خانه » دانستنیهای خانواده » ١٠نکته برای آنکه یک عروس رویایی باشید

١٠نکته برای آنکه یک عروس رویایی باشید

شاید شما یکی از کسانی باشید که قرار است در هفته های آینده مراسم جشن عروسی خود را برگزار کنید. احتمالا استرس بسیاری دارید چرا که هم باید به خود برسید، هم باید به فهرست مهمان ها فكر كنید، هم به دنبال درست كردن خانه ای رۆیایی باشید و … . همه این كارها بسیار مهم است ولی به یاد داشته باشید، مهم ترین نكته در این شب بزرگ، ظاهر شماست و باید از همین حالا كم كم ظاهر خود را آماده كنید.

عروسی شما بیشتر از یك شب نیست پس باید آمادگی كاملی برای این شب داشته باشید. اگر جشن عروسی شما نزدیك است از همین امروز شروع كنید تا در آن شب چهره فراموش نشدنی داشته باشید. ما قدم به قدم راهنمایی تان می کنیم.پ

١- کی موهای تان را كوتاه كنید؟

یك عروس، حتما باید حدود یك ماه و نیم قبل از مراسم عروسی، موهای خود را به صورت دلخواه كوتاه كند. با گذشت این مدت می توانید كاملا مطمئن باشید كه اثر قیچی روی موهای شما از بین می رود و موهای شما به اصطلاح كاملا جا می افتد. به هیچ وجه قبل از عروسی برای كوتاه كردن موهای تان پیش یك آرایشگر جدید نروید چون ممكن است كاملا به دردسر بیفتید.همچنین اگر کمتر از یك ماه به جشن عروسی زمان دارید بهتر است دیگر موهایتان را کوتاه نکنید چراکه ممکن است رد قیچی روی موها باقی بماند و که این می تواند آرایش موها را تحت تاثیر قرار دهد.

٢- موی تان باید با لباس تان هماهنگ باشد

بعد از این كه لباس عروس تان را انتخاب كردید، مدل موهای مختلف را تجربه كنید. اگر خودتان موهای تان را به مدل های مختلف آرایش درمی آورید، حواس تان باشد كه مدل موی شما باید با توجه به لباس عروس شما باشد. با مشورت با یك آرایشگر حرفه ای مو، بهتر می توانید بهترین آرایش مو را برای روز عروسی تان انتخاب كنید. اگر قصد دارید برای روز عروسی به موهای تان گل بزنید یا تاج بگذارید یا… حتما همه اینها را قبل از روز موعود روی موهای تان امتحان كنید. حتی می توانید عكس های مختلف آرایش مو را ببینید و با نشان دادن عكس مدل موی دلخواه تان به آرایشگر، تا حدی دلخواه ترین آرایش مو را به دست آورید. بهتر است آرایشگری را انتخاب كنید كه با او راحت باشید، وقتی آرایشگر بد اخلاق باشد، شما نمی توانید به راحتی خواسته های خود را از او بخواهید، مسلما شما دوست دارید آرایش صورت و موی تان در روز عروسی مورد علاقه خودتان باشد، نه مورد علاقه آرایشگر! بهتر است روز عروسی نیز شبیه خودتان باشید تا همیشه تصویر عالی از آن روز بزرگ برای تان باقی بماند. بهتر است 2 ساعت قبل از رفتن به آتلیه عكاسی، آرایش موهای تان تمام شده باشد.

٣- کدام آرایشگاه را انتخاب کنید

حالا دیگر وقت انتخاب است. با انتخاب آرایشگاه یک ماه پیش از تاریخ عروسی و قرارداد بستن، می توانید یکی از کارهای اساسی را انجام شده فرض کنید. در ضمن، این فرصت را هم دارید که در طول این مدت با نظر آرایشگرتان، کمی به خودتان برسید. یادتان باشد یکی از مسائل مهم در مورد انتخاب آرایشگاه، اخلاق آرایشگران یک سالن است. فقط کار مهم نیست؛ شما در شب عروسی تان به اندازه کافی استرس دارید. پس بهتر است در انتخاب آرایشگاه این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید. اگر پرسنل یک سالن، خوش اخلاق باشند، شما بیشتر می توانید احساس آرامش کنید و برای شب عروسی آماده شوید. همچنین حتما از آرایشگرتان بپرسید که از چه موادی برای زیرسازی پوست استفاده می کند. استفاده از مارک های مرغوب، خودش تضمین کننده بخشی از زیبایی و دوام آن در شب عروسی است.

٤- با آرایشگر خود مشورت كنید

بهتر است هرچه زودتر، پیش آرایشگرتان بروید چون او با دیدن پوست و موی شما مطمئنا پیشنهاد هایی برای زیباتر شدن آنها دارد و شما باید وقت داشته باشید توصیه های او را عملی كنید. در روز عروسی بهتر است از مواد آرایشی ضدآب و غیر چرب استفاده كنید تا هم دوام بیشتری داشته باشد و هم باعث لك شدن لباس زیبای شما نشود، همچنین بهتر است هنگامی كه برای عكس گرفتن به آتلیه می روید، حداقل یك ساعت از آرایش شما گذشته باشد.

اگر می خواهید برای عروسی تان موهای تان را صاف یا تقویت كنید، حتما این كار را یك تا 2 هفته قبل انجام دهید چون یك هفته بعد به اصطلاح موهای شما جا می افتد و كاملا طبیعی به نظر می آید

٥- آرایشگر یا متخصص؟

بعضی از سالن ها و مراكز زیبایی به شما پیشنهاد می كنند برای پاكسازی پوست،درمان جوش های احتمالی و…یكی، دو روز قبل از مراسم به آنجا مراجعه كنید. پیشنهاد ما این است كه قبل از این كار، خوب فكر كنید. درمان توسط یك متخصص پوست معقول تر است یا شخصی كه فقط تجربه كاری دارد و پشتوانه علمی مطمئنی ندارد؟ در هر صورت تصمیم با خودتان است.

٦- به یک لبخند زیبا نیاز دارم

حدود 2 تا 3 هفته قبل از عروسی، بهتر است پیش یك دندانپزشك بروید تا دندان های تان را با روش های كاملا حرفه ای سفید كند، ولی اگر با روش های خانگی، دندان های تان را سفید كنید، بهتر است 5 هفته تا یك ماه قبل از عروسی، استفاده از این روش ها را شروع كنید. اگر یك تا 2هفته به عروسی شما باقی مانده است و با استفاده از روش های خانگی هنوز دندان های شما به اندازه كافی سفید نشده حتما پیش یك دندانپزشك بروید تا او با روش های بهتر دندان های شما را سفید كند.

٧- پوست صورت تان را دریابید

این شب، بزرگ ترین شب زندگی شماست ولی لازم نیست وحشت زده شوید و در استفاده از محصولات زیبایی افراط كنید و با آرایش های عجیب و غریب، خود را به گونه ای كاملا متفاوت در آورید. هر گونه درمان پوستی را حداقل 2 هفته قبل از عروسی انجام دهید. البته می توانید یك هفته قبل از عروسی از ماسك های خانگی ساده برای صورت تان استفاده كنید. همچنین برای درخشان شدن بیشتر پوست صورت تان یك ماه تا 2 هفته قبل از مراسم عروسی از پوست تان لایه برداری كنید تا در این روز بزرگ، صورت شما همچون ستاره ای بدرخشد.

٨- موها را تقویت کنید

اگر می خواهید برای عروسی تان موهای تان را صاف یا تقویت كنید، حتما این كار را یك تا 2 هفته قبل انجام دهید چون یك هفته بعد به اصطلاح موهای شما جا می افتد و كاملا طبیعی به نظر می آید. اگر می خواهید قبل از عروسی موهای تان را رنگ كنید، اول موها را صاف یا تقویت و یك تا 2 هفته بعد، موها را رنگ كنید تا موهای تان را از هرگونه آسیب احتمالی محافظت كنید.

١٠نکته برای آنکه یک عروس رویایی باشید

٩- اگر صورت تان جوش وآکنه دارد

اگر صورت تان جوش وآکنه دارد، بهتر است یک دوره پاکسازی پوست را یک ماه پیش از تاریخ عروسی داشته باشید تا جوش های سطحی پوست تان رفع شود. در ضمن برای نگهداری از پوست و حفظ طراوت و شادابی آن تا تاریخ عروسی، باید نکاتی را رعایت کنید؛ در تمام این یک ماه باید پوست تان را تمیز نگه دارید و برای پاک کردن آرایش از لوسیون ها یا ژل های پاک کننده استفاده کنید.

پوست های خشک: در این فاصله یک ماهه تا عروسی، برای آرایش صورت بهتر است مدام از کرم های مرطوب کننده پوست استفاده کنید.

پوست های چرب: برای آرایش، به شما استفاده از کرم های فاقد چربی را پیشنهاد می دهم.

پوست های خیلی چرب: بهتر است از کرم های ضد آفتاب فاقد چربی و کرم پودردار استفاده کنید، هر چند بهتر است کرم ضد آفتاب را پزشک برای تان تجویز کند.

١٠- ماسک هایی برای درخشش و زیبایی

اگر تا تاریخ عروسی حداقل 4 هفته وقت دارید توصیه می کنیم هفته ای یک بار این ماسک ها را بین 10 تا 20دقیقه روی پوست تان بگذارید.

1- مقداری انگور را در روغن زیتون بجوشانید و آن را صاف کنید و روی پوست بمالید. به این ترتیب پوست تان شفاف و لطیف می شود.

2- اگر به هلو حساسیت ندارید، می توانید مقداری هلو را رنده کنید و روی پوست تان بگذارید.

برای مسدود کردن منافذ ریز پوست:

1- زردآلوی رسیده را قطعه قطعه و له کنید؛ چند قطره روغن بادام روی آن بچکانید و بگذارید تا 20 دقیقه روی پوست تان بماند وبعد آن را با آب نیمه گرم بشویید.

2- ماساژ پوست با گلاب هم موثر است.

برای رفع خستگی پوست:

1- موز سالم و رسیده را خوب له کنید و به آن نصف قاشق مرباخوری عسل اضافه کنید؛ خوب آنها را به هم بزنید و روی پوست صورت تان بمالید.

2- 2 قاشق عسل را با نصف قاشق آبلیمو مخلوط کنید و برای مدت 15دقیقه آن را روی صورت بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *