خانه » اخبار روز » اجتماعی » پلیس‌ های ایران دوچرخه سوار می شوند!

پلیس‌ های ایران دوچرخه سوار می شوند!

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از اجرای آزمایشی طرح پلیس راهور دوچرخه سوار در شهر اصفهان و اجرای سراسری آن در سطح کشور در صورت موفقیت آمیز بودن خبر داد.

سردار موسی امیری در دومین دوره مسابقات دوچرخه سواری ویژه آقایان و همیاران پلیس و تریال قهرمانان که در محل آبشار تهران برگزار شد، راه اندازی پیست ها و زیرساخت های دوچرخه سواری را از وظایف شهرداری ها برشمرد و گفت: ایجاد محل های دوچرخه سواری از وظایف پلیس نیست و شهرداری ها نیز خود در جریان نیازهایی که در این زمینه وجود دارند هستند.

وی با تاکید بر اینکه در کنار ایجاد زیر ساخت ها به فرهنگسازی نیز نیاز داریم، خاطرنشان کرد: تامین زیرساخت در زمان کوتاه میسر می شود اما این فرهنگسازی است که زمان بر است.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه پلیس موافق صد در صدی اجرای طرح دوچرخه سواری در سطح شهر است، خاطرنشان کرد: ما این موضوع را با هدف رسیدن به زیرساخت های مربوطه دنبال خواهیم کرد.

راه اندازی آزمایشی پلیس دوچرخه سوار

امیری درباره راه اندازی پلیس دوچرخه سوار که چندی است در اصفهان اجرایی شده به ایسنا گفت: به دلیل گستردگی حوزه های پلیس باید اجرای این طرح را از شهرهای کوچکتر شروع کنیم که در حال حاضر این طرح به شکل آزمایشی در اصفهان اجرا شده و در صورتی که خروجی اش موثر باشد آنرا تعمیم خواهیم داد.

به گفته امیری در حال حاضر نتایج اجرای این طرح در اصفهان به شکل نهایی اعلام نشده و خروجی اش به دست پلیس راهور نرسیده است.

نصب پلاک جلوی موتورسواران در دست بررسی است

 امیری در بخش دیگری از سخنانش درباره نصب پلاک جلو روی موتورسیکلت ها خاطرنشان کرد: این طرح به دست ما رسیده و مشغول بررسی آن هستیم که در صورت رفع موانع اجرایی خواهد شد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا درباره برگزاری مسابقات دوچرخه سواری مربوط به بانوان نیز با بیان اینکه متولی اجرای چنین طرح هایی فدراسیون دوچرخه سواری و … است گفت: این طرح ها را نهادهای ورزشی و شهرداری ها دنبال می کنند و شاید سال آینده مسابقات دوچرخه سواری ویژه بانوان نیز برگزار شد.

امیری در ادامه سخنانش برگزاری همایش دوچرخه سواری را دارای دو پیام اساسی دانست و گفت: اولین پیام ما تاکید بر استفاده از وسایل نقلیه پاک و حمل و نقل عمومی است که با توجه به شرایطی که از نظر زیست محیطی در شهرهای بزرگ وجود دارد استفاده از وسایل بدون آلودگی مهم است.

وی با بیان اینکه بین 75 تا 80 درصد از آلودگی های شهری به وسایل نقلیه موتوری مربوط می شود گفت: باید تا آنجا که می توان فرهنگ استفاده از دوچرخه را افزایش داد.

وی دومین هدف از برگزاری مسابقات دوچرخه سواری را شادابی و تزریق روحیه نشاط به جامعه دانست و با بیان اینکه این همایش کاملا ورزشی است، گفت: شادابی جامعه در گرو شادابی جوانان و نوجوانان است.

به گفته جانشین رییس پلیس راهور ناجا در کنار برگزاری این همایش دوچرخه سواری آموزش استفاده از دوچرخه و … نیز به افراد ارائه می شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.