دوشنبه 3 اردیبهشت 1397
خانه » گوناگون » کشف بزرگ‌ترین ساختار عالم به پهنای ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ سال‌نوری

کشف بزرگ‌ترین ساختار عالم به پهنای ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ سال‌نوری

و اینک، این شما و این بزرگ ترین ساختار در تمام عالم. یک تیم بین المللی از اخترشناسان سراسر دنیا، موفق به کشف یک گروه بزرگ اختروشی (که با نام LQG نیز شناخته می شود) شده اند که پهنای آن 4 میلیارد سال نوری است؛. در مقام مقایسه، این اندازه 1600 بار بیشتر از فاصله میان کهکشان راه شیری ما و کهکشان همسایه آن، اندرومدا است. این ساختار حتی در مقیاس کیهانی نیز ابعادی بزرگ و باورنکردنی دارد.

به گزارش پاپ ساینس، این گروه اختروشی همچنین بسیار دور است. اختروش ها مرکز کهکشان هایی هستند که متعلق به روزهای نخست شکل گیری جهان هستند. این اجرام کیهانی بسیار درخشانند و به صورت متناوب مقادیر عظیمی از نور ساطع می کنند که آنها را حتی در فواصل بسیار دور فضا قابل مشاهده می سازد. بر اساس فاصله این LQG از زمین، این ساختار مربوط به زمانی است که جهان تنها 770 میلیون سال سن داشته است. این ساختار روشن ترین جرمی را که ما تا کنون دیده بودیم به راحتی کنار می گذارد. در واقع، این ساختار به اندازه ای روشن و عظیم است که یکی از زیرساخت های کیهان شناسی مدرن را به چالش می کشد: اصل کیهان شناختی.

اصل کیهان شناختی (Cosmological Principle) بیان می کند که در مقیاس های فضایی به اندازه کافی بزرگ، عالم همگن و همسان گرد است. به زبان ساده، در مقیاس های بزرگ همه جای جهان مانند هم است و مهم نیست که شما از چه نقطه ای به جهان نگاه می کنید. این اصل یکی از چیزهایی است که با کارهای نظریه پردازانی مانند اینشتین، و سایر کسانی که تفکرات کیهان شناسی قرن بیستم و بیست و یکم را به شدت تحت تاثیر قرار دادند، هم خوانی دارد. کیهان شناسان این اصل را باور دارند، یا حداقل آن را به رسمیت می شناسند.

اصل کیهان شناختی زمانی که در نظریات متداول کیهان شناسی لحاظ می شود، بیان می کند که اخترفیزیک دانان نباید بتوانند چیزی با ابعاد بزرگ تر از 370 مگاپارسک (هر پارسک 3.26 سال نوری است، پس 370 مگاپارسک معادل 1.2 میلیارد سال نوری است) را در جهان پیدا کنند. اما به نظر می رسد که این LQG به طور متوسط 500 مگاپارسک پهنا دارد، و اندازه آن در طولانی ترین بعدش به 1200 مگاپارسک نیز بالغ می شود. این موضوع لزوما به این معنا نیست که اصل کیهان شناختی اشتباه است؛ اما شاید لازم باشد تا ما آنچه را فکر می کردیم از این اصل درک کرده ایم، مورد بازبینی قرار دهیم.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *