خانه » گوناگون » تجاوزهای اجباری به دختران نوجوان در جنگ دوم جهانی +عکس

تجاوزهای اجباری به دختران نوجوان در جنگ دوم جهانی +عکس

بیش از ۲۰۰ هزار تن از دختران نوجوان در طول جنگ دوم جهانی که عمدتا کره ای و چینی بودند، مورد تجاوز سربازان ژاپنی قرار گرفتند. ژاپنی ها بعضی از این زنان را که “زنان مایه تسلی” خوانده می شدند پس از تجاوز به قتل می رساندند.

به گفته بسیاری تاریخ نگاران، سرنوشت تلخ کیم سون دوک، دختر ۱۶ ساله ی کره ای را که با وجود صغر سن، در واحدی از ارتش اشغالگر ژاپن مجبور به “فاحشگی” شد، نمونه بارز جنایات ارتش ژاپن در جنگ جهانی دوم می دانند. او در روز دست کم، ۴۰ بار مورد تجاوز جنسی سربازان ژاپنی قرار می گرفت.

تجاوزهای اجباری به دختران نوجوان در جنگ دوم جهانی +عکس

شاهد زنده

“لی اک سون” به عنوان یکی از نادر شاهدان زنده جنایات ارتش ژاپن در این جنگ، در باره زندگی روزانه در “روسپی خانه ارتش” می گوید: ما را هر روز می زدند، با چاقو تهدید می کردند و اگر از خدمت به آنان سرباز می زدیم، بی مهابا زخمی مان می کردند.

“اک سون” که اکنون ۸۶ سال دارد، اضافه می کند: ما یازده تا چهارده ساله بودیم و نمی توانستیم تصور کنیم که روزی از آن شکنجه ها جان سالم به درمی بریم.

لی اک سون 14 سال بیشتر نداشت که به چنگ شکارچیان ارتش ژاپن افتاد و در “روسپی خانه ” آن که به “ایستگاه تسلی” معروف بود زندانی شد، .او نیز مانند کیم سون دوک، ناگزیر بود به تجاوزات متعدد و روزانه سربازان ژاپنی تن در دهد: خیلی از دخترها سعی کردند که خودکشی کنند. خودشان را دار زدند یا بدون این که شنا بلد باشند، به دریا رفتند و غرق شدند. من هم چند بار به فکر خودکشی افتادم. لی اک سون، سه سال در این “ایستگاه تسلی” در “خدمت” سربازان ارتش ژاپن بود.

این زن زجرکشیده در سال ۱۹۴۵، یعنی پس از پایان جنگ جهانی که به شکست آلمان و تسلیم ژاپن انجامید، از “روسپی خانه ارتش” آزاد شد: «اول نمی دانستم چه کار باید بکنم، کجا بروم. بالاخره تصمیم گرفتم در چین بمانم و همان جا بمیرم. چطور می توانستم به خانه برگردم؟ از چهره ام پیدا بود که من هم از گروه “زنان مایه تسلی” هستم. نمی توانستم به صورت مادرم نگاه کنم.

پوزش و پرداخت خسارت

نخستین قربانی این جنایت، خاطرات تلخ خود را ابتدا در سال ۱۹۹۱ منتشر کرد و در اختیار رسانه های جهانی گذاشت. پس از او، ۲۵۰ زن دیگر نیز از فجایعی که تحمل کرده بودند، سخن گفتند و از دولت ژاپن خواستند، به طور رسمی پوزش بطلبد. وکلای این قربانیان، با مراجعه به دادگاه های محلی نیز، تقاضای پرداخت خسارت ارائه دادند.

دولت ژاپن، در سال ۱۹۹۳ از پذیرش مسئولیت این جنایت سر باز زد. در این سال، پژوهشی معتبر در توکیو منتشر شد که گفته های “زنان مایه تسلی” و نقش فعال ارتش این کشور را در این ماجرا تایید می کرد. دولت ژاپن بر این مبنا، چند بار به طور لفظی از قربانیان یا بازماندگان آنان عذرخواهی کرد. ولی خواست پرداخت خسارت آنان را نپذیرفت.

سندی دیگر

کیم مون گیل، رییس موسسه فرهنگ پژوهی کره – ژاپن در شهر بوسان، در ماه مه امسال نیز اعلام کرد که سندی محرمانه از اسناد ارتش ژاپن یافته است که نشان می دهد، این ارتش در طول جنگ جهانی دوم برای تامین نیازهای جنسی سربازان خود در آسیای جنوب شرقی، زنانی را به خط مقدم جبهه گسیل کرده است.

بنا به گفته کیم مون گیل، این سند که با شماره ۹۳۵ آرشیو شده، در بایگانی سوابق تاریخی وزارت دفاع ژاپن پیدا شده و رییس ستاد ارتش ژاپن در تایوان، در تاریخ ۱۳ ژوئن ۱۹۴۲ برای آجودانی ارتش ژاپن ارسال کرده است.

در پی اعلام یافته شدن این سند، برخی از سیاستمداران ژاپن به دفاع از “شیوه عمل ضروری ارتش” برخاستند. تورو هاشیموتو، شهردار اوزاکا از جمله گفت که تجاوز به “زنان مایه تسلی” در زمان جنگ برای “حفظ انضباط” ارتش ژاپن، لازم بوده است.

لی اک سون، موضع گیری شهردار اوزاکا را “بی شرمانه” ارزیابی می کند و می گوید: «من نمی توانم بفهمم، چطور می شود چنین ادعایی کرد؟ کسی که نمی خواهد ببیند در گذشته چه اتفاقی افتاده، که ژاپنی ها به چه کارهایی دست زدند، به نظر من آدم نیست.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: پرداد

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

بدون دیدگاه

 1. ممنونم غزل مهربونم….آبجی گلم خیلی بامحبتی که آرزوهای خوبو آرزو میکنی….خدا همیشه نزدیک آرزوهای ماست….

 2. اميدوارم هيچ جاي دنيا جنگي نباشه…..تصور همچين وضعيتي هم سخته….

 3. هاله ی عزیزم از ته دل همه ی آرزوهات رو آرزو می کنم به خصوص این آرزوت رو

 4. آدم فکر نمی کنه که ژاپنی ها چنین آدمایی باشن، حد اقل نه تا این حد

  اولین باره راجع به ژاپن چنین چیزی می شنوم

 5. احسنت بر اسما خانوم.موافقم.

 6. یه نکته ای:
  دقت کردین امام (ره) و انقلاب اسلامی چه با روح مردم ایران کرد! معمولا جنگ ها در طول تاریخ با این کثافت کاری ها همراه بوده. از زمان حمله اسکندر که عمل زشت لواط رو با خودش به مشرق زمین آورد همیشه سربازها در جنگها برای تامین نیاز جنسی شون یا به شاهدبازی و غلامبارگی رو می آوردن یا به تجاوز به نوامیس مردم. تو دوره معاصر هم فقط رد اخبار جنگ رو بگیرید فساد باهاش همراه بوده. تجاوز سربازان آمریکایی به دختران ژاپنی بعد از جنگ جهانی تجاوزشون به دخترایی عراقی و افغانی و حتی مردهای مترجم افغان. حضور سربازهای زن در بیشتر ارتش های دنیا که خب معلومه فلسفه و دلیلش چیه. حتی در کشورهای به اصطلاح اسلامی هم این کثافت کاری ها دیده میشه مثل فتوای نکاح جهاد که شرم آوره. یا جنایت سربازان عراقی در سوسنگرد که حتی به جنازه زنها هم رحم نمیکردن چه برسه به زندشون.
  اونوقت به 8سال دفاع مقدس توی ایران فکر کنید و به آدم هایی که نه تنها توی جنگ دغدغه ارضای نیازهای جنسی را نداشتند بلکه میرفتن جنگ تا از همین نیازها رها بشن. واقعا این جنگ گنج هست و هرچه درمورد قهرمانانش بگیم کم گفتیم.

 7. منم با هاله موافقم. تو این مدت که خبر جنگ تو سوریه اعتراض جهانی علیه آمریکا را به دنبال داشت. گاهی تو بعضی از سایتا میدیدم که بعضی ها از حمله آمریکا دارن حمایت میکنن و میگن بخاطر نجات مردم سوریه از دست اسد آمریکا باید زودتر حمله کنه و کلی هم به ما فحش میدادن که شما انسان نیستی وگرنه از اسد حمایت نمیکردی. نمیدونم این آدما چرا یه جستجو و تحقیق درمورد تبعات حمله آمریکا به عراق نمیکنن تا اینقدر راحت آمریکا رو مدافع حقوق بشر ندودنن. از ابوقریب و کشتار مردم بگذریم از تجاوز گروهی به دخترای نوجوون عراقی بگذریم آخه لامروت ها چرا نمیبینین که آمریکا تو این جنگا داره سلاحاشو آزمایش میکنه سلاح هایی که هدفش انقطاع نسل مسلمونا و ناقص سازیشونه. خود طفلی بچه های عراقی که هوا و آب و محصولات کشاورزی آلوده را مجبورن مصرف کنن و و نسل عقیم یا ناقصی را برجای خواهند گذاشت را رها کن. همین زائرای ایرانی خودمون هم که میرن عراق یا دچار بیماری های مضمن گوارشی میشن یا اگر خانم حامله ای تو 4ماه اول بارداریش عراق رفته باشه متاسفانه بچش با معلولیت به دنیا آمده.
  لعنت به آمریکا و لعنت به احمق هایی که هر روز دعا میکنن آمریکا اول به سوریه حمله کنه و بعد هم بیاد ایران رو آزاد کنه.

 8. از خدا میخوام تو هیچ کجای دنیا جنگی نباشه،،جنگ مثل هیولا میمونه رحم وشفقت نداره..آدما انسانیتشونوفراموش میکنن….همه طعمه ی همدیگه هستن….

 9. واقعا خیلی ادمای کثیفی بودن
  درسته از نظر اقتصادی خیلی پیش رفته هستن ولی از نظر فرهنگی در فقر مطلق قرار دارن
  زنده باد فرهنگ ناب ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *