خانه » داستان » داستان کوتاه لعنت به اعتماد به نفس پایین!

داستان کوتاه لعنت به اعتماد به نفس پایین!

رئیس شرکت، فرم استخدامو بدستم دادو گفت:

_ این فرمو پر کنید. لطفا با دقت به سوالاتش جواب بدید.

توی برگه فرم، کلی سوال و گزینه بود که تونستم به همشون جواب بدم. به جز یه بخش که نوشته بود:(میزان حقوق درخواستی شما؟) بعد از چند دقیقه فرمو به رئیس تحویل دادمو رئیس بعد از یه خرده معطلی گفت:

_ این قسمت میزان حقوق درخواستی رو حتما پر کنید مهندس!

با شنیدن این حرف، دلم لرزید و ذهنم هزار جا رفت! در کلاف پیچیده تصمیم گیری گرفتار شدم. با خودم گفتم، اگه درخواست حقوقو بیشتر از قانون کار بنویسم، شاید شوت شم بیرون و استخدامم نکن، اما اگه کمتر از مبلغ قانون کار بنویسم، احتمال استخدامم بیشتره. ولی چرا کمتر؟! من که یه مهندس تکنسین با مدرک کارشناسی ارشدم! همین پیچیدگی های ذهنی، داشت اذیتم میکرد و باعث شد به فکر فرو برم! آخرش تصمیم خودمو گرفتم و رقمی رو توی اون بخش از فرم نوشتم. رقمی که خیلی پائین تر از دستمزد قانون کار بود! با خودم گفتم اینجوری بهتره و دیگه بهانه ای برای رد شدنم وجود نداره. دیگه حالا صددرصد استخدام میشم. فرمو تحویل رئیس دادم. رئیس به محض خوندن مبلغ درخواستیم، خنده ش گرفت. خیلی از واکنشش تعجب کردم ولی چیزی نگفتم تا خود رئیس دلیل خنده شو بگه. چند دقیقه بعد آقای رئیس گفت:

_ واقعا همین؟! یعنی ارزش شما این مبلغه؟ یعنی برای خودتون تا این سقف ارزش قائل هستید؟ این برای ما خیلی خوبه! با استخدام شما صددرصد موافقم. اصلا چرا باید مخالف باشم؟ باور کنید شما اگه ده برابر این رقمو میخواستید هم من حاضر به پرداختش بودم! منتها خودتون نخواستید و قیمت خودتونو همین رقم اعلام کردید! من از این استخدام، به دو صورت سود می برم! یک اینکه تخصص شما به درد این شرکت میخوره و دو اینکه، یه مهندس ده میلیونی رو به مبلغ پونصد هزار تومن خریدم! و این یعنی نه و نیم میلیون سود خالص!

از گفته های رئیس شرکت بدجور سردرد گرفتم و همونجا به خودم گفتم: لعنت به اعتماد به نفس پائینم!

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

دست نوشته:

منبع: داستانک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

داستان کوتاه تلاش و پشتکار واقعی

داستان کوتاه تلاش و پشتکار واقعی

در این بخش از مجله پارسی وان چند حکایت از ادمهای مختلف درباره تلاش و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *