خانه » اخبار روز » چه کسی تورم را به 40 درصد رساند؟

چه کسی تورم را به 40 درصد رساند؟

استفاده دولت احمدی نژاد از منابع بانک مرکزی نرخ تورم را به 40 درصد رساند. رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه باید در اجرای طرح مسکن مهر نقدینگی موجود درجامعه را جذب کرد، گفت: استفاده از منابع بانک مرکزی برای تسهیلات مسکن مهر پیشنهاد دولت بوده است نه بانک مرکزی و می توان گفت که دولت دهم به بانک مرکزی تأمین منابع را تحمیل کرد. استفاده دولت احمدی نژاد از منابع بانک مرکزی نرخ تورم را به 40 درصد رساند.

  غلامرضا مصباحی مقدم در گفت و گو با خانه ملت درباره تصمیم دولت مبنی بر اینکه فاز دوم هدفمند سازی را در سال جاری پیاده نخواهد کرد و قیمت حامل های انرژی را افزایش نخواهد داد، گفت: آنچه در بودجه اعمال شد اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها نبود بلکه اصلاح قیمت برخی از حامل های انرژی بود که در اثر نرخ تورم قیمتش نسبت به 89 افت و مصرفش رشد کرده و قاچاقش افزایش یافته است.

وی افزود: بخشی از اصلاح قیمت در بودجه تکلیف شده وآمده که اصلاح قیمت تا 5 درصد انجام شود اما در بخش دیگر اجازه داده شده است که تا 38  درصد اصلاح قیمت برخی از حامل های انرژی انجام شود که به این وسیله قسمتی از منابع را می تواند جذب کند.

وی با اشاره به تغییرات پیشنهادی دولت در لایحه بودجه، گفت: در گفت و گوی حضوری معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور در کمیسیون ازوی پرسیده شد که آیا می خواهید سقف بودجه را تغییر دهید؟ «گفتند نه» ما فقط دو مجوز می خواهیم اول اینکه 10 درصد برای جابه جایی منابع سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برداشته شود و دوم اینکه 6 تا 8 درصد از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار بگیرد

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. کاره احمدی نژاده باور کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *