خانه » اخبار روز » واکنش جالب بابک زنجانی در مورد موضوع نشست 40 متری شهرک غرب

واکنش جالب بابک زنجانی در مورد موضوع نشست 40 متری شهرک غرب

بابک زنجانی تاکید کرد : با مشاهده آب ، دیگر ریزش پروژه را پیش بینی کردیم و به همین دلیل محل مورد شناسایی تخلیه شد و الحمدالله در این رابطه به كسی آسیبی نرسید.

بابک زنجانی در خصوص ریزش خیابان ایران زمین گفت : پروژه بزرگ ایران زمین در زمینی به متراژ ١٧٠٠٠ متر مربع در خیابان ایران زمین شهرك غرب واقع شده و حدود ٤ سال پیش این محل كه یك مخروبه بود به هلدینگ سورینت واگذار گردید و هلدینگ سورینت مدیریت پروژه را به یكی از زیر مجموعه های مدیریتی خود بنام شركت ستسا واگذار کرد.؛ مصوب شده بود در این محل مركز تجاری عظیمی با ٤٠٠٠ پاركینگ و ٣١٧٠٠٠ متر مربع بنا ایجاد شود، این محل تجاری- تفریحی نه تنها اقتصاد این محل را متحول میكرد بلكه محلی برای یك زندگی مدرن برای مردم بود .

وی با بیان اینکه طرح و اجرای این پروژه با كشور اسپانیا منعقد شده است ، گفت : مقرر شد حفاری این محل توسط یك شركت مهندسی پیمانكاری با تجربه و قوی به پیمان گذاشته شود و با توجه به اینكه حجم گودبرداری به علت تراكم زیاد بود ،چندین شركت مهندسی با همفكری و امكانات یكدیگر آن را جلو بردند و از مشاوره شهرداری و نظام مهندسی و هر ارگان ذی ربطی استفاده کردیم .

تا چند روز پیش هیچ نگرانی ای از گود برداری دیده نمی شد، حتی نیلینگهای این پروژه تا عمق ٣٠ متر در دیواره ها صورت گرفته بود و فاصله نیل ها بسیار نزدیك به هم اجرا شد و بررسی های مکرری هم انجام می دادیم تا امكان ریزش و حركت زمین به صفر برسد .

وی در ادامه گفت : چون اطراف این پروژه نهر و آبهای زیرزمینی زیادی وجود دارد ، سعی کردیم با زهكشهای متعدد این آبها را كنترل کنیم ، حد رانش زمین هم نرمال محاسبه شده بود.

از 4 روز قبل در ضلع شمالی آب زیادی مشاهده کردیم

زنجانی افزود: مهندسین ما از ٤ روز قبل احساس كردند در ضلع شمالی پشت دیوارها آب زیادی دیده میشود ، نشانه های تركیدگی لوله های زیرزمینی و یا فاضلاب در خیابان وجود داشت و ما این علائم را به اداره آب و فاضلاب گزارش کردیم، اما متاسفانه نتوانستیم آنها را به رسیدگی مجاب کنیم. تا اینكه حجم خروج این آب پشت دیوارهای ایجاد شده این پروژه آنقدر زیاد شد كه دیوارهای ما را منفجر کرد، خیابان تخریب شد و پروژه نیز فروریخت .

همسایه ها در هتل استقلال و آزادی مستقر شدند

بابک زنجانی تاکید کرد : با مشاهده این آب ، دیگر ریزش پروژه را پیش بینی کردیم و به همین دلیل محل مورد شناسایی تخلیه شد و الحمدالله در این رابطه به كسی آسیبی نرسید. ، ٣ یا ٤ منزل در نزدیكی پروژه واقع است كه برای احتیاط هتل استقلال وآزادی برای آنها رزرو شد و این همسایگان در این هتل ها اسکان داده شدند .

وی با بیان اینکه مهندسین ما شبانه روز پی گیر حل این مشکل هستند گفت: در هر صورت حادثه و خطر هر چقدر هم كه محاسبه شود قابل پیش بینی نیست و همه ما هم در محلی زندگی میكنیم كه همه چیز ماشینی شده و از زندگیهای سنتی بیرون است ، ما برای رفاه خانواده وآیندگان و هموطنانمان مجبور به ایجاد پروژهای مناسب هستیم و در این راه بروز چنین حوادثی عجیب نیست.

هرکس از ملک خود در اطراف پروژه نگرانی دارد ، آن را به قیمت کارشناسی به ما واگذار کند

زنجانی درباره نگرانی های ساکنین محل گفت: من به مسولین شركتهایم گفتم كار گروه ویژه ایجاد كنند و استرس را از مردم به درستی دور كنند و هر امكانی برای همسایگانمان هست محیا سازند ، هر كس هم نگرانی از محل خود دارد با قیمت كارشناسی ملك خود را به ما واگذار كند ، هرچند می دانم ایجاد این پروژه اقتصاد املاك آن محل را متحول خواهد كرد و ان شاءالله تلافی این روزهای سخت خواهد شد و خستگی از تن همسایگان و هموطنانم بیرون خواهد امد.

وی در پاسخ به این سوال که ایا مراحل ساخت و گود برداری از این مجموعه قانونی بوده است ، گفت: كلیه مدارك و مجوزات لازم در این خصوص اخذ شده و تمام مراحل ، اصولی و قانونی پیش رفته است.

زنجانی در پایان از از مسولین شهرداری، آتش نشانی ، نیروی انتظامی ، بسیج ، نظام مهندسی و همسایگان پروژه ایران زمین تشکر کرد.

گفتنی است : صبح پنج شنبه پروژه ایران زمین در شهرک غرب تهران متعلق به هلدینگ سورینت بابک زنجانی ، در مرحله گودبرداری فروریخت.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: اقتصاد آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *