خانه » اخبار روز » اظهارات جالب وکیل خانواده هاشمی به توهین منصور ارضی

اظهارات جالب وکیل خانواده هاشمی به توهین منصور ارضی

شاید بهترین جواب بی توجهی خانواده هاشمی باشد. آقای  هاشمی قطعا شکایتی نخواهند کرد. شاید بهترین جواب هم همین بی توجهی ایشان باشد. قطعا این کارها در نورفشانی ماه تاثیری نخواهد داشت.آقای  هاشمی از مقاماتی به حساب می آیند که توهین به ایشان جرم عمومی است و مدعی العموم می تواند این مساله را پیگیری قضایی کند. طبیعتا این سخنان جرمی است که در فضای عمومی اتفاق افتاده و با توجه به مناصب آقای  هاشمی این عمل جرم عمومی است.

منصور ارضی در یک مراسم مداحی، سخنانی را نسبت به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به زبان آورده که به هیچ وجه مطابق با آمیزه های اخلاقی و اعتقادی ما نیست. در این رابطه نظر سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده  هاشمی در ادامه می خوانید:

آیا آقای  هاشمی شکایت خواهند کرد؟

آقای  هاشمی قطعا شکایتی نخواهند کرد. شاید بهترین جواب هم همین بی توجهی ایشان باشد. قطعا این کارها در نورفشانی ماه تاثیری نخواهد داشت.

با توجه به اینکه آقای  هاشمی از مقامات عالیه کشور به حساب می آیند، مدعی العموم در این رابطه می تواند ورود پیدا کند؟

آقای  هاشمی از مقاماتی به حساب می آیند که توهین به ایشان جرم عمومی است و مدعی العموم می تواند این مساله را پیگیری قضایی کند. طبیعتا این سخنان جرمی است که در فضای عمومی اتفاق افتاده و با توجه به مناصب آقای  هاشمی این عمل جرم عمومی است.

مجازات این جرم چیست؟

طبق ماده 609 قانون مجازات اسلامی هرکس به یکی از روسای سه قوه، وزرا، نمایندگان مجلس و مجلس خبرگان توهین کند مجازاتی از 3 تا 6 ماه حبس، تا 74 ضربه شلاق یا جریمه نقدی برایش درنظر گرفته شده است.

این پیگیری به شاکی خصوصی احتیاجی ندارد؟

خیر. وظیفه دستگاه قضایی است که هرجا جرم عمومی صورت گرفت، به عنوان نماینده وارد میدان شده و مسئله را براساس اختیارات قانونی و قضایی پیگیری کند.

اعلام جرمی که برای خانم فاطمه  هاشمی شده در چه وضعیتی قرار دارد؟

پرونده وی هنوز به دادگاه فرستاده نشده است. البته به رغم آنکه ما در جلساتی توضیح دادیم که طبق قوانین جرمی اتفاق نیفتاده، موضوع مورد بحث توهین نبوده و اساسا مطلب نقل شده اخباری نبوده که بخواهد کذب باشد، دادستان اعلام جرم کرده است.

در این پرونده خود آقای لاریجانی هم به صورت خصوصی شکایت کرده اند؟

خود آقای لاریجانی هم شکایت خصوصی نکرده اند و به نظر هم می رسد که خودشان با پیگیری مساله موافق نباشند و با وجود آنکه دو هفته از بازپرسی می گذرد اما کیفرخواست به دادگاه نرفته است.

آخرین وضعیت پرونده آقای مهدی  هاشمی چیست؟

ما مرتبا به دادسرا می رویم و این پرونده را پیگیری می کنیم. کیفرخواستی که در ابتدا تنظیم شده بود، ایرادات متعددی داشت و قاضی پرونده هم به ایرادات اشاره داشت و کیفرخواست هم به بازپرسی برگردانده شده است.

پرونده جدیدی علیه خانم فائزه هاشمی گشوده نشده است؟

خیر. فائزه  هاشمی پرونده مفتوحی ندارد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: اقتصاد ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.