خانه » آرایش و زیبایی » آرایش مو » صاف شدن دائم مو

صاف شدن دائم مو

همانطورکه می دانید موهای فر به علت فرم خاص پل های گوگردی مو می باشد امروزه محصولاتی وجود دارد که با شکستن این پل ها و به حالت صاف درآوردنشان موها را بدون هیچ آسیبی کاملاً صاف می کند و چون ساختار مو تغییر کرده است موها برای همیشه صاف و بدون وز خواهند ماند و فقط وقتی از ریشه رشد می کنند بسته به میزان فر بین ۹ ماه تا یکسال بعد باید ریشه ها را صاف کرد با این روش موها نه تنها سالم باقی می ماند بلکه قویتر و براقتر و زیباتر می شود و تلالویی بی نظیر خواهد داشت دیگر داشتن موهای صاف و سالم یک آرزو نیست. صاف شدن دائم مو

صاف شدن دائم مو

باید توجه داشته باشید وقتی موها را صاف دائم می کنید باید مراقبت مناسبی نیز داشته باشید و بعد از صافی به مدت ۱۰ روز از رنگ کردن موها بپرهیزید و بعد از این مدت رنگ کردن بلامانع است ولی نباید موها را دکلره کرد.

به خاطر داشته باشید این روش با گلت کاملاً متفاوت است گلت و یا صافی های با همان روش بعد از ۴ ماه اثر خود را از دست می دهد و مجدداً فر موها باز می گردد و بعد از این مدت موها به شدت آسیب دیده و دچار خشکی و کم آبی می شود و معمولاً باید موها را کوتاه کرد.

کراتینه مو چیست؟؟

شما برای بازگرداندن حیات دوباره به موهایتان، باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید. پس از کراتینه صحیح موهایی زیبا و بدون وز خواهید داشت که از شانه کردن آن لذت می برید. موها وقتی در معرض انواع مواد شیمیایی قرار می گیرند خشک و شکننده می شوند. خانم هایی که عادت دارند به صورت مداوم رنگ موی خود را تغییر می دهند یا فر و مش می کنند، پس از مدتی کیفیت موی خود را از دست می دهند.

زمانی می رسد که شما وقتی موهایتان را شانه می کنید، موهایتان می شکند و هیچ ماده ای دیگر جلای خوبی به موهایتان نمی دهد. فکر می کنید موهایتان مرده و خشک است، موهای شما ماده حیاتی خود را به نام “کراتین” از دست داده اند.

کراتین اصلی ترین ماده تشکیل دهنده ساقه موهایتان است که شما با استفاده مداوم از مواد شیمیایی رنگ، مش، فر، براشینگ های مکرر با سشوارهای داغ، تافت و ژل، آن را از بین برده اید. شما برای بازگرداندن حیات دوباره به موهایتان، باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید. پس از کراتینه صحیح موهایی زیبا و ابریشمی خواهید داشت که از شانه کردن آن لذت می برید. بهترین کراتین ها کراتین هایی هستند که درصد صاف کنندگی آنها کم است.

کراتینه کردن برای چه کسانی مناسب است؟

کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند. این نوع کراتینه بسته به میزان آسیب دیدگی مو معمولا باید در چند نوبت انجام شود تا عمل احیاء به خوبی انجام شود.

اگر موها در اثر حرارت آسیب ببیند در صورتیکه این آسیب جزئی و در حد خشک و شکننده شدن مو باشد کراتینه می تواند آن را بهبود دهد اما سوختگی شدید در اثر حرارت معمولا با کراتین بهبود نمی یابد. کراتین بیشتر برای سوختگی مو در اثر مواد شیمیایی مفید می باشد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: بانوی الوند

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.