عراق فرمان حمله به آمریکا را داده است!

موضوع حمله آمریکا به سوریه، همچنان خط اول اخبار و تحلیل های بین المللی را از آن خود کرده، ولی  در این میان  به جز خبر و تحلیل، شایعات و جوسازی ها نیز به عنوان بخشی از راهبرد کشورهای غربی قابل شناسایی است. در تازه ترین نمونه از این دست، یک روزنامه آمریکایی مدعی شده، ایران به نیروهای وابسته به خود در عراق برای حمله علیه اهداف آمریکایی آماده باش داده است.

 

به گزارش «تابناک»، روزنامه «وال استریت ژورنال» امروز با انتشار مطلبی مدعی شده مقامات آمریکایی، پیامی را از یک مقام ارشد ایرانی به شبه نظامیان وابسته به ایران در عراق رهگیری کرده اند که در آن، از این شبه نظامیان خواسته شده خود را برای حمله به اهداف آمریکایی، در صورت اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه آماده کنند.

 

این روزنامه می نویسد، به گفته مقامات آمریکایی، ساختمان سفارت آمریکا در بغداد، یکی از اهداف احتمالی این شبه نظامیان خواهد بود؛ اما از بیان جزئیات دقیق تر مربوط به دیگر اهداف احتمالی خودداری کرده اند. در همین حال، وزارت خارجه آمریکا نیز دو روز پیش با صدور یک پیام هشدار، از شهروندان این کشور خواسته از سفرهای غیر ضروری به عراق خودداری کنند.

 

وال استریت ژورنال ادعا می کند، این پیام در روزهای اخیر شنود و رهگیری شده و فرستنده آن، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران بوده است. مقصد پیام مذکور نیز گروه های شبه نظامی شیعه وابسته به ایران معرفی شده است.

 

وزارت خارجه آمریکا و سازمان جاسوسی این کشور (CIA) از اظهارنظر درباره گزارش این روزنامه خودداری کرده اند.

 

اما این ادعا در شرایطی منتشر می شود که مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران، تاکنون هر گونه مداخله مستقیم نظامی ایران در جنگ احتمالی سوریه را رد کرده و ضمن هشدار نسبت به پیامدهای وخیم منطقه ای و بین المللی حمله آمریکا، تأکید کرده اند که حمایت های ایران در قالب کمک های غیرنظامی خواهد بود.

 

در این راستا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران چند روز پیش در سخنانی اشاره کرده بود که کمک های ایران به سوریه، در قالب فرستادن غذا و دارو برای این کشور خواهد بود.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز روز گذشته تأکید کرد، اتحادی که در مقابل حمله آمریکا به سوریه تشکیل خواهد شد، یک «اتحاد انسانی و اسلامی» در سطح منطقه خواهد بود. از همه مهم تر، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب نیز هرچند روز گذشته نسبت به پیامدهای تصمیم برای حمله به سوریه، به دولت آمریکا هشدار دادند، اما درباره امکان مداخله نظامی ایران نکته ای را مطرح نکردند.

 

بنابراین، به نظر می رسد هدف از انتشار چنین ادعاهایی در مطبوعات آمریکایی، بیش از هر چیز، زمینه سازی برای توجیه حمله به سوریه،   تلاش  برای ضربه زدن به ایران باشد؛ نکته ای که در روزهای اخیر، خود دولتمردان آمریکایی، بار ها و به بهانه های گوناگون به آن اشاره کرده و تصمیم به حمله به سوریه را با موضوع برنامه هسته ایران مرتبط دانسته اند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تایناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *