خانه » اخبار روز » پیشنهاد ایران به 1+5 چه بود؟

پیشنهاد ایران به 1+5 چه بود؟

همزمان با آغاز مذاکرات ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ در ژنو سوئیس، ایران پیشنهادی را به این کشور ها برای حل مساله هسته ای این کشور ارائه کرده است.

این پیشنهاد که «پایان دادن به یک بحران غیر ضروری؛ افق های آینده»، نام دارد در مطبوعات غربی به عنوان «طرح ظریف» (zarif s proposal) مشهور شده است. طرحی که معاون وزیر خارجه ایران گفته محرمانه است و تا رسیدن به نتایج مشخص همچنان محرمانه خواهد ماند.

اما منابع مطلع حداقل یک نکته از این طرح محرمانه را رسانه ای کرده اند. آنان گفته اند که طرح ظریف حل مسائل هسته ای ایران را در یک چارچوب زمانی یک ساله پیش بینی کرده است، موضوعی که البته از همین ابتدا با موضع گیری برخی از تحلیل گران غربی مواجه شده است.

آنان زمان یک ساله برای حل مساله هسته ای ایران را زمانی طولانی دانسته اند. در همین زمینه «دیویدآلبرایت» رئیس موسسه علوم و امنیت بین المللی گفته است در دنیای واقعی، یک سال زمان وجود ندارد و اگر ظریف می خواهد در طول یکسال مساله هسته ای ایران را حل کند، باید بداند که با تحریم های بیشتر آمریکا و حمله احتمالی اسرائیل مواجه خواهد شد.

به نظر می رسد این گونه مواضع در حالی که دو طرف گفت و گو ها را مثبت و سازنده اعلام کرده ند، تکرار همان تهدیدی است که عناصر تندروی غربی و صهیونیستی بر زبان دارند. چرا که ممکن نیست در حالی که مذاکرات هنوز در جریان است، برخی ایران را به تحریم و حتی حمله نظامی تهدید کنند و انتظار به نتیجه رسیدن مذاکرات را هم داشته باشند. این افراد همان هایی هستند که خواهان شکست مذاکرات هستند.لازم است طرفین مذاکره با مدیریت مطلوب،اجازه غلبه چنین فضایی را برای مذاکرات ندهند

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. اميدوارم برسرخون شهداي هسته اي معامله نكنن

  2. ما یک قدم هم عقب نشینی نمیکنیم
    اسراییل هم جرات نداره به ایران چپ نگاه کنه
    چون اگه همچین کاری بکنه تو خون ایرانی ها غرق میشه
    زنده باد ایران و ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.