خانه » کامپیوتر و اینترنت » چرا باید فلش مموری و حافظه های خارجی را Eject کرد؟

چرا باید فلش مموری و حافظه های خارجی را Eject کرد؟

جدا کردن درایوهای خارجی در حال خواندن یا نوشتن اطلاعات بر روی آن ها، می تواند باعث مخدوش شدن و ازبین رفتن اطلاعات بشود. با این حال حتی زمانی که درایو شما مشغول خواندن نیست نیز جدا نمودن آن بدون Eject کردن ممکن است باعث از بین رفتن اطلاعات گردد.

تقریبا اکثر سیستم عامل ها از روش حافظه ی نهان یا همان Caching برای افزایش بازدهی رایانه استفاده می کنند. در واقع سیستم عامل به طور معمول، برای eject 1mediumانجام درخواست های کاربر صبر می کند تا به صورت همزمان همه ی آن ها را اجرا کند، که این مورد خاص در مورد فایل های کوچک بیشتر اتفاق می افتد. در واقع وقتی شما حافظه خارجی خود را ناگهان از رایانه جدا می کنید کل حافظه ی نهان پاک می شود و این به معنی از بین رفتن اطلاعات شماست. اما هنگامی که Eject را می زنید در واقع به سیستم عامل می گویید که باید حافظه نهان را خالی کند بنابراین سیستم عامل نیز مطمئن می شود که دیگر نیازی به این حافظه نیست و تمامی کارهای به تعویق افتاده را انجام می دهد.

چرا باید فلش مموری و حافظه های خارجی را Eject کرد؟

چرا ویندوز چنین کاری را الزامی نمی داند؟

مک و لینوکس ، بخش زیادی از درایوها را به عنوان حافظه ی نهان استفاده می کنند. در سوی دیگر ویندوز است eject 2که در این مورد هوشمندانه تر عمل می کند. در واقع از آن جایی که ویندوز می داند اکثر افراد علاقه ای به جدا نمودن ناگهانی حافظه های خارجی خود – مثل فلش درایو ها- دارند، ویژگی حافظه ی نهان را به طور پیش فرض غیر فعال کرده است، البته شما هنوز هم می توانید با کلیک راست و انتخاب گزینه Eject حافظه را جدا کنید. طبیعی است که با این حرکت هوشمندانه ویندوز، دیگر نگرانی برای از بین رفتن اطلاعات وجود ندارد. ولی باید توجه داشت که برای حافظه های جدانشدنی ویژگی حافظه ی نهان کماکان فعال است، گاهی هم ممکن است ویندوز حافظه ی جداشدنی شما را در گروه جدانشدنی ها به حساب بیاورد و این جاست که احتمال از بین رفتن اطلاعات وجود دارد. البته برای این مسأله هم ویندوز چاره ای اندیشیده است؛ شما می توانید از قسمت Device Manager تنظیمات هر دستگاه را برای ویژگی حافظه ی نهان، فعال یا غیرفعال کنید. کافی است به سربرگ Policies بروید و گزینه ی Quick Removal را انتخاب نمایید تا ویژگی حافظه ی نهان غیرفعال شود.خب بهتر است به ادامه مقاله بازگردیم، چون همچنان احتمال از بین رفتن اطلاعات حتی در ویندوز دوست داشتنی نیز وجود دارد!

چرا باید فلش مموری و حافظه های خارجی را Eject کرد؟

چرا برای جدا نمودن درایوهای USB همیشه باید از Eject استفاده نمود؟

درست است که ویندوز نسبت به OS X و Linux هوشمندانه تر عمل می کند اما هنوز باید احتیاط کرد و eject 3گزینه ی Eject را انتخاب نمود. مشکل این جاست که گاهی اوقات در پس زمینه ، برنامه ای از روی حافظه ی شما اجرا شده است و یا عملیاتی – مثلا کپی شدن اطلاعات یا اسکن شدن توسط ویروس یاب- در حال انجام است که جدا کردن ناگهانی ممکن است منجر به صدمه دیدن حافظه و اطلاعات آن بشود. با زدن گزینه یEject شما از فعال بودن برنامه یا عملیات آگاه می شوید و می توانید آن را متوقف کنید تا با خیال راحت حافظه ی را جدا کنید.در پایان باید گفت که هیچ دلیلی برایEject نکردن درایوها وجود ندارد و برای اطمینان از سلامت اطلاعات می بایست حتما درایو راEject کرد. البته باید ذکر کرد که کاربران ویندوز به لطف روش های هوشمندانه ویندوز، مشکلات کمتری را در زمینه ی جدا کردن درایوها تجربه خواهند کرد اما بهرحال هیچ وقت ایمنی ۱۰۰٪ نخواهد بود. پیشنهاد ما به شما این است کهEject کردن درایوهای خارجی را در لیست عادات همیشگی خود قرار دهید.

چرا باید فلش مموری و حافظه های خارجی را Eject کرد؟

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: زومیت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *