خانه » گوناگون » کاهش استرس با گوش دادن به موسیقی

کاهش استرس با گوش دادن به موسیقی

گوش کردن به موسیقی باعث می شود که هورمون سرتونین با سرعت بیشتری تولید شود. ترشح این هورمون باعث می شود که ما احساس خوبی داشته باشیم، بنابراین افزایش تولید آن به شاد شدن ما و کم کردن سطح استرس در ما کمک می کند.
 
 
تاثیرات فیزیکی

یونانیان باستان معتقد بودند که موسیقی دردها را التیام می دهد و ظاهرا” از آن برای درمان بیماریهای فیزیکی استفاده می کردند . ظاهرا” اعتقاد آنها به موسیقی چندان بی اساس هم نبوده است زیرا ریتم موسیقی در واقع خیلی زود روی بدن ما تاثیر می گذارد. وقتی ما به یک موسیقی آرام گوش می دهیم ضربان قلبمان کاهش می یابد و بدنمان ریلکس می شود یعنی ماهیچه های بدن شل می شوند ، ذهن آرامتر می شود و نفس کشیدن ما کندتر می شود. بنابراین ، گوش کردن به موسیقی بطور کل آرامبخش است و فورا” بدن و ذهن را آرام می کند.

اگر چه متخصصان و کارشناسان دقیقا” نمی دانند که موسیقی چگونه روی بدن و ذهن ما تاثیر می گذارد اما در تاثیر گزاری آن شکی نیست و بارها ثابت شده است که موسیقی های آرام سطح فشار خون و همینطور استرس را کاهش می دهند.”

تاثرات روحی و روانی
گوش کردن به موسیقی باعث می شود که هورمون سرتونین با سرعت بیشتری تولید شود. ترشح این هورمون باعث می شود که ما احساس خوبی داشته باشیم، بنابراین افزایش تولید آن به شاد شدن ما و کم کردن سطح استرس در ما کمک می کند. از آنجایی که کاهش سرتونین منجر به افسردگی می شود ، موسیقی با بوجود آوردن احساسات خوب در انسان مانع از افسرده شدن ما می شود . بعضی معتقدند که ریتم موسیقی شبیه صداهایی است که جنین در رحم مادر می شنود و به همین دلیل تاثیرگذار است وباعث می شود که ما احساس آرامش و امنیت کنیم.
البته تاثیر موسیقی روی آدمهای مختلف بسیار متفاوت است بنابراین ممکن است همان آهنگی که یک نفر را آرام می کند برای فرد دیگر انرژی زا باشد. برای اینکه متوجه شوید یک آهنگ چه تاثیری روی شما دارد بهترین کار این است که ضربان قلبتان را اندازه بگیرید ، اگر گوش کردن به آن باعث بالا رفتن ضربان قلب شما شد این موسیقی بیشتر از آن که آرام بخش باشد برای شما هیجان آور است اما اگر ضربان قلب شما کندتر می شود بنابراین شما آهنگی که آرامتان می کند و به ریلکس شدن شما کمک می کند را پیدا کرده اید.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.