خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

بنفش تقریباً رنگی اسرارآمیز است که بسیاری از مردم علاقه فراوانی به این رنگ دارند. از رنگ روشن بنفش یاسی گرفته تا بنفش تیره مخملی همگی به فضای خانه زیبایی و درخشندگی و جذابیت خاصی می دهند.

_ با نگاه به ترکیب بندی رنگی زیبای یک گل زنبق بنفش که در ترکیب با رنگ سفید و زرد آمده است می توانید برای طراحی داخلی زیبای اتاق و خانه خود بهره بگیرید.

دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

_ این رنگ به همان اندازه ای که در تاریخ، پرآوازه بوده است در طبیعت نیز به همان اندازه برجسته و

پر اهمیت است و می توانید از انواع ترکیبات رنگی بنفش که در طبیعت می بینید، برای طراحی جذاب دکوراسیون منزل خود بهره بگیرید.

_ شما می توانید از ترکیب رنگی گل های بنفش و زرد یا بنفش و صورتی همراه با برگ های سبز و شاخه های قهوه ای برای طراحی رنگ دکوراسیون داخلی خانه الهام بگیرید. مثلاً در مریم گلی می توانید ببینید که رنگ بنفش تیره به چه زیبایی با سبز ترکیب شده. در گل زنبق هم بین رنگ سفید و زرد و بنفش کنتراست (تضاد) بسیار زیبایی ایجاد شده است. یک کلم بنفش را از وسط ببرید و همین کار را با یک بادمجان انجام دهید تا ترکیب ستایش برانگیز سفید و بنفش داخل این سبزیجات را ببینید. تمام این ترکیبات رنگی زیبای موجود در طبیعت می تواند راهنمای شما در تزیین و طراحی دکور داخلی خانه باشد.

دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

_ از آنجایی که بنفش ترکیبی از ۲ رنگ آبی و قرمز است، هم می تواند به عنوان یک رنگ گرم و هم به عنوان رنگ سرد مورد استفاده قرار گیرد. رنگ بنفش و سایه ای از ارغوانی (با ترکیب قرمز بیشتر) طرح آبی سرد را به طرحی گرم تبدیل می کند در حالی که استفاده بیشتر از رنگ آبی نیلی در ترکیب با نارنجی گرم در طراحی داخلی رنگ بنفش سردی را تولید می کند.

دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

_ به طور کلی باید گفت که ترکیب رنگ زرد و بنفش به طور متعادل فضای شورانگیز و جذابی را در طراحی داخلی خانه ایجاد می کند. ترکیب انواع طیف های رنگ بنفش روشن و یاسی با کمی ارغوانی تیره می تواند فضای آرامش بخش، عرفانی و عاشقانه ای را در یک اتاق خواب به وجود آورد. خود بنفش های خالص در برخی طراحی های مقتدرانه به کار می روند.

دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

_ طراحی دکوراسیونی که رنگ بنفش به کار رفته در آن بیشتر فضایی سرزنده و شاد را در خانه ایجاد می کند ولی قبل از کاربرد آن در دکور خانه مطمئن شوید که به این رنگ علاقه دارید و می توانید با آن زندگی کنید اما با دانستن تاریخچه بنفش چطور ممکن است که دوست نداشته باشید از این رنگ در محیط زندگی و دکور خانه خود استفاده کنید. سال ها است از پادشاهان گرفته تا قهرمانان جنگی و مردم عادی رنگ بنفش را نشانه اصالت، قدرت، روحانیت، گاه شهرت، پنهانکاری و رمز و راز می دانستند.

دکوراسیونی به رنگ بنفش و زیبا با اصول زیر

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : جام جم آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *