خانه » کودک و والدین » دانستنیهای کودکان » دل درد نوزادان را این گونه درمان کنید!

دل درد نوزادان را این گونه درمان کنید!

ناراحتی های گوارشی معمولا در نوزادان شایع است و این مسئله معمولا به این دلیل است که آنزیم های گوارشی در نوزادان تکامل نیافته، هرچند که گاهی این مشکلات می تواند به علت ابتلا به بیماری خاصی باشد. تقريبا 20 ٪ همه شيرخواران دچار كوليك مي شوند.

كوليك يك اصطلاح كلي است که براي گريه هاي غير قابل كنترل در كودكي كه از ساير جهات سالم است بکار می رود. شيرخوار دچار كوليك بيش از سه ساعت در روز و براي بيش از سه روز در هفته گريه يا نق نق مي كند.

این مشکل به این دلیل به وجود می آید که دستگاه گوارش نوزادان داراي مقادير بسيار كم آنزيم ها و شيره هاي گوارشي است كه مسئول هضم مواد غذايي هستند.

اختلال شایع دیگر در نوزادان برگشت اسید از معده یا همان رفلاکس درنوزادان است زیرا نوزادان از مایعات و غذاهای غیرجامد استفاده می کنند. متاسفانه تشخیص این بیماری در نوزادان مشکل است.

از علائم رفلاکس اسید در نوزادان می توان به سرفه مداوم، اختلالات تنفسی، ترشح بیش از حد بزاق دهان، تحریک پذیری و گریه غیر معمول، درد سینه و تورم گلو اشاره کرد.

عارضه بازگشت اسید معده باعث به وجود آمدن ناراحتی های تنفسی نظیر سینه پهلو، تنگی و زخم دیواره مری و سوء تغذیه می شود.

داروهای مختلفی جهت درمان این اختلالات وجود دارند اما در این میان فراورده های طبیعی نقش برجسته ای ایفا می کنند. به عنوان مثال شربت کاراوی میکسچر با فرمولاسیون منحصر به فرد ترکیبی از عصاره گیاهان نعناع، رازیانه و زیره سیاه است. این دارو 100 درصد طبیعی و گیاهی است، مزید بر آن طعم مناسب با ذائقه نوزادان دارد.

از جمله اثرات درمانی آن می توان به خواص ضد نفخ، ضد اسپاسم و درد ناشی از آن و تقویت معده در کودکان و نوزادان اشاره نمود. ترکیبات موجود در این فرآورده با کمک به عملکرد بهتر دستگاه گوارش، هضم غذا را تسهیل نموده و به رفع سوء هاضمه کمک می کنند. علاوه بر این, عصاره گیاه نعناع (منتول) سبب آزادسازی هوای محبوس در معده شده و از طرف دیگر با رفع گرفتگی عضلات جدار روده به تسکین دل درد و رفع دل پیچه کمک می کند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سوختگی کودک

سوختگی کودک و کمکهای اولیه

سوختگی کودک عبارتست از آسیب بافت در نتیجه تاثیر حرارت، الکتریسیته، اشعه و عوامل شیمیایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.