خانه » اخبار روز » لجبازی های آقای رئیس مانع نواخته شدن سرود ملی ایران در ورشو شد

لجبازی های آقای رئیس مانع نواخته شدن سرود ملی ایران در ورشو شد

تیم کشورمان در حالی با چهار مدال در رده سوم رقابت های جهانی ورشو قرار گرفت که کره شمالی با ده مدال حتی روی سکو هم نرفت.

حسین رضازاده با اشاره به همین جدول معتقد است که عملکرد تیمش مثبت بوده که رده سوم را به خود اختصاص داده، اما آیا عملکرد ما که با هشت وزنه بردار، چهار مدال کسب کردیم بهتر است یا کره شمالی که با چهار ورزشکار ده مدال کسب کرده؟

آخرین روز رقابت های جهانی وزنه برداری سرانجام برای ورزش کشورمان خوش یمن بود. ملی پوشان جوان کشورمان توانستند سرانجام با کسب چهار مدال آبروی وزنه برداری ایران را بخرند. هرچند لجبازی های مدیریتی در فدراسیون وزنه برداری منجر به این شد که در طول دوازده روز برگزاری این رقابت ها سرود جمهوری اسلامی ایران در سالن برگزاری رقابت ها نواخته نشود و همین طور عنوان «قوی ترین مرد جهان» که چند سالی است در اختیار ایران بوده از کفمان برود. مسئله ای که البته به هیچ وجه حسین رضا زاده و دوستانش در فدراسیون وزنه برداری زیر بار آن نمی روند.

به گزارش تابناک، آمارسازی و اتکا به آمار البته موضوعی است که در هشت سال اخیر به یکی از نمادهای مدیریتی دولت احمدی نژاد تبدیل شده بود. اما گویا مدیرانی که از دولت قبل باقی مانده اند همچنان بر سنت قدیم خود پافشاری می کنند و اینچنین است که حسین رضازاده در دفاع از عملکرد خود در رقابت های جهانی لهستان به جایگاه سوم ایران اشاره می کند و می گوید:« متاسفانه برخی ها که اسم خود را کارشناس وزنه برداری گذاشته اند، اما هیچ چیز جز شکست وزنه برداری آن ها را خوشحال نمی کند، در رسانه ها این طور عنوان کرده اند که تیم ایران هفتم شده که این موضوع کذب محض است. در رده بندی تیمی رقابت های وزنه برداری چیزی که اهمیت دارد امتیاز وزنه برداران است نه مدالی که به دست می آورند. در همین رقابت های جهانی کشورهای زیادی مدال کسب کردند اما در پایان تیم ایران به عنوان تیم سوم رقابت ها معرفی شد و کاپ قهرمانی گرفت. در همین رقابت ها کره شمالی 10 مدال طلا، نقره و برنز گرفت، اما چرا به مربی آن ها کاپ داده نشد.»

گرچه رضازاده قصد داشت با این مثال از عملکرد خود دفاع کند اما همین مثال ساده آقای رئیس خود برهان قاطعی است بر عملکرد ضعیف تیم ملی وزنه برداری. چرا که همین آمار و ارقامی را که رضازاده بیان داشت اگر در معرض قضاوت هر عقل سلیمی قرار دهید خواهد گفت که بی شک عملکرد تیم ملی کره شمالی با ده مدال از عملکرد تیم ملی کشورمان با چهار مدال بهتر و قابل دفاع تر است.

لجبازی های آقای رئیس مانع نواخته شدن سرود ملی ایران در ورشو شد

حسین رضا زاده و کورش باقری از زمان اردوی تیم ملی تا کنون با هم رفاقت عجیبی داشتند. به گونه ای که رضازاده تا کنون همه جوره پای باقری ایستاده و حتی استعفای روز گذشته وی را نیز نپذیرفته است. همین رفاقت هم باعث شده تا در دعوای میان ملی پوشان و باقری، رضازاده طرف باقری را بگیرد و ملی پوشان را کنار بگذارد.

رضا زاده البته در بیان آمار خود نگفته که کره شمالی با چهار وزنه بردار ده مدال کسب کرده که متوسط 2.5 مدال برای هر ورزشکار را شامل می شود و تیم ملی کشورمان با هشت وزنه بردار چهار مدال کسب کرده که متوسط جالب نیم مدال به ازای هر وزنه بردار را ثبت کرده است.

با این حال رضا زاده معتقد است که جایگاه ایران در این رقابت ها همان جایگاه سومی است ولو اینکه این جایگاه با مدال های شب آخر رقابت ها کسب شده باشد و حتی سرود ملی کشورمان یک بار هم در سالن رقابت ها نواخته نشده باشد.

حالا بد نیست بررسی کنیم تا بدانیم ماجرای جایگاه سوم کشورمان با این عملکرد درخشان از کجا سرچشمه می گیرد.

فدراسیون جهانی وزنه برداری بعد از اینکه تعداد وزنه بردارهای شرکت کننده در رقابت های جهانی رو به کاهش نهاد و این رقابت ها در حال افول بود برای ترغیب کشورها به شرکت در این رقابت ها متر و معیار امتیازی را جایگزین متر و معیار مدالی در این رقابت ها کرد. به این ترتیب تیم ها به جای اینکه با سه ورزشکار مدال آور خود در این رقابت ها شرکت کنند سعی می کنند در همه رشته ها وزنه بردار داشته باشند. این را هم در نظر بگیرید که صرف شرکت هر وزنه بردار در مسابقه اندک امتیازی را برای هر تیمی به همراه دارد.

یعنی اگر شما در میان دوازده وزنه بردار شرکت کننده در یک دسته دوازدهم هم شوید امتیازی را برای تیم کشورتان کسب کرده اید. اینچنین است که مجید عسکری، جابر بهروزی و سجاد بهروزی، رسول تقیان و علیرضا دهقان در این رقابت ها بدون اینکه حتی یک بار روی سکو بروند در مجموع 244 امتیاز برای کشورمان کسب کرده اند.

اشاره رضازاده به جایگاه سومی ایران در رده بندی امتیازی از یک جهت دیگر هم محل اشکال است و آن اینکه از 64 کشور شرکت کننده در این رقابت ها تنها هشت تیم با ترکیب کامل هشت وزنه بردار به این رقابت ها پای گذاشته اند که سوم شدن در میان هشت تیم هم اتفاق عجیبی برای تیم ملی کشورمان نیست.

حسین رضازاده و کوروش باقری در جریان اختلافات یک سال گذشته میان کادر فنی و ملی پوشان با کنار گذاشتن قهرمان های المپیکی که از شانس بیشتری برای کسب عناوین قهرمانی و جایه جایی رکوردهای جهانی داشتند سعی در تنبیه کردن آن ها داشتند و حالا با پیش کشیدن نتایج امتیازی رقابت های جهانی سعی در توجیه عملکرد ضعیف خود دارند.

لجبازی های آقای رئیس مانع نواخته شدن سرود ملی ایران در ورشو شد

جدول رتبه بندی مدالی کشورهای شرکت کننده در رقابت های جهانی لهستان که توسط سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری منتشر شده و تیم کشورمان در جایگاه ششم این جدول قرار گرفته است.

تنها اتکا به نتایج امتیازی در این رقابت ها از این جهت مضحک به نظر می رسد که همه کشورها دوسال بعد از المپیک به قصد کسب مدال در رقابت های جهانی قدم می گذارند و دو سال قبل از المپیک را به قصد کسب امتیاز دراین رقابت ها شرکت می کنند. جابه جایی شش رکورد جهانی در همین رقابت های لهستان گواه رویکرد کشورهای شرکت کننده در این رقابت هاست.

دو سال قبل از المپیک از این جهت اهمیت دارد که بنا به قوانین جدید جهانی کسب سهمیه المپیکی کشورها به متوسط امتیاز کشورها در این رقابت ها بستگی دارد. یعنی برای تیم های شرکت کننده در رقابت های 2014 آلماتی و 2015 هیوستون کسب امتیاز اهمیت بیشتری از کسب مدال دارد چنان که در این دوره از رقابت ها کسب مدال از کسب امتیاز اهمیت بیشتری داشت. با همین گواه ساده هم می توان ادعاهای رضازاده را یا جوری شوخی خواند یا حرف های او را از سر بی اطلاعی دانست.

به هر حال هرچقدر هم که حسین رضازاده از بی خبری دیگران سخن بگوید و جایگاه درست ایران را در این رقابت ها سوم بداند خود او و ما خوب می دانیم که وزنه برداری رشته مدال آور المپیکی است و در مسابقات المپیک دیگر نمی توان همگان را به بی خبری متهم کرد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

بدون دیدگاه

  1. ورزشكاري كه واسه مربيش تعيين تكليف ميكنه.همون بهتر كه تو تيم نباشه.

  2. چی میگی مشتی.باقری همونه که این وزنه بردارارو کرد وزنه بردار چطور وقتی المپیک دسته پر امد این حرفا نبود.حالا ک اونا ب تیم ملی پشت کردن پس دیگه لیاقت پیراهن تیم ملی رو ندارن چون این پیراهن غیرت و تعصب میخواد.امیدوارم باقری بمونه و با این وزنه بردارای بی ادعا المپیک بعدی بترکونه

  3. باقری تیم ملی را رها کن …..رضا زاده تیم ملی را رها کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *