خانه » گوناگون » گران‌ترین درخت کریسمس دنیا

گران‌ترین درخت کریسمس دنیا

گران ترین درخت کریسمس دنیا به ارزش ۱۱ میلیون دلار در ابوظبی به نمایش عموم درآمد.

 

 

با نزدیک شدن به عید کریسمس (۲۵ دسامبر) نمایش گران ترین درخت کریسمس دنیا که به نظر می رسد به ثبت گینس برسد، برای عموم آزاد می شود.

این درخت به ارزش ۱۱ میلیون دلار آمریکا در لابی هتل قصر ابوظبی (Emirates palace Hotel) به نمایش گذاشته  شده است.

بر این اساس اصله درخت کاج ارزشی بالغ بر ۱۰ هزار دلار داشته و ارتفاع آن حدود ۱۳ متر است؛ این درخت در کنار ارتفاع زیاد با بیش از ۱۸۱ قطعه زیور آلات نفسگیر همچون طلا، الماس و یاقوت کبود که کاملاً به چشم انسان غریب است آراسته شده است؛ گوی هایی از جنس طلا، کریستال و کهربا از دیگر تزئینات این درخت نفیس است؛ ساعت طلا، گردنبند مروارید، و زمرد نیز از معمولی ترین تزئینات درخت هستند.

رؤسای هتل قصر ابوظبی در یک شگرد بازاریابی، علاوه بر جذب گردشگر، درخواست کرده اند تا این درخت را به عنوان گران ترین درخت کریسمس جهان، برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس انتخاب کنند.

رسم بسیاری از مسیحیان است که درختی را برای روز کریسمس (جشن زادروز عیسی مسیح) تهیه می کنند و آن را در خانه قرار دهند؛ خانواده های مسیحی با تزئین درخت کریسمس، سعی در شاداب کردن محیط خانه دارند.

سابقه تزئین درخت کریسمس به قرن ۱۶ میلادی برمی گردد؛ آلمانی ها نخستین کسانی بودند که سنت تهیه و تزئین درخت کریسمس را بنیان نهادند؛ پرنس آلبرت، همسر ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۴۱ میلادی درخت کریسمسی را به کاخ ویندسور آورد و به این ترتیب موجب محبوبیت بیشتر آن شد.

با توجه به دائره المعارف بریتانیکا، استفاده از درختان همیشه سبز با برگهای سوزنی به گونه ای نماد زندگی ابدی عیسی مسیح است.

این درخت روز ۲۴ دسامبر همزمان با بزرگداشت روز «آدم و حوا» در مسیحیت در خانه ها برپا می شود تا به گونه ای برای دور کردن شیطان از خانه ها صورت بگیرد؛ آویزان کردن گوی های براق که معمولاً قرمز رنگ نیز هستند نیز نمادی از «سیب ممنوعه» درخت بهشتی است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.