خانه » گوناگون » سالار عقیلی: برخی شایعات همسرم را به شدت ناراحت می کند +عکس همسر

سالار عقیلی: برخی شایعات همسرم را به شدت ناراحت می کند +عکس همسر

سالار عقیلی: همسرم برخلاف من بسیار فرد به شدت حساسی هست به همین خاطر برخی ازشایعات یا حاشیه هایی که در مورد من در اینترنت پخش می شود، ایشان را به شدت ناراحت و نگران می کند.

سالار عقیلی در گفت وگویی جدید در خصوص چگونگی علاقمند شدن به موسیقی، توجه به سلیقه مخاطب عام، حواشی موجود در دنیای موسیقی و علت گرایش مردم به موسیقی پاپ سخن گفته است که در ادامه می خوانید:

چرا به موسیقی علاقمند شدم

آشنایی و علاقه من به موسیقی به دوران کودکی ام باز می گردد چرا که خانواده ام از طبع موسیقی برخوردار بودند و مادر و برادرم به این عرصه بسیار علاقمند بودند. به همین خاطر من هم از دوران کودکی به موسیقی گرایش پیدا کردم. وقتی مادرم علاقه ام را به این هنر دید مرا به هنرستان موسیقی فرستاد و از 15 سالگی وارد هنرستان موسیقی شدم. بعد از ورودم به هنرستان به موسیقی سنتی علاقمند شدم.

سالار عقیلی: برخی شایعات همسرم را به شدت ناراحت می کند +عکس همسر

مهم جذب همه مخاطبان است

همواره دنبال این بودم که کار ی در زمینه موسیقی ارائه دهم که همه مردم آن را گوش بدهند و تنها مورد توجه قشر خاص نباشد و صرفا آثار من را جوان ترها یا پیرها و… گوش دهند. من دوست داشتم اثرم با اقبال عمومی مواجه گردد به نظرم یک هنرمند زمانی به موفقیت دست میابد که بتواند دل همه طیف از مخاطبان را به دست آورد.

مگر می توان به مخاطب عام فکر نکرد

بعضی ها به من می گویند چقدر جالب است که در ارائه کارهای تان به مخاطب عام هم فکر می کنید؟ من هم در جواب آن ها می گویم اگر غیر از این باشد عجیب است این روزها با توجه به پیشرفتی که ما در زمینه های مختلف داشتیم مردم نسبت به قبل بسیار آگاه تر شده اند و این طور نیست که شما اگر هر اثری را وارد بازار کنید با اقبال مخاطبان مواجه شود چرا که سلیقه مردم به خاطر تنوعی که در هنر موسیقی وجود دارد سخت شده است و آن ها نسبت به هنر آگاه تر شده اند به همین خاطر یک هنرمند به مراتب پیشتر از آن که وارد این فضا شود باید مخاطب شناسی کند و بداند که قرار است هنرش را به چه قشری ارائه دهد.

نمی توان از صبح تا شب موسیقی سنتی گوش داد

شاید با خودتان بگوید چرا با وجو آنکه سطح آگاهی و سلیقه مرم نسبت به هنر به ویژه موسیقی افرایش پیدا کرده است با این حال قطعاتی با اقبال مواجه می شوند که به لحاظ ساختاری در سطح مطلوبی قرار ندارند؟ خب واقعیت این است که معمولا روی آن سبک کارها تبلیغ زیادی شده به همین خاطر ممکن است نسبت به کارهای دیگر بیشتری شنیده شوند. از طرفی نباید فراموش کرد که جامعه احتیاج به سرگرمی و تفنن دارد و اگر همه مردم بخواهند از صبح تا شب صرفا موسیقی سنتی بشنوند بی شک افسردگی می گیرند .باید در جامعه همه نوع موسیقی وجود داشته باشد نباید فراموش کرد که موسیقی مرز نمی شناسد و باید پا فراتر گذاشت و به دنبال جذب سلیقه همه طیف از مردم بود و اثری را ارائه کرد که مردم دوست دارند در هر حال کشف سلیقه مردم هم کار راحتی نیست و اگر هنرمندی بتواند به این درجه از شناخت برسد بی شک با موفقیت بیشتری مواجه می گردد.

سالار عقیلی: برخی شایعات همسرم را به شدت ناراحت می کند +عکس همسر

نسبت به حواشی بی اعتنا هستم

همیشه سعی کردم نسبت به حواشی موجود بی اعتنا باشم و صرفا تمرکزم روی ارائه کار بهتر باشد و معمولا هم از کنار حواشی و شایعاتی که به وجود می آید بی اعتنا رد می شوم اما خب همسرم برخلاف من بسیار فرد به شدت حساسی هست و کوچکترین موضوعی او را به شدت می رنجاند به همین خاطر برخی ازشایعات یا حاشیه هایی که در مورد من در اینترنت منتشر می شود ایشان را به شدت ناراحت و نگران می کند ولی خب همیشه تلاش من این است که همسرم را دعوت به آرامش کنم و اجازه ندهم این حاشیه ها ایشان را ناراحت کند.

اجرای کنسرت در اکثر کشورها

من نزدیک به بیست سال است که در کشورهای مختلف کنسرت برگزار کردم و در این میان به کشورهایی سفر کردم و در آن جا اجرا داشتم که شاید به گوش مردم کمتر به لحاظ اجرای کنسرت آشنا باشد مانند بوسنی و هرزه، سم فلورنت فرانسه بوداپست مجارستان و …نکته جالب برای من در اجراهای برون مرزی حضور غیر ایرانی ها است که با علاقه خاصی در کنسرت من شرکت می کنند .

موسیقی ما متولی ندارد

متاسفانه ضعف موسیقی ما در ایران این است که حامی و متولی ندارد و هنرمند باید تمام کارهایش را به شکل خودش انجام دهد و این طور نیست که مثلا فرد ی پیدا شود بگوید آقای عقیلی در ازای این مبلغ مثلا با آقای فخر الدینی کنسرتی را اجرا کنید ولی خب برای فوتبال این اتفاق می افتد و به راحتی رقم های آن چنانی رد و بدل می شود و به فلان بازیکن و مربی 2 میلیارد می دهند تا مخاطب و تماشاگر بیشتر جذب شوند در حالی که اگر بسیار کمتر از این را در موسیقی خرج کنند و به من یا خواننده دیگر ی بگویند با این پول ارکستری بزرگی را جمع کن و رهبر آن را مثلا استاد فخر الدینی قرار دهید بی شک اتفاق بزرگی در موسیقی رقم می خورد ای کاش دولت جدید حداقل از این هنر حمایت بیشتری انجام دهد تا بتواند این هنر در مسیر تعالی قرار بگیرد .

هر چه دیده بیند دل کند یاد

یکی علت های عدم پیشرفت موسیقی مجاز ما در موسیقی نداشتن رسانه تصویری است بله بسیار زیاد فراموش نکنید که هر چه دیده بیند دل کند یاد و خب چیزی که مدام در معرض دید مخاطب است طبیعی است که بیشتر دیده می شود به طور مثال یکی از علت های بیشتر شنیده شدن موسیقی پاپ و محبوب شدن آن نزد مخاطبان این است که صبح تا شب از شبکه های ماهواره ایی در حال پخش است. نمی توان منکر تاثیر تصویر در علاقمندی مردم به یک اثر شد مثلا سال ها قبل سریال از تلویزیون پخش می شد که من علاقه چندانی به آن نداشتم و به نظرم سطح کیفی آن پایین بود اما با اقبال عام مردم مواجه بود و ما هر جا که می رفتیم با حرف آن سریال بود یا آن را نمایش می دادند و این قضیه آن قدر ادامه یافت که گاهی من هم با وجود بی علاقگی ام آن را تماشا می کردم خب بخش زیادی از این موضوع به جادوی رسانه ارتباط دارد. چرا که چشم اهالی موسیقی این روزها به دولت روحانی است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری برنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *