خانه » اخبار روز » علی دایی: برو بشین سرجایت توهین نیست!

علی دایی: برو بشین سرجایت توهین نیست!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از پیروزی تیمش برابر داماش گیلان در پاسخ به این پرسش که آیا اعتراض های شما به داور چهارم این دیدار باعث محرومیت تان نمی شود گفت: من توهینی به داور چهارم نکردم که بخواهند محرومم کنند. مگر “برو بشین سرجایت” توهین است که کمیته انضباطی بخواهد من را محروم کند؟

هر روزی که از موضوع تبانی در داوری و ماجرای محسن قهرمانی می گذرد، ابعاد مختلف آن بیشتر می شود.

در هفته سیزدهم رقابت های فوتبال لیگ برتر اعتراض علی دایی سرمربی پرسپولیس به داور چهارم اصلا قابل توجیه نبود، در بازی پرسپولیس با داماش گیلان علی دایی به داور چهارم به دلیل عدم تذکر به داور وسط معترض و عصبانی شد وبه وی گفت : «برو بشین سرجایت» بشین !

به کار بردن این جمله از بازیکنی که برترین گلزن جهان است و سومین بازیکن باارزش دنیا محسوب می شود جای بحث دارد .

این شکل صحبت کردن دائی از ظن او به هیچ وجه بی احترامی نبوده است و او در این رابطه در مصاحبه ی مطبوعاتی خود گفته است : ” این که من می گویم سر جایت بنشین توهین کرده ام؟ شما می گویید صحبت من توهین بوده است. من را تهدید می کرد که مرا اخراج می کند. مگر من از اخراج شدن ترس دارم. این تبعاتی است که باید پس بدهم.

اعتراض به داور فوتبال به یک معضل بزرگ تبدیل شده است ، متاسفانه بیشتر اعتراضات داوری از سوی دایی و قلعه نویی سرمربیان دو تیم پرطرفدار قرمز و آبی مشاهده شده است

علی دایی: برو بشین سرجایت توهین نیست!

در این مورد ایراد به داوران بازی هم وارد است که چرا با چنین مربیانی برخورد نمی کنند و بجای سرمربی تیم، یکی از کمک های چنین تیمها به خارج از زمین هدایت می شوند !

اعتراض به داور فوتبال ناخودآگاه تمرکز داور را بهم میزند و گاهی اوقات ناخواسته برضرر تیمهای معترض می شود ، در بازی استقلال و سپاهان تا زمانی که قلعه نویی به داور اعتراض نکرده بود ، فغانی داور بازی داوری تقریبا متعادلی داشت ولی پس از آن با اعتراض قلعه نویی و بالطبع همراهی و ف..هواداران موجب شد بازی از دست داور خارج شود و یک از بدتریت قضاوتهای فغانی رقم بخورد

در بازی پرسپولیس و داماش گیلان زمانی که دایی اعتراض کرد ، دقایقی بعد داور بازی دچار سردرگمی شد و تمارض سیف الهی مهاجم داماش را خطای کفشگری تشخیص داد و به اشتباه به بازیکن پرسپولیس اخطار داد تا در نیمه دوم اخراج شود..

در فوتبال مثلا حرفه ای ما فقط پولهای حرفه ای رد و بدل می شود ولی رفتار حرفه ای نداریم ، در اروپا کدام مربی جرات می کند که به داور بازی توهین کند ؟

متاسفانه کار به جایی رسیده است که بازیکنان اکثر تیمها هم به داور اهانت می کنند ! درست است که بیشتر تیمها به غیر از چند تیم خاص از داوری ضربه شدیدی خوردندو ناخودآگاه برخی تیمها ذهنیت بدی از برخی داوران دارند ولی این دلیل نمی شود که همه داوران را به یک چشم نگریست

علی دایی: برو بشین سرجایت توهین نیست!

داوری که پنالتی دربی را نگرفته در بازی دیگر مثلا می خواهد جبران کند که داور نیست…

داوران شریف هم وجود دارند ، البته کمیته داوران هم باید با داوران متخلف برخورد شدیدی کند و در صورت عمدی بودن خطای داور وی را برای همیشه از داوری محروم کند .

انصافا در این چند هفته که داوران اسمی سوت نزدند چه اتفاق بدی رقم خورد ؟ به جز چند اشتباه کوچک که در دنیای داوری امری عادی ست ، مورد خاصی و یا بهتر بگوییم مورد عمدی در داوری در چند هفته اخیر مشاهده نشد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.