خانه » آرایش و زیبایی » چرا مردان دچار لک‌های حاملگی می‌شوند؟

چرا مردان دچار لک‌های حاملگی می‌شوند؟

اصلی ترین پیدایش لک های حاملگی (کلوآسما) تغییرات هورمونی در زنان و زمینه وراثتی و ژنتیکی در مردان است. لک های حاملگی در مردان

اطلاعاتی درباره لک های حاملگی در مردان

دکتر سعید کشاورز عنوان کرد: به لک هایی که در سنین میانسالی به روی گونه ها، پیشانی و گونه خانم ها و در برخی موارد آقایان بروز می کنند “لک های حاملگی” (کلوآسما) اطلاق می شود؛ اما این نام اشتباه است چرا که بسیاری از این افراد باردار نشده اند و حتی آقایان نیز احتمال دارد به این لک ها مبتلا شوند.

وی منشا پیدایش این لک ها را تغییرات هورمونی در بدن دانست و گفت: بروز این لک ها از علائم بلندمدت بلوغ پس از گذر سال ها است و عواملی نظیر مصرف داروهای ضدبارداری، بارداری و تابش نور آفتاب و تجربه استرس آن را تشدید می کند.

وی در ادامه گفت: لک های حاملگی سال به سال و در گذر زمان تیره تر می شوند و معمولا روند رو به بهبود ندارند، حتی در طول درمان با قطع روند درمانی لک ها به صورت فرد بازمی گردند.

این متخصص پوست، مو، زیبایی درباره پیشگیری بروز این لک ها، اظهار کرد: استفاده مناسب از ضد آفتاب و پرهیز فیزیکی از نور آفتاب در فصل های گرم می تواند از تحریک پوست برای به وجود آمدن لک های حاملگی جلوگیری کرد.

وی افزود: افرادی که در خانواده خود سابقه بروز این نوع لک ها وجود دارد نباید از مصرف داروهای ضدبارداری استفاده کنند. همچنین ضد آفتاب های مناسب و از کرم های لایه بردار بدون عارضه استفاده کنند.

کشاورز تصریح کرد: هورمون های طبیعی زنانه در طول زمان ممکن است باعث پیدایش لک های حاملگی شوند اما اختلالات عملکردی ضعیف تخمدان می تواند این روند را تسریع بخشد که برای درمان آن لازم است که فرد تحت نظر یک متخصص زنان قرار بگیرد.

وی ضمن تاکید بر نقش استرس در تشدید لک های صورت، گفت: در صورتی که استرس فرد و محیط او کاهش پیدا کند، احتمال ابتلا به این لک ها نیز کاهش می یابد.

این متخصص پوست و مو با اشاره به موارد ابتلای مردان به لک های حاملگی، گفت: بروز این لک ها در آقایان زمینه هورمونی ندارد، اما منشا ژنتیکی دارد و پیشگیری و درمان آن به همان شکل زنان است اما درمان آن سخت تر از زنان است.

کشاورز درمان های لک های حاملگی را دو قسمت دانست و عنوان کرد: داروهای مختلف لایه بردار و ضد لک در صورت تداوم اپیدرمال و سطحی بودن آن در طولانی مدت می تواند موثر باشد.

وی افزود: روش های غیردارویی نیز به شکل میکرودرم ابریژن، پلیگیک های شیمیایی و یا بکارگیری لیزرها با توجه به نوع لک و با تشخیص پزشک راه مناسبی برای درمان آن است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع:صدف نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.