خانه » کودک و والدین » دانستنیهای کودکان » کودکانی که صبحانه می‌خورند خلاق‌تر هستند

کودکانی که صبحانه می‌خورند خلاق‌تر هستند

یک کارشناس تغذیه در یزد گفت: ارتباط معنادار و مستقیمی بین تغذیه مناسب و مغذی در ابتدای روز و توانایی ذهنی کودک وجود دارد و خوردن صبحانه توانایی حل مسائل، یادگیری و تمرکز را در کودک افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه یزد، ناهید برخورداری با اشاره به اهمیت وعده صبحانه برای دانش آموزان، افزود: ترک خانه بدون خوردن صبحانه به از دست رفتن قوای تمرکز در ساعات پایانی صبح و به از دست دادن انرژی برای فعالیت ها و احساس زودرنجی در آن ها می انجامد.

وی خاطرنشان کرد: کودکانی که عادت به خوردن صبحانه ندارند، با گذشت چند ساعت از روز میزان قند خونشان کاهش یافته و از نظر عضلانی نیز زود تر احساس خستگی می کنند. چنین دانش آموزانی نمی توانند به خوبی روی مطالب تمرکز کنند و چنانچه به بازی بپردازند، کارآیی مناسبی نخواهند داشت. اگر والدین در صدد ترک این عادت نباشند فرزندانشان در بزرگسالی نیز میل به خوردن صبحانه نخواهند داشت.

این کارشناس تغذیه عنوان کرد: چنانچه کودک صبحانه نخورد، قند خون او افت خطرناکی خواهد داشت که منجر به بروز علایمی مانند سردرد، خستگی ذهنی و جسمی و گیجی می شود.

برخورداری متذکر شد: تحقیقات نشان داده اند کودکانی که صبحانه می خورند خلاق تر هستند و انرژی پایدار بیشتری دارند.همچنین بررسی ها نشان می دهند که وقتی کودکان بدون صرف صبحانه به مدرسه می روند، کم توجه، زودرنج و بی حال تر هستند.

وی بیان کرد: کودکانی که صبحانه را حذف می کنند نیازهای روزانه خود به ویتامین ها و مواد معدنی را برآورده نخواهند کرد و این اثر در رشد کودک اثر منفی خواهد داشت. از طرف دیگر کودکانی که صبحانه می خورند به طور کل از رژیم غذایی سالمتری برخوردار هستند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : شهرزاد

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سوختگی کودک

سوختگی کودک و کمکهای اولیه

سوختگی کودک عبارتست از آسیب بافت در نتیجه تاثیر حرارت، الکتریسیته، اشعه و عوامل شیمیایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *