خانه » کامپیوتر و اینترنت » چگونه با استفاده از کلید‌های میانبر برنامه های خود را فراخوانی کنیم؟

چگونه با استفاده از کلید‌های میانبر برنامه های خود را فراخوانی کنیم؟

اگر برنامه هایی دارید که هر روز از آن ها استفاده می کنید و به دنبال راهی برای اجرای هرچه سریع تر آن ها در زمان شروع به کار خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا با ترفندی جهت اجرای نرم افزارها با استفاده از کلیدهای ترکیبی آشنا شوید.

همانطور که بیان شد، این ترفند برای افرادی که روزانه به دلایل کاری نیاز به اجرای نرم افزارهای فراوانی دارند ، بسیار موثر و کاربردی است.

برای استفاده از این قابلیت که در ویندوز وجود دارد، کافی است تا مراحل مورد نظر را قدم به قدم طی کنید:

  • با کلیک برروی آیکون نرم افزار، فایل و یا هر آنچه که می خواهید به این روش آن را فراخوانی کنید، کلیک راست کرده و Create Shortcut را کلیک کنید.
  • می توانید Shortcut مورد نظر را به هر پوشه ای در دسکتاپ انتقال دهید. در ویدئویی مورد نظر، Shortcut ایجاد شده به پوشه ی Keyboard Shortcuts انتقال داده می شود.
  • برروی Shortcut ایجاد شده کلیک راست کنید و سپس در زبانه ی Shortcut پنجره ی Properties، در کادر مربوط به Shortcut Key، کلیدهای ترکیبی میانبر مدنظر خود را برای فراخوانی وارد کنید.
  • با کلیک برروی OK کار تمام است و شما می توانید نرم افزار یا هر آنچه که این روش را برای آن به کار برده اید، تنها با فشار دادن کلید  ترکیبی مورد نظر، فراخوانی نمایید.

در صورتی که فرصت کافی برای انجام مراحل ذکر شده در بالا را نداشته باشید، می توانید با پین کردن آیکون نرم افزار ها و فایل های خود به نوار ابزار ویندوز، با استفاده از کلید ترکیبی Win و اعداد به ترتیب قرار گیری آیکون ها از سمت چپ به راست، برنامه ها یا فایل ها مورد نظر را فراخوانی نمایید، برای مثال در صورتی که مرورگر IE، اولین آیکون پین شده از سمت چپ به نوار ابزار باشد، با فشار دادن کلید ترکیبی Win+1 این نرم افزار اجرا می شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: زومیت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *