خانه » اخبار روز » اعلام محتوای نامه اوباما به حسن روحانی از سوی کاخ سفید

اعلام محتوای نامه اوباما به حسن روحانی از سوی کاخ سفید

طی روزهای اخیر و پس از انتشار خبر تبادل نامه هایی میان روسای جمهور ایران و آمریکا، مباحث فراوانی درباره محتوای این نامه در رسانه ها و محافل مختلف در گرفت. اما اکنون در آستانه سفر رئیس جمهور ایران به نیویورک، کاخ سفید محتوای اصلی نامه اوباما به روحانی را منتشر کرده است.

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای، محتوای نامه اوباما برای روحانی را منتشر و اعلام کرده که موضوع برنامه هسته ای ایران و مذاکرات مربوط به آن، محور اصلی این نامه را تشکیل می داده است. بر این اساس، اوباما نسبت به یافتن راه حلی برای موضوع هسته ای ایران ابراز تمایل کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نامه به همتای ایرانی خود گفته ایالات متحده آماده است تا مسئله هسته ای با ایران را به گونه ای حل کند که تهران بتواند عدم تلاش خود برای دستیابی به سلاح هسته ای را نشان دهد.

«جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید در این زمینه گفته: «رئیس جمهور در نامه خود اشاره کرد که ایالات متحده آماده است موضوع هسته ای را به گونه ای حل و فصل نماید که به ایران اجازه دهد این موضوع که برنامه هسته ایش صرفاً دارای مقاصد صلح آمیز است را نشان دهد».

وی افزوده: «این نامه همچنین دربردارنده تأکید بر ضرورت اقدام برای حل این مسئله با احساس فوریت بود؛ زیرا همان گونه که ما از گذشته گفته ایم، پنجره دیپلماسی برای حل و فصل دیپلماتیک این مسئله باز است، اما تا زمان نامحدودی باز نخواهد ماند».

گفتنی است پیش از این نیز سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده بود بخشی از نامه اوباما به روحانی، به ارسال پیام تبریک به مناسبت انتخاب وی به ریاست جمهوری ایران اختصاص داشته است.

گردآوری: مجله اینترنیت پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *