خانه » اخبار روز » اجتماعی » گشت ارشاد محترم مقصر شمایی برادر من!

گشت ارشاد محترم مقصر شمایی برادر من!

دستانم به قلم، افکارم در رویا که این چنین است داستان امروز ما :

به وقت عصر بود که پای در خلوت شهر شلوغم استوار کردم تا برای تجدید نفس چند ساعتی را از هوای آلوده ی تهران بهره ببرم.

دیگر وقت خداحافظی خورشید نزدیک بود و آخرین رنگ های زعفرانی آن روزش بر رخ شهر می تابید. هر چند که خبر از بادی چون صبا در گرمای سوزان این روزهای تهران بزرگ، دل ما را به تنگ آورده است، اما ملایم بادی به هنگام غروب تن داغ انسان را نوازشی می دهد.پس همه چیز خوب بود و خبر از جنگ نبود!

در ادامه با عبور از لحظه ها و خیابان ها به یکی از میادین اصلی شهر رسیدم و با منظره ای برخورد کردم که ذهنم را به سوی روزهای جنگ هدایتگر بود، همه جا پلیس و نیروهای امنیتی، صف به صف، پشت سر هم با لباس های انتظامی و ماشین های متنوع از قبیل بنز و سمند و ون های بسیار راحت و جا دار.

چه نظمی بر آن ها حاکم و گوییا آماده دفاع از هرگونه حملات دشمنان ایران زمین بودند. در آغاز بسیار دلم را شکستند و بی مقدار ناراحتم کردند که چرا زمانی که آگاه شده اند دشمنی می خواهد به خاک پاک کشورمان جسارت کند به من اطلاعی ندادند تا من هم چکمه ای بر پا کنم و با ابروان اخم زده همه جا را زیر نظر داشته باشم و در دفاع از وطنم جان بر کف خود را فدا کنم.

لیک جلو تر رفتم و اصلا قرار نبود هیچ خصم بی وجودی بر پاک سرشت جاودانه میهنم اهانتی کند.

فهمیدم در زاویه ای دخترکی جوان روسری اش عقب تر رفته و با این اقدامش آنچنان کشور را تهدید و مبانی فساد را مهیا نموده که منجر به حضور این سیل عظیم نیروهای محترم انتظامی شده است.

این جا بود که خشکم زد و با دو دست بر سر خود کوبیدم. می دانی چرا؟ اگر نمی دانی می گویم تا تو هم محکم تر با مشت هایت بر سر بکوبی و اصلا خودت را بزن.

کمی عقب تر از این زمان که به میدان برسم در یکی از خیابان ها دانشجوی بیچاره ای را دیدم که بر زمین نشسته و گریه کنان با موبایلش 110 را می گیرد و چند نفری هم از مردم دورش دایره ای تشکیل داده بودند،کمی مکث کردم و فضولی ام مرا بر آن داشت تا بر ماجرا مشرف گردم. آری ماشینش را یک سارق نا محترم دزدیده بود. با خود گفتم بیچاره ی بدبخت می خواهد امشب برای پدرش با چه مقدمه ای و چه صغرا و کبرایی سرقت ماشین را تعریف کند.

آری دوستان من آنجا که محل وقوع جرم بود حتی سرباز وظیفه ای هم نبود تا دست پسرک جوان را بگیرد و راست قامتش کند، اما کمی بالاتر سیل عظیم نیروهای انتظامی برای مبارزه با بدحجابی بر مردم خویش امر و نهی می کردند.

بدحجاب بد است و بدحجابی قبیح. اما این طریق اصلاح بر مبنای کدام فالوده ای! ببخشید بر مبنای کدام شالوده ای طرح ریزی شده است؟

آیا از دوران مدرسه کار آموزشی شده که الان می خواهیم درس های داده شده به جوانان را پس بگیریم؟

آخر چرا هر مفسده ای در جامعه را به انحاء گونه گون به میوه ی منحرف ذهن آینده سازان کشورمان متصل می کنیم.

چرا خود را مقصر نمی دانیم، چرا اندیشه نمی کنیم که این زاده ی بد از کجا آمده، گویی اصلا این بدحجابی با سوءنیت های بی کران از غرب وحشی بر میهن ما وارد شده و هدفش فرهنگ سازی های مخرب و رسانیدن مردم ایران به ناپاکی است. خوب حالا بازهم جوانان را مقصر بدانیم ؟

چرا بجای آنکه چوب سرزنش را مداوم بر غرور فرزند ایرانی بزنیم و هر روز شکسته تر از دیروزش کنیم، چوب را کمی آن ور تر بر سر آنان نمی زنیم که به قول شما فساد را به فرزندان ما آموخته اند.

می بینی مقصر شمایی برادر من، آن روز که باید با منشاء حادثه مبارزه می کردی، در دل مشغولی های خود مشغول بودی و کنون آتیه سازان مه زاده ی کهن سرزمین پیر ایران را که خود مجنی علیه جرم اند تحقیر می کنی.

به فرض هم من یاوه می گویم و کلام شیوای شما صادق. اگر چنین است چرا همیشه بر قصد خود محکم نمی مانی؟چرا تاریخ می گویی که مثلا از 25 ماه جاری با بد حجاب برخورد قاطع می کنیم. مگر فساد روز و زمان دارد؟ چرا این گشت های امنیت اخلاقی، ادواری بروز می کنند و گاه هستند و گه نیستند. یعنی وقتی می گویی از 25 اٌم برخورد می کنیم تا قبل از این تاریخ بدحجابی بلامانع است؟

از روحانی بلند مرتبه ای شنیدم که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه یک انسان عادل است، آیا مهر عدل آن همه نیروی انتظامی را که می بایست با چشمانی باز به ناموس مردم بنگرند تا مبادا در چاه گمراهی و فساد فرو نرود، را تایید می کنیم؟

افسوس بر ما، چرا که زمانی که استادی سر کلاس درس از دانشجو پرسید شغل مورد علاقه ات چیست، دانشجو پاسخ داد ” پلیس ” و علتش هم را با تمسخر گفت : ” آزادانه می توانم به دختران نگاه کنم “.

راستی می دانی چرا رنگ ماشین های پلیس سبز و آبیست؟ فکر می کنم از این روست که از جهت روانشناسی رنگ هایی برای آرامش روح انسان است و اما چرا جوانان ما با دیدن پلیس سراسر استرس می شوند و بجای آنکه حس تکیه گاه به پلیس کشورشان داشته باشند وجودشان همه ترس می شود.

برادر من، هم وطن من، هم خون من، به خداوند منزه این راهش نیست، از چه روی جوانان وطنت را از خود دور می کنی و آن ها را بر خویش عصبانی می گردانی. آری درست شنیدی خداوند منزه است و ما نیز چون تو وجودش را به پاکی دل هایمان قبول داریم، پس به همین خدای پاک هر دویمان سوگند، ما نیز ایرانی هستیم و هم گوشت و پوست و استخوان تو…چرا نمی خواهی با برادری و وحدت و دوستی های استوارمان، چشم دشمنان این خاک از آلودگی پاک را کور کنیم.

هم وطن من همیشه هر مفسده ای را ناشی از کوتاهی خود بدانیم و بر آن باشیم تا با آموزش و دانایی، رسوایی ها را اصلاح گردانیم.انسان تفکر می کند، پس دلیلی ندارد با ایجاد فضای ترس بخواهیم خوبی ها را به دیگران بیاموزیم.

بیا تا از ابتدا دشمنی و جنگمان را برای آشپزان بدی ها برنامه کنیم، نه اینکه کوس گناه کاری را بی علت بر سر دوستمان بکوبیم. قلب هایمان را چو حضرت حافظ پاک گردانیم و نصیحت پیر عاشق خویش را سرلوحه خود قرار دهیم :

یک حرف عارفانه بگویم اجازت است

ای نور دیده صلح به از جنگ و داوری

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. ممنون پارسی وان جان!
  آقا محمد حتما شنیدی که میگن جواب های هویه؟!!!!!!!!
  اگه اینطوریم نباشه خب اون دسته از جوونا بدرفتاری میکنن،مگه مملکت اسلامی نیس؟برادرای گشت ارشاد با رفتار خوبشون به اونا برخورد صحیح و یاد بدن!
  خعععلی خب ادامه ندیم بحثو!در پناه حق باشین…ممنون پارسی وان

 2. میگ میگ

  در تمامی جوانب زندگی خوب و بد وجود داره و نمیشه گفت که همه بدن !

  به نظر شما کسی که با احترام سوار خودرو نیروی انتظامی نمیشه و فحاشی میکنه چه جور باید برخودر کرد ؟
  به نظر شما به یه آقا پسری که موهاشو رنگ کرده و دم اسبی بسته باید چطوری برخورد کرد ؟ با فردی که به سن قانونی رسیده و فقط خودشو میزنه به کوچه علی چب ؟

  با دختری که به ماموران زن بی احترامی میکنه چه جور باید برخورد کرد ؟ و آیا این ها همشون نمیدونن مملکت اسلامیه و یا حداقل نحوه برخورد با مامور دولت را هم نمیدونن ؟؟
  با انصاف باشیم .
  من دیگه بحث رو ادامه نمیدم .

 3. اه!چرا ثبت نکردی پارسی وان؟
  نخواستیم بابا!دو کلوم خواستیم حرف حساب بزنیم نذاشتین.

 4. با سلام…محمد جان برادر عزیزم..حرفات متین!
  اما قبول داری که این قانون استثناست؟با اون کاری ندارم حرف من یه چیز دیگست..من صدهزاربار شکر میکنم که تو ایران زندگی میکنم چون اگه امار بگیریم فساد تو کشور ما خیلی کمتر از کشورهای دیگست،و این در سایه ی اسلامی بودن کشورمونه!
  بحث و نمیخوام سیاسی کنم…از جنبه ی دیگش توضیح میدم:
  درسته این قانونه..و به گفته ی امام حجاب مصونیت است نه محدودیت!در حقیقت به نفعه خود ماست،خوب؟من اینو میخوام بگم ما که بهتریم چرا تلاش نکنیم که بهترین باشیم؟
  شاید گفتنش درست نباشه من خودم حقوق میخونم و تو همین قانون ما مطرح شده که حتی حرمت شخصی که مرتکب بدترین نوع جرم شده نباید شکسته بشه!چرا که هممون انسانیم قانون باید در حد همون چیزی که نوشته شده اجرا بشه و نه کمتر و نه بیشتر!ما وظیفمون مجازات کردنه نه هتک حرمت..همون طور که پارسی وان جان گفته..گشت ارشاد مقصره!
  من میگم اسم گشت ارشاد و باید عوض کرد وگذاشت گشت رعب و وحشت!خودت نحوه ی برخورد گشت ارشاد و با افراد بدحجاب دیدی دیگه؟ندیده باشی هم شنیدی..چرا گشت ارشاد طوری رفتار میکنه که انگار دزدی جانی ای چیزی گرفته؟و جلوی صدهزارنفر حرمت و آبروی فرد نادونی رو که بدحجابی کرده میبره؟مگه اسمشون گشت ارشاد نیست؟واقعا به غیر از خشونت راه دیگه ای برای مقابله با بدحجابی وجود نداره؟چرا واقعا ارشاد نمیکنن؟و جوونارو از خودشون میرونن؟حرف من اینه برادر من!
  حالا تاییدش میکنی؟..اگه به اینجای حرفم برسیم خوب جوونا اسمشو میذارن اجبار غیراز اینه؟
  پارسی وان جان خواهشا تایید کن ممنوم میشم..

 5. میگ میگ جان

  بنده نگفتم که در کدام کشور حجاب اجباریست !
  هر کشور وضعیت و قانون خودش رو میطلبه عزیز .

  در هر صورت و در هر حال بایستی در مقابل قانون سر خم کنیم و تابع قانون مملکت باشیم عزیز دل .
  ترکیه که شما گفتید حکومتی سکولار هست و نه اسلامی .
  اکثر کشور های عربی سکولار هستند .
  اینجا جمهوری اسلامی ایران هستش عزیز و نه چیز دیگه .
  دوستی گفته که . مگر میشه ؟؟ والله که در اروپا اینجوری که در ایران میگردن ؛ نمیگردن .
  اصلا بحث کردن در این مسئله خنده دار ترین حرفهاست عزیز .
  شما تابع قانونی نه اینکه کسی بخواد بهت زور بگه .
  حالا تویه جهان هرکی هرکاری بکنه که قرار نیست ما اونو ترویج بدیم .
  ما طبق قانون و شریعت اسلامی قانون میزاریم .

 6. خواهش میکنم پارسی وان جان!
  هر چی صلاح میدونین!
  من چندان حرف سیاسی ای نگفتم
  اگه اینطوریه همینم حذف کن دوستان فکر میکنن حالا چی نوشتم!!!!!!!!
  به خدا همش از روی منطق بود…چاکرتیم..دربست..
  موفق باشین به خاطر سایت خوبتونم ممنوووووووون

 7. محمد عزیز…حرفات درست!
  اما کجای جهان رعایت حجاب به صورت قانون در اومده و هر کی ازش پیروی نکنه مجازات میشه؟!
  میدونی چرا جوونای ما لج میکنن؟همسایه های مسلمونمونو ببین:مثلا ترکیه!خوب اونا هم مسلمونن..اما حجابشون اختیاریه!یا هر کشور اسلامیه دیگه ای که میشناسیم! …

 8. تمامی دوستان نظراتشان محترم
  ولی طبق فرموده رسول خدا جامعه همچون کشتی هست و هیچکسی نمیتواند به سوراخ کردن این کشتی بی اهمیت باشد.
  جامعه ما ؛ جامعه اسلامی هستش .
  لذا تمامی معصومین اشاره به حجابی کردن که بدن نما و به دور از حجاب اصلی نباشد .

  حجاب بایستی حجابی معقول باشد و نباید بدن نما و چسبان باشد .
  دختر این مملکت و پسر این مملکت بایستی سخنان انی نازنینان را بخوانند و بدانند که شریعت اسلامی یعنی چه .
  زور و اجبار نیز نبوده و این یک قانون بوده و همه مستلزم رعایت این قانون هستند .
  فرانسه در قانونش زدن برقه ممنوع هست و میبینیم همه رعایت می کنند و کسی دم از زور نمیزند .
  کسانس که ادعایه آزادی دارند و می گویند زور و اجباری هستش بایستی مطالعاتشان را زیاد بکنند و قانون کشور های اروپایی رو هم بدانند و در اینجا دم از دمکراسی ( که واژه غربی هستش ) نزنند .

  با تشکر

 9. کی از زور و جبر درس گرفته که ما دومیش باشیم ؟؟؟؟ بابا جوانهای ما دلشون به اینها خوش است از بس گیر و بند کردین حالا همه می خواهن بفهمن اونورش چه خبر است که اینقدر دردسر داره بابا ازاد بزار ببین نتیجه چی میشه

 10. این ک بعضی از پسرا یا بعضی از مردا هیزو هولن واقعا من حرفی واسه گفتن ندارم قبول دارم و اینکه بعضی از پسرا ابرو برمیدارن و پن کک میمالنو گوشواره میندازن ک اصلا قاطی پسرا ندونیدشون من موندم چطور بعضی از دخترا ب اینا نخ میدنو باهاشون دوست میشن؟ اره درسته هرکی بخواد خودشو نگر داره میتونه . اما میشناسم کسایی رو ک از همین تحریکای ساده ب لجن کشیده شدن از طرفی ایا ازادی یعنی اینکه خودتو ب معرض دید چشای هرز بزاریه ؟ حالا ن اینکه ب قول فاطمه خانوم، خانوما خودشونو لای پتو بپیچن اما وضعیته فعلی هم اصلا خوب نی

 11. مرسی از فاطمه و ایدای عزیز.
  ببخشید اقا مهدی یه سوال قبول دارید که چه قدر بعضی پسرا هیز شدن؟ویه چیز دیگهواقعا معنای ازادی برای زن اینه؟؟؟ اون وقت بعضی پسرا چنان ارایشی میکنند وچنان ابرویی برمی دارن که ادم شک می کنه اینها دخترن یا پسر؟؟؟
  یه چیز دیگه شما گفتی حرف دل کسایی رو می زنید که نمی خوا از راه نا مشروع….. خوب تا اونجایی که من می دونم همچین کسایی اراده های قویی دارن که با هر لباسی یا جذابیتی به گناه کشیده بشن.
  من هم با هرزگی مخالفم ولی ازادی رو نباید از خانوم ها گرفت بعدم هرکسی مسئول پوشش خودشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *