خانه » آرایش و زیبایی » آرایش صورت » پوستی زیبا و مرطوب با استفاده از اسیدهای چرب

پوستی زیبا و مرطوب با استفاده از اسیدهای چرب

بسیاری از اعمالی که دربدن اتفاق می افتد به وسیله ی چربی انجام می شود. برای داشتن پوست سالم و شاداب استفاده از اسیدهای چرب بسیار مفید است. پوستی زیبا و مرطوب با استفاده از اسیدهای چرب

دکتر میترا زراتی، گفت: یکی از مواردی که باید در رژیم غذایی افراد مد نظر داشت دریافت چربی است تصور بر این است که وجود رژیم غذایی حاوی چربی مضر است اما باید به این نکته ی مهم توجه داشت که بسیاری از اعمال مهم بدن به وسیله ی چربی ها انجام می گیرد.

پوستی زیبا و مرطوب با استفاده از اسیدهای چرب

وی تشریح کرد: از جمله اعمال می توان به ترشح اسیدهای صفراوی در هضم چربی نقش دارد که بر پایه چربی تشکیل یافته است و یا بسیاری از هورمون ها که بدن ترشح می شود از جمله هورمون های استروئیدی، هورمون های مترشح شده از فوق کلیه پایه چربی دارند.

زراتی تصریح کرد: یکی از مواردی که باعث می شود پوست شاداب و مرطوب و سالم باشد وجود اسیدهای چرب به خصوص اسید لینولئیک است که این اسید خاصیت نگه داری آب و رطوبت در پوست می شود اگر در رژیم غذایی از اسید لینولینک نباشد پوست خشک و چروکیده می شود.

وی خاطرنشان کرد: مواد حاوی این اسید شامل آجیل و روغن های مایع گیاهی است روغن آفتابگردان و سویا و تخمه آفتابگردان از منابع خوب این اسید است.

وی توصیه کرد: همچنین توصیه می شود در رژیم کاهش وزن هم حتما از آجیل خام روزی ۵ تا ۶ عدد استفاده شود.

گردآوری:مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : آرایشیک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *