خانه » اخبار روز » واکنش شورای شهر به بیلبورد صداقت آمریکایی

واکنش شورای شهر به بیلبورد صداقت آمریکایی

چند روزی است در سطح شهر بیلبوردهایی با طرح های مختلف با عنوان مشترک “صداقت آمریکایی” نصب شده است. طرح هایی که اشاراتی به مذاکرات ایران و آمریکا دارد و ابهامات و واکنش هایی را ایجاد کرده است.

یکی از اولین واکنش ها، ورود مجلس شورای اسلامی به این مساله بود و به گفته یک عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، مجلس نصب تابلوهای”صداقت آمریکایی”در سطح تهران را بررسی می کند.

محمد جواد کولیوند با اشاره به نصب تابلوهایی باعنوان “صداقت آمریکایی” در سطح شهر تهران، به ایسنا گفت: برخی می خواهند موضوع مذاکره با آمریکا را با توجه به اعلام نظرسنجی از مردم ، مردمی جلوه دهند و افکار عمومی را نیز درگیر بحث مذاکره با آمریکا کنند.

وی با بیان اینکه نظام ما نظامی ولایی است افزود: باید دید مقام معظم رهبری در خصوص بحث مذاکره با آمریکا چه نظری دارند و ایشان هستند که باید در نهایت در خصوص این موضوع اعلام نظر کنند اما عده ای می خواهند طوری جلوه دهند که مردم مستقیما درباره مذاکره با آمریکا و نحوه مذاکره تصمیم می گیرند.

نماینده مردم کرج در مجلس همچنین از نهاد متولی در این باره اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: نصب اینگونه تابلوها وظیفه شهرداری است اما از اینکه دقیقا چه نهادی مسئول طراحی و ایده این موضوع است، اطلاعی ندارم.

کولیوند در پایان اظهار کرد: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در جلسه روز یکشنبه خود این موضوع را مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد داد.

شهرداری باید با موضوعات سیاسی هوشیارانه برخورد کند

در شورای اسلامی شهر تهران نیز محسن سرخو، با تاکید بر اینکه شهرداری باید با موضوعات سیاسی هوشیارانه برخورد کند، گفت: اگر شهرداری با مسائل سیاسی هوشیارانه برخورد نکند، به منافع کشور لطمه وارد می شود. نباید شهرداری اجازه بدهد هر بیلبوردی با هر مضمونی ولو اینکه هزینه اش پرداخت شده باشد در سطح شهر نصب شود به عنوان مثال درمورد بلیبوردهای “صداقت امریکایی” باید حداقل در این راستا هماهنگی لازم با شورای امنیت ملی و وزارت امور خارجه انجام می شد در غیر این صورت باید جلوی چنین حرکت های خودسرانه در شهر گرفته شود.

وی ضمن اشاره به نصب بیلبوردهای مختلف در سطح بزرگراه ها، گفت: اساسا کار فرهنگی نباید کار سطحی باشد. نصب بیلبورد در سطح بزرگراه ها چه با مضمون درست و چه غلط، کار خلافی است و در اکثر نقاط دنیا این کار را نمی کنند زیرا این امر موجب بر هم زدن تمرکز رانندگان می شود و باعث ایجاد مشکلات ترافیکی می شود.

سرخو با اشاره به نصب بیلبوردها با مضمون صداقت آمریکایی در سطح شهر گفت: باید به دور از جوسازی اجازه دهیم مسئولان قانونی کشور که حتما تحت نظر مقام معظم رهبری کار می کنند اقدامات درست و برنامه ریزی خود را انجام دهند و از هر گونه جوسازی و حرکت احساسی پرهیز شود.

وی افزود: منافع کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی اولویت اول است و اینکه بخواهیم بیلبوردهای اهانت آمیز درج کنیم که خدایی ناکرده مغایر برنامه ریزی های مسئولان کشور باشد؛ خوب کار درستی نیست.

وی ادامه داد: می دانیم که آمریکایی ها سال هاست با ملت ایران دشمنی کرده اند، کارشکنی کرده اند و در همه مراحل انقلاب کارشکنی های متعددی از جمله اینکه یکی از عوامل جنگ تحمیلی آمریکایی ها بودند و خاطرات تلخی همچون هواپیمای ایرباس که هیچ گاه از حافظه ملت ایران پاک نخواهد شد. اما به هر حال جمهوری اسلامی ایران رویکرد قانونمندانه ای دارد که مستقیما زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شود. به دولت آقای روحانی هم که باید اجازه دهیم تدابیر خود را به سرانجام برساند. در حال حاضر تیم مستقر در وزارت امور خارجه کاملا متخصص هستند و هوشیارانه امور را دنبال می کنند.

سرخو تاکید کرد: حرکت های احساسی و تندروی های افراطی از هر طرف که باشد قطعا به نفع کشور، نظام و مملکت نخواهد بود.

وی در خصوص مطرح شدن این مسئله در جلسه شورای شهر تهران گفت: احتمال دارد این موضوع در جلسات آینده شورای شهر تهران مطرح شود.

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران، گفت: امروز در یک پیچ تاریخی قرار داریم. از یک سو فرمایشات امامی را داریم که در آغاز آمریکا را شیطان بزرگ لقب داد و در پایان عمر گفت وصیت من به فرزندان بسیجی این است که بغض و کینه مقدس خود را نسبت به آمریکا در دل نگه دارند و از سوی دیگر فرمایشات مقام معظم رهبری داریم که در آخرین صحبت ها گفتند آمریکا قابل اعتماد نیست و خوی استکباری دارند.

وی افزود: رییس جمهور زحمت می کشند و سعی می کنند رفتار را به رفتاری متعادل تبدیل کنند اما شما در مقابل ببینید که آنها چگونه عمل می کنند. اوباما در آخرین حرف ها گفت همه گزینه ها روی میز است و حتی یک شخصیت آمریکایی گفت فریبکاری در ژن ایرانی ها است.

شاکری ادامه داد: عمق قضیه بیشتر از این جملاتی است که در بیلبوردها آورده شده است. باید رسانه ها و خبرگزاری ها در این زمینه مصاحبه های دقیق، شفاف و عمیقی را با شخصیت های موثر در سیاست خارجی انجام دهند تا تکلیف مردم روشن شود و از این تعلیق نجات پیدا کنند.

این عضو شورای شهر تهران ضمن بی اطلاعی از نهادی که در مورد این بیلبوردها صدور مجوز می کند، افزود: باید مردم را نسبت به وضعیت موجود روشن کنیم البته مردم جلوتر هستند و همین الان در نمازجمعه شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

شاکری افزود: این بیلبوردها تنها در منظر میهمانان خارجی و بیرون مرزها موثر است و مردم کشور هر روز شعار مرگ بر آمریکا می دهند.

نصب بیلبوردهای صداقت آمریکایی ضد امنیت ملی است

غلامرضا انصاری عضو شورای شهر تهران گفت: نصب بیلبوردها از طرف هر گروهی که انجام شده کار غیراصولی و ضد امنیت ملی است.

وی ضمن تاکید بر اینکه از ابتدای انقلاب تصمیمات در سیاست خارجی زیرنظر شورای امنیت ملی و مستقیما زیرنظر مقام معظم رهبری اتخاذ می شود گفت: در مسائل داخلی متاسفانه یکسری بی تدبیری ها و حرکت های حساب نشده انجام می شود.

انصاری افزود: قطعا حرکت های اخیر دولت با هماهنگی شورای امنیت ملی و مقام معظم رهبری انجام شده است. هر کسی یا هرجایی که این بیلبوردها را نصب کرده کاری ضد امنیت ملی انجام داده است و باید سازمان های مسئول مانند وزارت اطلاعات و خود شورای امنیت ملی وارد شود و با دست اندرکاران این مسئله برخورد شود.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: نمایندگان مردم در شورای شهر تهران از شهرداری و مسئولان ذی ربط سوال خواهند کرد که چطور می شود در سطح شهر بدون مجوز چنین طرح گسترده ای اجرا شود و اگر مجوز داده شده، توسط چه کسی و چرا این مجوز صادر شده و نتیجه آن را به مردم اعلام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: خود من قطعا در جلسه بعدی شورا این قضیه را به صورت قانونی و حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

ابوالفضل قناعتی، دیگر عضو شورای شهر تهران نیز گفت: عدم صداقت آمریکا در قبل و بعد از انقلاب برای مردم کشورمان روشن شده است. در تمامی این سال ها صداقت روشنی از آمریکا ندیده ایم و مدام به دنبال منافع خود بوده است.

وی افزود: در این بیلبوردها صداقت آمریکا به تمسخر گرفته شده و این با توجه به این موضوع است که هیچ گاه تعامل دوجانبه ای وجود نداشته است.

وی در خصوص تاثیر این بیلبوردها بر روند مذاکرات و سیاست خارجی ایران، گفت: دولت یازدهم پس از روی کار آمدن فکر می کند می تواند در بعضی موضوعات تعامل داشته باشد. اما بر طبق فرمایشات رهبری اطمینانی به آمریکا وجود ندارد اما دولت می تواند از طریق دیپلماسی این موضوع را پیگیری کند.

قناعتی ادامه داد: این حرکت شروع شده است اما بازخورد خوبی گرفته نشده است و باید دانست که آمریکا هیچ گاه به دنبال شفاف بودن با ایران نبوده است.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها به دنبال حل مشکل نیستند و به دنبال حذف نظام جمهوری اسلامی هستند. نصب این بیلبوردها فکر می کنم به تمسخر گرفتن سیاست های جدیدی است که بعضی دارند، دنبال می کنند.

پیگیری ایسنا جهت گفت وگو با مسئولان شهرداری در این باره بی پاسخ ماند.

واکنش شورای شهر به بیلبورد صداقت آمریکایی

واکنش شورای شهر به بیلبورد صداقت آمریکایی

واکنش شورای شهر به بیلبورد صداقت آمریکایی

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *