خانه » اخبار روز » قانونی شدن فروش سیم ­کارت­ خارجی در ایران

قانونی شدن فروش سیم ­کارت­ خارجی در ایران

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: به منظور ضابطه ­مند­شدن و امکان نظارت بر فروش سیم­ کارتهای تلفن همراه خارجی، مجوز فروش این سیم کارت­ها برای بخش خصوصی صادر می  شود.

 در فراخوان رگولاتوری آمده است: در راستای حمایت از حقوق مشترکین و افزایش رضایت آنها و بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در مصوبه شماره 8 جلسه شماره 167 مورخ 30/03/1392 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و به منظور ضابطه­ مند­شدن فعالیت عاملین فروش و امکان کنترل و نظارت بر فعالیت آنها، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نظر ­دارد مجوز فروش سیم­کارت­های تلفن همراه خارجی در کشور را به شرکت­های غیردولتی و واجد شرایط که در ایران به ثبت رسیده باشند، از طریق فراخوان اعطاء کند.

متقاضی باید مدارکی را برای شرکت در این فراخوان ارائه کند؛ براین اساس متقاضی باید مستندات موافقت ارایه ­کننده اصلی با اعطای نمایندگی به متقاضی که به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدأ رسیده باشد به همراه نسخه ترجمه رسمی مستندات مذکور را ارائه کند.

مدت اعتبار این پروانه ها دو سال است.

شرکت­های متقاضی پس از کسب مجوز موظف به فروش سیم کارت­های خارجی تلفن همراه در داخل کشور و ارائه خدمات پشتیبانی و اطلاع­ رسانی خواهند بود. همچنین فروش سیم­ کارت­های شبکه­ های ماهواره­ ای جزء خدمات موضوع مجوز نبوده و فروش سیم­ کارت­هایی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه­ های ماهواره­ ای نظیر ثریا، اینمارست و غیره امکان ارائه سرویس دارند، ممنوع است.

مهلت شرکت در این فراخوان حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه اول اسفندماه 92 تعیین شده است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری مهر

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *