خانه » اخبار روز » دلار و طلا را دولت ارزان کرد؛ گرانی انرژی تقصیر مجلس است!

دلار و طلا را دولت ارزان کرد؛ گرانی انرژی تقصیر مجلس است!

رسانه های اصلاح طلب که در دوره دولت های نهم و دهم کوچک ترین تکانه قیمتی در بازار را در بوق و کرنا می کردند، سعی دارند از گرانی های اخیر آب، برق، گاز و مواد خوراکی چون تخم مرغ با ملایمت عبور کنند.

 

طی یک هفته اخیر، با تصمیم دستگاه های دولتی، قیمت آب، برق و گاز گران شد و نوسان قیمتی برخی اقلام خوراکی همچون مرغ و تخم مرغ هم کماکان گریبانگیر بازارها است.

 

افزایش هم زمان قیمت آب، برق و گاز در حالی رخ داده که برخی مسئولین دولتی پیش از این وعده داده بودند حداقل تا پایان امسال، خبری از گرانی نخواهد بود.

 

آما آن چه که جالب توجه است، بی میلی رسانه های اصلاح طلب نسبت به پوشش اخبار گرانی های است.

 

مطبوعات اصلاح طلب قبل از آغاز بکار دولت تدبیر و امید نسبت به هرگونه گرانی، بسیار حساس بودند و آن را اجحاف در حق مردم می دانستند و تا مدت ها عناوین صفحات اول خود را به این موضوعات اختصاص می دادند، در چند روز اخیر تلاش کرده اند که یا نسبت به گرانی ها سکوت کنند یا اقدام به توجیه آن نمایند و مجلس را مقصر جلوه دهند؛ البته خبر گرانی ها را در صفحه نخست بازتاب نمی دهند.

 

رسانه های اصلاح طلب در این مدت تلاش کرده اند که مثلا افزایش قیمت گاز را تماما ناشی از مصوبه مجلس در قانون بودجه امسال جلوه دهند و دولت را در اجرای این گرانی، «ناگزیر» بخوانند. البته آنها به روی خود نمی آورند که اگر دولت روحانی با چنین مصوباتی مخالف بود، همچون بسیاری از بندهای دیگر بودجه ،آن را اجرا نمی کرد و در قالب لایحه اصلاحیه خواستار حذف آن می شد.

 

این موضع رسانه های اصلاح طلب با رویکرد آنها نسبت به بازار ارز و طلا کاملا متفاوت است. این رسانه ها در دو سه ماه اخیر هر بار که کاهشی که در قیمت ارز و طلا رخ داده، آن را ناشی از اعتماد بازار به دولت یازدهم یا نتیجه اعتمادبخشی سیاست های جدید دولت خوانده اند و بارها تیتر اول آنها کاهش قیمت دلار و طلا بوده است.

 

با چنین رویکردی، به نظر می رسد ماه عسل مجلس نهم که روزگاری حمایت تمامی رسانه های اصلاح طلب در مواجهه با دولت دهم را در اختیار داشت، به پایان رسیده و از این پس، مجلس  نهمی ها باید خود را آماده کنند که هر واقعه بد اقتصادی به پای آنها نوشته شود.

گردآوری: مجله اینترنتی زیپیل

منبع: صراط نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *