خانه » اخبار روز » خداحافظی اوباما با روحانی به زبان فارسی

خداحافظی اوباما با روحانی به زبان فارسی

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در بخشی از کنفرانس مطبوعاتی خود در واشنگتن، تائید کرد که با حسن روحانی رییس جمهور ایران گفت وگوی تلفنی داشته است.

 

رویترز گزارش داد که اوباما کنفرانس خبری خود را اینگونه آغاز کرد: قبل از اینکه درباره وضعیتمان در کنگره و لایحه بودجه سخن بگویم، اجازه بدهید که درباره دو فرصت و امکان مهم در سیاست خارجی آمریکا صحبت کنم.

 

وی در همین رابطه گفت: من همین الان با آقای روحانی صحبت کردم و در تماسی تلفنی درباره برنامه هسته یی ایران و “مسایل مختلف” گفت وگو کردیم.

 

اوباما افزود: به روحانی گفتم که دو طرف می توانند در زمینه هسته یی با هم به توافق برسند. هر دو تصمیم گرفتیم که به تیم هایمان در کشورهای خود دستور دهیم که به گفت وگوها با یکدیگر ادامه دهند.

 

رییس جمهور آمریکا همچنین گفت: ما مسئولیت داریم دیپلماسی را ادامه دهیم و فرصتی بی همتا داریم تا با دولت جدید در تهران پیش برویم.

 

به گزارش ایسنا، صفحه توئیتر کاخ سفید نیز در این باره نوشت که این تماس از طرف اوباما بوده و درباره اینکه راه و زمینه برای حل مسایل هسته یی و “خارج از آن” فراهم است، صحبت شده است.

 

توئیتر کاخ سفید همچنین نوشت: روحانی در پایان این گفت وگوی کوتاه به زبان انگلیسی به اوباما گفته است: have a nice day و اوباما نیز به زبان فارسی پاسخ داده است: “خداحافظ”.

 

به گزارش ایسنا، این خبر به سرغت به خبر اول رسانه های بین المللی تبدیل شد و از آن به عنوان واقعه ای تاریخی یاد کردند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *