خانه » دانستنیهای خانواده » ملاک‌های ازدواج زیبای پولدار من

ملاک‌های ازدواج زیبای پولدار من

وقتی به ازدواج فکر می کنید، اولین ملاکی که در نگاه اول مورد بررسی قرار می گیرد ، پیچیده نیست و به راحتی قابل اندازه گیری می باشد ، ملاک زیبایی ظاهری است. چه دختر خانم باشید و به خواستگاری تان بیایند و چه آقا پسر باشید و به خواستگاری بروید ، باید در اولین قدم تکلیف خود را با انتظارتان از ظاهر طرف مقابل مشخص کنید.

ملاک های ازدواج

به دنبال یک شریک مهربان و دوست داشتنی هستید یا ترجیح می دهید شاهزاده سیندرلا به دنبالتان بیاید؟ البته همیشه انتخاب بین زشت و زیبا نیست اما باید فکر کنید و ببینید ظاهر همسر آینده تان چقدر برایتان مهم است.

این ملاک از جمله ملاک هایی است که باید جانب اعتدال را در آن رعایت کنید.ما انسان ها ناخود آگاه به سمت زیبایی گرایش داریم و این یک امر فطری است . گاهی هم زیبایی و خوبی را با هم اشتباه می گیریم.

یکی از دلایل اشتباه گرفتن زیبایی با خوبی را باید از کارتون های زمان کودکی مان تا فیلم ها و سریال هایی که با آن بزرگ شدیم جستجو کنیم. در همه آنها، شخصیت های نقش مثبت ، چهره های زیبایی داشتند ، زیبایی سیندرلای مهربان در مقابل خواهران ناتنی زشت و بد جنسش ، یکی از این مثال هاست.در سریال های تلویزیون هم که دختران و پسران نقش مثبت آن خیلی زود مهمان تصاویر صفحه اول مجلات می شوند ، همه اینها در ایجاد این حس که اگر دختری یا پسری زیبا رو باشد ، انسان بهتری است ، نقش دارد.

از طرفی ارزش های بزرگ انسانی هم رنگ و رویش را از دست داده است.هر کسی گوشی تلفن همراه بهتری داشته باشد ، ماشین مدل بالاتر و خانه بزرگ تری ، در نگاه مردم انسان خوشبخت تری است. به این داشتن ها ، همسری زیبا و متمول را هم اضافه کنید. تعریف خوشبختی تغییر کرده و این در انتخاب همسر مۆثر بوده است.

مسائلی که مطرح شد به معنی منفی بودن زیبایی نیست اما باید ببینیم تا به کجا باید به آن اهمیت دهیم؟ برای پاسخ به این سۆال بهتر است بررسی کنیم زیبایی چه هست و چه نیست؟

ملاک‌های ازدواج زیبای پولدار من

زیبایی ؛ مطلق یا نسبی؟

جز قصه ها و افسانه ها ، کسی وجود ندارد که از نظر همه بی نقص باشد.هر کس تعریفی از ظاهر خوب داشته و البته هر انسانی در خلقتش بی نهایت زیبایی وجود دارد اما از روی یک سر مشق نمی توان همه را بررسی کرد. ملاک های زیبایی مثل قد و وزن و فرم چهره و … برای انتخاب دختر و پسر شایسته بکار می رود، مهم این است که چهره طرف مقابل به دلتان بنشیند. حال ممکن است قدش از چیزی که قبلاً مطرح می کردید کوتاه تر باشد.

ایده آل های بدقیافه

ممکن است کسی برای ازدواج به شما معرفی شود که در معیارهای دیگر بی نقص بوده و همه چیزش کامل است. حتی ممکن است از نگاه خیلی ها چهره خوبی هم داشته باشد اما شما ظاهرش را دوست نداشته باشید.در این صورت اگر احساس کردید این عدم رغبت به ظاهر او را نمی توانید تغییر دهید ، سعی نکنید به زور و به خاطر محاسن دیگر او را انتخاب کنید.

ملکه های زیبایی در طول زمان

یک چیز را فراموش نکنید ، زیباترین چهره ها نیز به مرور زمان عادی می شوند. چند ماهی که از زندگی مشترک تان بگذرد ، وقتی هر روز یکدیگر را ببینید و تب و تاب چیزهای دیگر فروکش کند ، شما می مانید و کنار آمدن با اخلاق یکدیگر. وقتی با هم دچار اختلاف می شوید ، چشم و ابروی طرف مقابل به کمک تان نمی آید بلکه توانایی حل مسئله باعث می شود از اختلافات عبور کنید. پس اگر از آن دسته افراد هستید که معیار ظاهر خوب برایتان خیلی اهمیت دارد ، کمی بیشتر فکر کنید.

آسایش یا آرامش ؛ مسئله این است!

یکی دیگر از ملاک هایی که اصولاً با چشم ظاهر و به سادگی قابل بررسی است ، وضعیت مالی فرد است. نیازی به سۆالات پیچیده و تحقیق و صحبت های طولانی نیست تا معلوم شود که شرایط اقتصادی همسر احتمالی آینده تان چگونه است.

شرایط اقتصادی طرف مقابل ، یک معیار زیر بنایی و خیلی اساسی نیست اما نمی توان با حرف های شعار گونه به طور کلی منکر اهمیت رفاه در زندگی شد. در بررسی شرایط اقتصادی فرد مانند معیار زیبایی ظاهر ، حفظ اعتدال مهم است. اینکه یک نفر به دنبال حد کفاف در زندگی اش باشد و بتواند زندگی ساده و آرامی را تجربه کند و یا به دنبال یک زندگی رویایی و ایده آل های پر هزینه باشد، تفاوت از زمین تا آسمان است.

در کشور ما با توجه به فرهنگمان ، مسائل اقتصادی در باره مردان اهمیت بیشتری دارد اما به طور کلی مراقب باشید که آسایش و آرامش را با هم اشتباه نکنید. بحث کلی هم کفو بودن با همسر آینده تان می تواند در تک تک ملاک ها کمک کننده باشد.یعنی اگر شما از نظر مالی و ظاهری با یکدیگر همخوانی داشته باشید ، زندگی راحت تری را خواهید گذراند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تبیان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *