خانه » فناوری های نوین » ابداعات و اختراعات جدید » اختراع جدید باتری تاشو با انرژی بیشتر

اختراع جدید باتری تاشو با انرژی بیشتر

با تاکردن یک باتری لیتیم-یون کاغذمحور در یک الگوی Miura-ori، دانشمندان نشان داده اند این باتری افزایش در تراکم انرژی ناحیه ای و ظرفیت را نمایش می دهد.

باتری های کاغذمحور به دلیل هزینه پایین ، شیوه های ساخت رول-به-رول و انعطاف پذیری شان جذاب هستند.مزایای تاکردن آن ها در اندازه های کوچک تر بر این ویژگی ها می افزاید و می تواند منجر به اختراع باتری های با عملکرد بالا برای کارکردهای مختلف شود.باتری های تاشو می توانند برای نیرودهی به ابزاری که دارای فضای آنبورد محدودی هستند، کارآمد باشند.

افزون بر این، با توسعه ابزار الکترونیکی کاغذمحور تاشو توسط تیم های تحقیقاتی دیگر، یک باتری که تا می شود می تواند برای یکپارچگی منبع نیرو و دیگر اجزا در یک ابزار منفرد و کاملا تاشو حائز اهمیت باشد.

اختراع جدید باتری تاشو با انرژی بیشتر

اختراعات جدید,نوآوری های تازه

در مطالعه حاضر، دانشمندان دانشگاه آریزونا به رهبری کیان چنگ، از باتری های لیتیم-یون ساخته شده از جوهر نانوتیوب کربن به عنوان جمع کننده جریان، پودرهای لیتیم محور معمولی به عنوان الکترودها و KimwipesTM نازک منفذدار به عنوان زیرلایه های کاغذی استفاده کردند.

محققان همچنین پوشش در فلورید polyvinylidene را برای ارتقا چسبندگی جوهر به کاغذ افزودند.باتری های نهایی رسانایی خوب را از خود به نمایش گذاشتند.نتایج حاصل پتانسیل استفاده از تاکردن را برای افزایش تراکم انرژی ناحیه ای و ظرفیت باتری های لیتیم-یون را نشان داد.

در آینده پیشرفت در حوزه الگوریتم های تاکننده هندسی، ابزار محاسباتی و دستکاری رباتیک می تواند به الگوهای تاکننده پیچیده تر بینجامد و امکان تولید چنین باتری هایی در مقیاس بزرگ برای کارکردهای تجاری را فراهم کند.

احتمال های پایان ناپذیری برای استفاده از تاکردن و مفاهیم اوریگامی برای اشکال جدید، طرح هندسی و کارکردهای جدید برای ابزار ذخیره سازی کاغذمحوری که پیش تر ممکن نبودند، وجود دارند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.