خانه » اخبار روز » واکنش کاخ سفید به عدم تمایل روحانی برای دیدار با اوباما

واکنش کاخ سفید به عدم تمایل روحانی برای دیدار با اوباما

انجام سخنرانی روسای جمهور ایران و آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و عدم دیدار رو در روی آن ها، به هفته ها بحث و گمانه زنی درباره احتمال وقوع چنین دیداری و دست دادن روحانی و اوباما پایان داد. اما کاخ سفید امروز به این موضوع واکنش داده و موضع اوباما درباره عدم تمایل طرف ایرانی به وقوع این دیدار را اعلام کرده است.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده اوباما از اینکه درخواست دولتش برای ملاقات با حسن روحانی مورد موافقت قرار نگرفته، «ناامید نشده است». وی افزوده: «او (اوباما) از احتمال یک مواجهه غیررسمی با روحانی استقبال می کرد و هنوز هم از چنین امری استقبال می کند».

«واشنگتن اگزمینر» ضمن انتشار این خبر اشاره می کند که پیش از آغاز اجلاس مجمع عمومی، کاخ سفید از تمایل اوباما برای دیدار با روحانی سخن گفته بود. به گفته مقامات آمریکایی، روز گذشته نیز تماس هایی با طرف ایرانی برای انجام چنین دیداری صورت گرفت، اما به دلیل «پیچیدگی موضوع» برای ایران، این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت.

کارنی ضمن تأکید بر اینکه عدم انجام این دیدار اتفاق چندان مهمی نیست، گفته در حال حاضر تمرکز باید بر ارزیابی جدیت ایران در از سر گیری مذاکرات هسته ای قرار گیرد.

وی گفته: «رئیس جمهور بر این باور است که مهمترین موضوعاتی که در زمینه رابطه ایران با جامعه بین المللی، از جمله ایالات متحده مطرح هستند، آن دسته موضوعاتی می باشند که باید از طریق مذاکرات اساسی در موضوع هسته ای حل و فصل شود».

کارنی افزوده: «ما نباید از تصمیم ایران برای عدم دیدار با اوباما تفسیر غلط داشته باشیم».

وی در ادامه از پاسخ به سوالی درباره دلیل رد درخواست آمریکا از سوی ایران خودداری کرده و گفته: «من قصد ندارم تحلیلی از سیاست ایران ارائه دهم، زیرا این موضوع برای ما مطرح نیست. موضوع مهم برای ما این است که دولت جدید و حکومت ایران تا چه حد جدی هستند».

کارنی در نهایت ضمن اشاره به اظهارات مقامات ایرانی درباره عدم پیگیری سلاح هسته ای، گفته اقدامات ایران باید با عمل همراه شود تا به جامعه بین المللی اثبات شود ایران به تعهدات بین المللی خود پایبند است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *