خانه » اخبار روز » تاثیر تعطیلی آمریکا بر اجرای تحریم ها علیه ایران

تاثیر تعطیلی آمریکا بر اجرای تحریم ها علیه ایران

مقامات آمریکایی ضمن اشاره به اینکه کارمندان اداره مجری تحریم ها علیه ایران به مرخصی فرستاده شده اند تأکید کرد این وضعیت باعث معلق ماندن تحریم ها علیه ایران شده است.

مقامات آمریکایی، حقوقدان ها و کارشناسان می گویند تعطیلی دولت فدرال آمریکا موجب شده بسیاری از مقامات مجری تحریم ها علیه ایران از کار بیکار شوند که این می تواند فشارهای ناشی از این تحریم ها بر تهران را کاهش دهد.

روزنامه انگلیسی دیلی بیست از قول مقامات وزارت خزانه داری آمریکا می گوید حدود 90 درصد از کارمندان «اداره تروریسم و اطلاعات مالی» آمریکا، نهادی که مسئولیت نظارت بر اجرای تحریم های چندین کشور از جمله ایران را بر عهده دارد به مرخصی فرستاده شده اند.

یک سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا هم گفته یکی از نهادهای ذی ربط این اداره به نام «اداره کنترل سرمایه های خارجی» که تحریم های مالی دولت آمریکا را اجرا می کند نیز وادار به اخراج تقریباً تمامی کارمندان خود شده است.

این سخنگو افزوده در نتیجه «اداره کنترل سرمایه های خارجی» قادر نخواهد بود وظایف اصلی خود که از جمله آنها صدور تحریم های جدید علیه حمایت کنندگان از دولتهای ایران و سوریه و تحقیق درباره موارد تخلف از تحریم ها و جریمه کردن متخلفان است را انجام دهد.

این روزنامه انگلیسی می افزاید این وضعیت باعث خواهد شد اعمال قوانین مربوط به تحریم های ایران با دشواری همراه شود.

آوی جوریش، یکی از مشاوران اسبق در وزارت خزانه داری نیز می گوید: «با توجه به اینکه اکثر کارمندان شبکه اجرای قوانین جرائم مالی به مرخصی فرستاده شده اند بخش های مهمی از اطلاعات مالی وارسی و تحلیل نخواهند شد.»

مارک دابلویتز، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی هم گفته ایران می تواند از این فرصت که هیچ نظارتی بر اجرای تحریم ها وجود ندارد برای افزودن بر خزانه مالی و پیش بردن برنامه هسته ایش استفاده کند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *