خانه » کامپیوتر و اینترنت » چگونه صفحه‌ کلیدی تمیز داشته باشیم؟

چگونه صفحه‌ کلیدی تمیز داشته باشیم؟

برای اکثر کاربران دنیای تکنولوژی کثیف شدن صفحه کلید امری رایج است که می تواند برروی عملکرد آن تاثیری منفی داشته باشد. اما برای داشتن یک صفحه کلید تمیز چه باید کرد؟

اولین موجودات آزار دهنده برروی صفحه کلید گرد و غبارها هستند برای خلاص از شر این کثیفی ها می توانید از یک برس نرم استفاده کنید تا از شر گرد و غبارها خلاص شوید.

اگر از طرفداران پر و پا قرص گفت وگوهای اینترنتی هستید علاوه بر گرد و غبار، جرم ها هم روی کلیدهای صفحه کلید را می پوشانند. برای از بین بردن این جرم ها دو راه در پیش رو دارید؛ اول استفاده از جرم گیرهای مخصوص لوازم الکترونیکی و دوم استفاده از الکل ایزوپروپیل. با استفاده از گوش پاک کن می توانید با کاربرد از این موارد صفحه کلید خود را بیش تر جلا دهید.

حال نوبت به کثیف ترین قسمت یعنی زیر صفحه کلید است ابتدا با وسیله ای مانند پیچ گوشتی یا چاقو کلیدها را از جایشان دربیاورید. مواظب باشید با دکمه ها چندان خشمگین برخورد نکنید؛ چراکه غیرقابل استفاده خواهند شد. سپس گرد و غبار زیر صفحه کلید را با حوله، جارو برقی و غیره پاک کنید. اگر تک تک کلیدها کثیف هستند می توانید از مسواک برای تمیز کردن آن کمک بگیرید.

همچنین اگر زیر کلیدها جرم گرفته، از پاک کردن برای از بین بردن آنها استفاد کنید.

در پایان کار هنگام قرار دادن کلیدها برروی صفحه کلید دقت کنید میله ها در جای مخصوص خود قرار بگیرند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *