خانه » اخبار روز » هر آنچه در برنامه دیشب 90 گذشت

هر آنچه در برنامه دیشب 90 گذشت

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰، پیرامون دربی 77 بود که حدود 150 دقیقه مورد بررسی قرار گرفت، و نیز بازی های هفته  هشتم لیگ بر تر و حاشیه آنزیر ذره بین رفت؛ پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که دربی  ۷۷ چه کیفیتی داشت؟ ۱ـ خوب ۲ ـ متوسط ۳ ـ ضعیف 4- خیلی ضعیف که در پایان، نزدیک به 78 درصد به گزینه 4 یعنی خیلی ضعیف ، رأی دادند ، 15 درصدبه گزینه3 ،5 درصد به گزینه 2 و مابقی ( 2در صد) گزینه 1 را برگزیدند.

هفتمین برنامه ۹۰ در لیگ ۹۲ از ساعت ۱۰:  ۴۰ دقیقه آغاز شد و  به مانند همیشه دیدنی بود و همانند گذشته، دوشنبه شب  از شبکه سه پخش شد و در ادامه به بررسی بازی های هفته  هشتم لیگ بر تر و حاشیه آن پرداخت.

در آغاز برنامه، آیتم ۹۰ درجه پخش شد؛ افزون بر این که  فردوسی پور در این برنامه دربی را زیر ذره بین برد ، پخش صحنه هایی از دیدارهای فولاد – ذوب آهن ، سپاهان – راه آهن ، صبا – تراکتور و نفت – مس کرمان و صحبت های مربیان و بازیکنان این تیم ها بخش بعدی برنامه نود بود.

 مهمان ویژه این برنامه،امیر حاج رضایی بود که در مورد دربی به تفصیل سخن گفت؛ حاج رضایی در این بخش برای فوتبال ایران ابراز نگرانی کرد و عنوان داشت بیشتر بازیکنان استقلال و پرسپولیس ملی پوش هستند و این نمایش ضعیف در دربی موجب نگرانی برای تیم ملی فوتبال کشورمان می شود.

سپش در ادامه برنامه گزارشی از خانه سالمندان کهریزک در زمان پخش دربی 77 پخش شد که در نوع خود جالب توجه بود.

در بخش بعدی برنامه 90 گزارشی از مراسم خاکسپاری مرحوم محمدی مربی سابق مس پخش شد.

کنایه فردوسی پور به ژنرال !

عادل فردوسی پور در گفت و گوی ویژه ی برنامه ی 90 با حضور امیر حاج رضائی به بررسی سطح فنی دربی پرداخت و وقتی آمار فنی این دیدار بررسی شد با رو کردن به کارشناس برنامه گفت :  آقای حاج رضائی اگر بگوئیم کیفیت دربی خوب نبود، به اجنبی پرستی متهم نمی شویم ؟ امیر حاج رضائی نیز در پاسخ گفت : شاید هم متهم کنند. در این فوتبال بی در و پیکر هر اتفاقی ممکن است بیفتد. در این فوتبال که هرکسی بدون مستندات اظهارنظر می کنند هیچ چیز بعید نیست !

عادل فردوسی پور در ادامه برای مبارزه با این گونه اظهارنظرها و انگ های اجنبی پرستی مبارزه کرد و به طرفداری رسانه ها از کی روش گریز زد و گفت : بالاخره کی روش تیم ملی را به جام جهانی برده است و طبیعی است که مورد حمایت رسانه ها باشد.

محمد فنایی کار شناس داوری مهمان این هفته برنامه 90، بر این باور بود که در بازی پرسپولیس و استقلال اتفاق خاصی رخ نداد ، البته داور می توانست صادقیان و قاضی را اخراج کند ، بقیه صحنه ها هیچ مشکلی نداشت !؟ بالاخره فنایی هم داور بود و یکی از دست اندرکاران داوریه خوب باید هوای داورها رو یک جوری داشت دیگه !

البته کارشناسی این بازی حدود یک دقیقه بیشتر طول نکشید؟

نظر بوقچی استقلال در باره بازی شش تایی ها

 در حاشیه پخش بازی دربی گفتگوی کوتاهی با سهراب بوقی بوقچی قدیمی مصاحبه کوتاهی داشت .

این بوقچی قدیمی که روز جمعه به ورزشگاه آزادی رفت تا دربی 77 را نیز تجربه کند و با سوال خبرنگاران در خصوص دربی سال 52 مواجه شد که البته جواب جالبی داد.

وی توصیه کرد زیاد پیگیر آن بازی نباشند چراکه برخی در آن مسابقه تبانی کردند تا شکستی سنگین برای استقلال رقم بخورد.

پیش از این نیز برخی از بازیکنان قدیمی استقلال، یکی از مدافعان آن تیم را به تبانی با قرمزها متهم کردند.

فیلم سینمایی و فوتبالیست ها هم پخش شد

پیش از پخش دربی 77 صحنه هایی از خوابیدن تماشاگران و سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس پخش شد. در این بخش از برنامه صحنه هایی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در آن بازیگر با چوب کبریت چشمان خود را باز نگه داشته بود.

از سوی دیگر صحنه هایی از کارتون فوتبالیست ها پخش شد و طی آن اشاره ای هم به بازی ضعیف سرخابی ها شد.

 

اگر دربی سرخابی ها نماد فوتبال ایران است باید به حال تیم ملی فکری کرد. چراکه 6 بازیکن استقلال جزو یاران ثابت تیم ملی هستند و یکی دو بازیکن پرسپولیس نیز در تیم ملی ثابت می باشند.

دلایل فنی و مسائل روانی باعث می شود تا دربی به یک تساوی بدون گل ختم شود.

کفاشیان: کی روش تهدیدی نکرد

رییس فدراسیون فوتبال می گوید کارلوس کی روش نه فدراسیون را تهدید کرده و نه خبری از استعفای اوست.

علی کفاشیان مهمان تلفنی برنامه 90 بود که در مورد کی روش اظهار کرد: بحثی که من مطرح کردم اصلا در ارتباط با مصاحبه سرمربی تیم ملی با خبرگزاری خاصی نبود. در واقع من به صحت آن گفت وگو یقین دارم. بحثی که من مطرح کردم درباره شایعه استعفای کی روش است که در چند روز گذشته عنوان شده بود.

وی در ادامه افزود: کی روش هیچ وقت بحثی از استعفا مطرح نکرده و او هم مثل ما علاقه مند است که به کارش با تیم ملی ایران ادامه بدهد و در جام جهانی برزیل روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

در ضمن کفاشیان درباره این شایعه که برخی رسانه ها عنوان کرده اند که کی روش تهدید کرده که اگر تا مهلت تعیین شده پولش را دریافت نکند به ایران بر نمی گردد گفت: این مساله همانطور که شما گفتید شایعه است. کی روش نه تهدید کرده و نه استعفا داده است. دل نگرانی بزرگ سرمربی تیم ملی مساله برنامه ریزی مسابقات با اردوی تیم ملی است که ما هم با او همنظر هستیم و باید امسال اولویت با تیم ملی باشد.

شیرینی: شما یکی از دلایل تساوی دربی هستید!

در این بخش سعید شیرینی روی خط برنامه آمد و در انتقاد به فردوسی پور گفت: شما خودتان برای مربیان ارزش زیادی قائل نیستید و به نظر من شما یکی از دلایل تساوی دربی هستید.

شیرینی در این بخش در مورد قلعه نویی و دایی صحبت هایی کرد و در این بخش فردوسی پور عنوان کرد لطفا شما که کمتر از 2 سال است به فوتبال آمدید سنگ دیگران را به سینه نزنید!

شیرینی افزود: دوربین شبکه سوم سیما فقط روی نیمکت پرسپولیس زوم کرده بود و نمی دانم علت این رفتارها چه چیزی است؟! وی ادامه داد: من به هیچ عنوان در جریان بازی نخوابیده بودم و فقط در یک صحنه چشم هایم را روی هم گذاشتم.من تاوان تفکر غیر حرفه ای دوستان شبکه 3 را دادم. اگر ما نمی گذاشتیم دوربین شما روی نیمکت ما زوم کند ، این اتفاق نمی افتاد. سال قبل خانم نیکی کریمی می خواستند بیایند سر تمرین ما ، او یک بانوی هنرمند است که من احترام خاصی برایش قائلم ولی من اجازه ندادم برای دربی دوربین شان را بیاورند.

ماجرای کارت سوخت کشتی گیران پرسپولیس!

در قسمت کوتاهی از برنامه با محمدی مربی سابق کشتی پرسپولیس مصاحبه کوتاهی پخش شد که وی گفت : قرار بود یک سال کارت سوخت بدهند که البته رویانیان این قضیه را شوخی خواند !

شاغلام حسابی شاکی بود !

در ادامه برنامه پیروانی سرمربی سابق فجر سپاسی روی خط تلفنی برنامه آمد و در خصوص شرایط این تیم در روزهای گذشته گفت: در این تیم خاطرات زیادی داشتیم و به عناوین مختلف لیگ برتر دست یافتیم.

وی افزود: اگر میدانستم مسئولان تیم با هم یکدل نیستند به این تیم نمی آمدم در حالیکه همه می گفتند از ما حمایت می کنند ولی از همان ابتدا علیه ما شعار دادند.

وی ادامه داد: در بازی مقابل داماش شعارهایی بر علیه من داده شد. در طی یازده سال 507 میلیون پول گرفته ام. من عاشق هستم و کاسب نیستم!

وی افزود: یکدلی که طی سالیان گذشته در تیم فجر سپاسی بود امسال در این تیم نبود.وی گفت: می توانستم بمانم و اخراج شوم و پولم را بگیرم و بروم ولی دنبال پول نیستم.جعفر جعفری مدیر عامل باشگاه فجرسپاسی روی خط تلفنی آمد و ابتدا از زحمات پیروانی تشکر کرد و عنوان داشت که وی از مربیان خوب و با اخلاق است و من وی را دوست دارم.

وی در ادامه گفت: من باید نظرات مردم را نیز در نظر بگیرم وگرنه ما بخاطر اینکه خود ایشان اذیت نشود این تصمیم را گرفتیم.

وی در مورد مذاکره با یاوری برای مربیگری فجر سپاسی گفت: به هیچ وجه با یاوری و یا شخص دیگری مذاکره نکرده ایم و اگر کلانتری مربی تیم شده است بخاطر شناختی بوده که ما نسبت به وی داشتیم.

نکونام:دربی برای نباختن است!

در بخشی از این برنامه، کاپیتان تیم ملی و هافبک استقلال روی خط برنامه نود آمد و در پاسخ به این سوال که چرا داربی های اسپانیا انقدر با داربی های ایران متفاوت است، اظهار کرد: من تاکنون در سه داربی به میدان رفتم و بنظرم این بهترین داربی ای بود که تجربه کردم. بنظرم مقایسه ها اشتباه است. شما بازی استقلال سپاهان را ببینید که چقدر جذاب شده بود. داربی استقلال و پرسپولیس به شکلی است که نمی خواهد کسی بازنده باشد. مطمئن باشید اگر می باختیم، شدت ناراحتی هواداران خیلی بیشتر می شد. به همین دلیل هردو تیم خوب دفاع می کنند. به هرحال رای من به نظرسنجی شما، گزینه متوسط است.

رویانیان هم کیفیت داربی را متوسط دانست

در ادامه برنامه90، مدیرعامل پرسپولیس روی خط برنامه آمد و گفت: کل برنامه تان اختصاص داده شد به داربی ولی متاسفانه یک طرفه رفتید و ای کاش به ما هم وقت حرف زدن می دادید. ای کاش سوالتان یک جور دیگری مطرح می شد. شما دو ساعت و خورده ای با حاج رضایی روی این مسئله کار کردید که اثبات کنید بازی ضعیف بوده است. این بازی متوسط رو به پایین بود اما من با فتح الله زاده هم یک جلسه داشته ام و می خواهیم کارگروهی تشکیل دهیم و از شما هم می خواهیم در این جلسه شرکت کنید.

در این هنگام فردوسی پور گفت: نه نه خیلی ممنون!

رویانیان در پایان بیان کرد: به عنوان نکته آخر، من از همه می خواهم تا کمک کنند تا داربی بعدی جذاب و پربیننده شود.

 فتح الله زاده:آقایان تازه به فوتبال آمدند؟

در قسمت پایانی برنامه نود، دیالوگ های فتح الله زاده و بهروان به نمایش گذاشته شد. فتح الله زاده بهروان را به عدم درک فوتبالی متهم کرد و گفت: آقایان تازه به فوتبال آمدند؟ جالب این که بهروان حدود 40 سال در فوتبال فعالیت دارد ! بهروان هم بدنسازی دیرهنگام استقلال را عامل مصدومیت های بازیکنان استقلال دانست و فشردگی لیگ را امری اجباری دانست. در نهایت قضاوت در این بخش به عهده بینندگان گذاشته شد.

پرسش و پاسخ نظرسنجی ۹۰

پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که دربی  ۷۷ چه کیفیتی داشت؟ ۱ـ خوب ۲ ـ متوسط ۳ ـ ضعیف 4- خیلی ضعیف که در پایان، نزدیک به 78 درصد به گزینه 4 یعنی خیلی ضعیف ، رأی دادند ، 15 درصدبه گزینه3 ،5 درصد به گزینه 2 و مابقی ( 2در صد) گزینه 1 را برگزیدند.

گردآری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *