خانه » کامپیوتر و اینترنت » تعرفه های اینترنت پرسرعت شرکت های مختلف

تعرفه های اینترنت پرسرعت شرکت های مختلف

برای تمام کسانی که به دنبال سرویس اینترنت پرسرعت هستند، در کنار مقوله ی سرعت، قیمت آن نیز مطرح است. برخی کارشناسان در حوزه فناوری اطلاعات بر این عقیده اند که از نظر سرعت اینترنت در مقایسه با سایر کشور های پیشرفته عقب هستیم.

 

برخی هم می گویند از لحاظ زیرساخت به نظر نمی رسد که با مشکل مواجه باشیم، اما ممنوعیت هایی که وجود دارد اجازه ارائه ی سرعت های بالا را نمی دهد. در حقیقت این محدودیت ها از قوانین و روابط نشأت می گیرند.

 

در صورت بهبود سرعت اینترنت، کیفیت آن هم افزایش پیدا می کند؛ در این میان باید به پارامترهایی که شرکت ها ارائه می دهند هم توجه کرد. بعضی از بستر ها در این رابطه نیازمند بازسازی هستند.

 

البته می توان به قیمت ها از دو بعد نگاه کرد. در سطح بین المللی به اعتقاد برخی تحلیلگران قیمت هایی که در ایران ارائه می شود بسیار بالاست، اما این قیمت در مقایسه با سایر خدمات در کشور ارزان است.

 

و البته انحصار پهنای باند توسط شرکت ارتباطات زیرساخت هم یکی  دیگر از مشکلاتی است که باعث افزایش قیمت ها می شود و برخی میگویند اگر در دولت جدید به شرکت های خصوصی در ورود پهنای باند به کشور مجوز داده شود، شاهد کاهش قیمت اینترنت خواهیم بود، چرا که این موضوع باعث ایجاد رقابت بین شرکت ها خواهد شد.

 

در این گزارش سرعت سرویس های چهار شرکت ارائه کننده  خدمات اینترنت با هم مقایسه شده است.

 

شاتل

کاربران می توانند از سرویس های 128، 256 و 512 کیلوبایت این شرکت استفاده کنند؛ بهتر است قبل از انتخاب این سرویس ها از میزان حجم مصرفی خود اطلاع پیدا کنید و بعد از آن اقدام به خرید سرویس مربوطه کنید.

 

این شرکت سرویس 128 کیلوبایت خود را با ترافیک نامحدود به قیمت 28 هزار تومان، سرویس 256 کیلوبایت نامحدود به قیمت 43 هزار تومان و سرویس 512 کیلوبایت نامحدود این شرکت به قیمت 93 هزار تومان در اختیار کاربران قرار می دهد. البته باید هنگام خرید سرویس در مورد سرعت دانلود و ضریب اشتراک از عوامل تاثیرگذار در قیمت سرویس هستند با خبر شد.

 

داتک

شرکت داتک سرویس 128 کیلوبایت خود را با ترافیک نامحدود به قیمت 42 هزار تومان، سرویس 256 کیلوبایت با پهنای باند نامحدود به قیمت 79 هزار تومان و سرویس 512 خود را به قیمت 146 هزار تومان عرضه می کند. قابل ذکر است که هر یک سرویس به 4 کاربر فروخته می شود.

 

آسیا تک

این شرکت سرویس نامحدود 128 کیلوبایت خود را به قیمت 29 هزار و 900 تومان، سرویس نامحدود 256 کیلوبایت را به قیمت 43 هزار و 900 تومان و سرویس 512 کیلوبایت نامحدود را به قیمت 85 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

 

مخابرات

قیمت سرویس های شرکت مخابرات نسبت به سایر شرکت ها ارزان تر است البته قضاوت کیفیت سرویس ها را باید به عهده مشترکین این شرکت گذاشت. قیمت سرویس 128 نامحدود این شرکت 9 هزار و 200 تومان، قیمت 256 کیلوبایت شرکت 12 هزار و 600 تومان و قیمت سرویس 512 کیلوبایت این شرکت 24 هزار و 800 تومان است.

 

در هر حال بهتر است هنگام خرید این سرویس ها از سرعت دانلود سرویس مربوطه و ضریب اشتراک آن آگاه شوید چراکه این مقولات در سرعت و قیمت به شدت تاثیرگذار هستند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

بدون دیدگاه

  1. ماله مخابرات ارزان تره ولی کیفیت نداره و قطعی خیلی داره.. بی داد .. اعصابه آدم به هم میخوره .. ولی موندم در عجبم چرا قیمت ها اینقد باهم فاصله دارند.. واقعا اینرنت از هرچی بگی تو ایران گرون تره…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *