خانه » اخبار روز » اظهارات جان کری در مورد ایران پس از جلسه 7 ساعته با نتانیاهو

اظهارات جان کری در مورد ایران پس از جلسه 7 ساعته با نتانیاهو

وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با نخست وزیر اسرائیل، بر استقبال از گشایش دیپلماتیک اخیر با ایران تاکید کرده اما در سوی دیگر بنیامین نتانیاهو بار دیگر خواستار توقف کامل غنی سازی در ایران شده است.

به نوشته بی بی سی فارسی(BBC Persian)، جان کری روز چهارشنبه ۲۳ اکتبر، اول آبان، در ایتالیا با بنیامین نتانیاهو دیدار کرد و درباره حل و فصل دیپلماتیک مناقشه هسته ای ایران ابراز امیدواری کرد.

پس از این دیدار که گزارش شده هفت ساعت طول کشیده، نتانیاهو در نشست خبری بار دیگر بر خواست اسرائیل برای توقف کامل غنی سازی در ایران و تحویل ذخیره اورانیوم غنی شده فعلی تاکید کرد.

با این حال جان کری گفت از گشایش دیپلماتیک حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و وزیر امور خارجه اش، محمد جواد ظریف، برای حل و فصل مناقشه اتمی استقبال می کند.

وزیر خارجه ایالات متحده در عین حال گفت که واشنگتن منتظر اقدامات عملی ایران است. او نیز بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تاکید کرد.

ساعاتی پس از این دیدار، یک مقام ارشد در وزارت امور خارجه آمریکا به بی بی سی گفت که این دیدار، حدود هفت ساعت طول کشید و در جریان آن، جان کری به  تفصیل درباره مذاکرات اخیر کشورهای ۱+۵ و ایران توضیح داده است.

آقای کری در این دیدار همچنین گفته است که رسیدن به توافق با ایران، اقتضا می کند که گفت وگوها در سطح فنی با ایران و کشورهای ۱+۵ در هفته های آینده ادامه پیدا کند.

به گفته این مقام ارشد در واشنگتن، در این دیدار طولانی، وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر اسرائیل همچنین به آخرین دور مذاکرات مستقیم بین مقامات اسرائیلی و فلسطینی هم پرداخته اند

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. لعنت بر همین بی بی سی فارسی !

    و ………………………………………….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.