خانه » اخبار روز » حمایت کاخ سفید از دیدار دوستانه ایران و آمریکا

حمایت کاخ سفید از دیدار دوستانه ایران و آمریکا

 سخنگوي کاخ سفيد حمايت خود را از برگزاري ديدار دوستانه ميان تيم هاي ملي فوتبال ايران و آمريکا اعلام کرد.

برگزاري ديدار دوستانه برنامه ريزي شده ميان آمريکا و ايران حمايت دولت آمريکا را درپي داشت تا جايي که يکي از مقامات کاخ سفيد اعلام کرد که اين مسابقه در مسير تمايل واشنگتن براي مذاکره مستقيم با تهران قرار دارد.

ماري هارف، سخنگوي دپارتمان دولتي آمريکا در اين باره اظهار داشت: هميشه گفته ايم که با روي باز از مذاکرات مستقيم و گفت و گو با ايراني ها استقبال مي  کنيم؛ بنابراين چه جايي بهتر از زمين فوتبال؟

اظهارات هارف پس از صحبت هاي هفته گذشته علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال ايران صورت گرفت که گفته بود فدراسيون فوتبال آمريکا تمايل دارد ايران در تورنمنت چهارجانبه سال آينده در آمريکا براي آمادگي به منظور حضور در رقابت هاي جام جهاني برزيل شرکت کند.

رسانه هاي ايران به نقل از کفاشيان اعلام کردند: تأييديه فدراسيون فوتبال آمريکا براي حضور در اين تورنمنت را دريافت کرده ايم.

در حالي که هارف حمايت خود را از اين مسابقه اعلام مي کرد، اظهار داشت که اين گزارش ها را نديده است. صحبت در خصوص برگزاري مسابقه فوتبال پس از بازگشت تاريخي روابط ميان واشنگتن و تهران انجام شده است. باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا و حسن روحاني، رئيس جمهور ايران چند هفته پيش پس از پايان نشست عمومي سازمان ملل متحد به صورت تلفني با يکديگر صحبت کردند که اولين گفت و گوي ميان رؤساي جمهور دو کشور پس از بيش از سه دهه بود. اين تماس تلفني پس از پيشنهادهايي از سوي دو طرف براي ايجاد روابط حسنه در خصوص برنامه هسته اي تهران بوده است.

نيل بيوث، سخنگوي فدراسيون فوتبال آمريکا مذاکرات آمريکا با مقامات ايران براي برگزاري اين مسابقات را تأييد نکرده است اما اعلام کرد که مقامات فدراسيون فوتبال اين کشور با تمام فدراسيون هايي که به تيم ملي کشورشان به جام جهاني راه يافته براي شرکت در اين تورنمنت چهارجانبه براي اواخر مي يا اوايل ژوئن در آمريکا در حال مذاکره هستند.

وي در اين باره اظهار داشت: در حال همکاري نزديک با دپارتمان دولت در خصوص دعوت از کشورهاي براي شرکت در اين تورنمنت هستيم. دپارتمان دولتي مي داند که با کشورهاي زيادي در اين باره صحبت کرده ايم.

تيم هاي ملي ايران و آمريکا که به هر دو به جام جهاني راه يافته اند تنها دوبار در زمين فوتبال با يکديگر رو در رو شده اند. ايران در رقابت هاي جام جهاني 1998 فرانسه با نتيجه دو بر يک به پيروزي رسيد و ديگر ديدار دو تيم در يک ديدار دوستانه که دو سال بعد در کاليفرنيا برگزار شد، با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.