خانه » آرایش و زیبایی » چگونه آرایشگر خوب و حرفه‌ای انتخاب کنیم؟

چگونه آرایشگر خوب و حرفه‌ای انتخاب کنیم؟

شاید یافتن یک آرایشگر حرفه ای کار آسانی نباشد اما در این مطلب به بررسی ویژگی هایی می پردازیم که یک آرایشگر خوب حتماً باید دارا باشد.  چگونه آرایشگر خوب و حرفه‌ای انتخاب کنیم؟

چگونه آرایشگر خوب و حرفه‌ای انتخاب کنیم؟

۱. مورد تأیید چند تن از دوستانتان باشد

دوستانتان مورد اعتمادترین افرادی هستند که همیشه به شما پیشنهادات دلسوزانه می دهد و شما و خصوصیات رفتاری و فیزیکی شما را بهتر از هرکسی می دانند. با سلایق شما بیش از هر کسی آشنا هستند و از جنس مو یا مدل آرایش مورد قبولتان آگاهند.

۲. مرتب و منظم باشد

هنگامی که آرایشگری قیچی و وسایل کار خود را مدام روی زمین می اندازد و تمیز و آراسته لباس نمی پوشد مشتری را به این فکر فرو می برد که شخصی که حتی نمی تواند قیچی خود را در دست بگیرد چگونه می تواند موهایم را مرتب و زیبا کوتاه کند. آرایشگر حرفه ای باید از وسایل کار خود مثل وسایل میکاپ، شانه و قیچی و… به خوبی محافظت کند و آن ها را همیشه پاکیزه و مرتب در جای مربوط به خود قرار دهد.

۳. شکایت نکند!

آرایشگر خوب شکوه نمی کند و غر نمی زند بلکه از کارش لذت می برد. اگر از او سوالات زیادی هم بپرسید باز با شکیبایی جواب شما را خواهد داد و از آرایش شما خوشنود خواهد شد. حتی اگر با موهای بسیار آسیب دیده و یا کوتاهی بد آرایشگر دیگری نزد او بروید از شما استقبال خواهد کرد و با صبر و حوصله نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

۴. از دیگران بد گویی نمی کند

هنگامی که یک آرایشگر روی موی شما کار می کند فرصت این را دارد که راجع به مسایل گوناگونی صحبت کند و شما نیز این شانس را دارید که او رابهتر بشناسید. شخصی که از بدی دیگران با شما سخن می گوید و مدل مو و لباس مشتریان دیگر را مسخره می کند قطعاً راجع به شما نیز نزد دیگران بدگویی خواهد کرد.

۵. در دسترس باشد

آرایشگری که بیشتر سال را در حال مسافرت و گذراندن تعطیلات است شخص قابل اعتمادی نیست. دردسترس بودن از پارامترهای مهم یک آرایشگر حرفه ای محسوب می شود. اگر آرایشگر فعلی شما زیاد از حد به مسافرت های طولانی مدت می رود منطقی است که به فکر عوض کردن آرایشگر خود بیفتید.

۶. رفتار شایسته و در خور یک آرایشگر حرفه ای داشته باشد

خوش اخلاق و خنده رو بودن و داشتن حس مسئولیت از ویژگی های یک آرایشگر خوب است. او باید با رفتار پسندیده ی خود مشتری را جذب کند و باعث شود که مشتری با او احساس صمیمیت کند. اخلاق خوب از خصوصیاتی است که در ذهن افراد به خوبی می ماند. حتی اگر از برترین و خبره ترین آرایشگران نباشید ممکن است رفتار خوب شما مشتری را به خود جذب کند.

۷. تمام حواس و دقتش روی شماست

در انتخاب آرایشگر خوب باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید. آرایشگر شما باید تمام توجه خود را روی شما و آرایش شما بگذارد. همان گونه که شما در حین رانندگی نباید از تلفن همراه خود استفاده نمایید آرایشگر خوب نیز نباید حین انجام کار با تلفن خود صحبت نماید.

۸. از موهای شما همانند موهای خود مراقبت کند

اگر آرایشگرتان با همان توجه و دقت که موهای خود را می آراید به موهای شما نیز رسیدگی می کند پس شما موهای خود را به دست آدم معتمدی سپرده اید. چنین آرایشگری از دادن پیشنهادات خوب برای داشتن موهای سالم واهمه ای ندارد و همواره بهترین محصولات بازار را که برای زیبایی خود استفاده می کند به شما نیز معرفی خواهد کرد.

۹. ترجیحاً با سابقه باشد

درست است که گاهاً نیروهای جوان تر با انگیزه و ایده های بسیار خوبی وارد محیط کار می شوند اما آرایشگری نیز فوت و فن های مربوط به خود را دارد.

۱۰. خلاق باشد

خلاقیت ابزاری کارآمد برای آرایشگران حرفه ایست. آرایشگر خود یک هنرمند است که هر روز آثار جدیدی را خلق می کند. در واقع این ایده های نو هستند که همواره آرایشگران حرفه ای را از معمولی مجزا می کند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : بانوی الوند

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.