خانه » اخبار روز » جزئیاتی تکان دهنده از 100 میلیارد دلار مورد نظر محمود بهمنی!

جزئیاتی تکان دهنده از 100 میلیارد دلار مورد نظر محمود بهمنی!

در حالیکه محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی در دوره احمدی نژاد در اظهاراتی از وجود ذخیره صد میلیارد دلاری دولت خبر داده است خبرنگار انتخاب به جزئیات تکان دهنده ای در مورد این ذخیره دست یافت.

بانک مرکزی مطابق با قانون باید بخشی از ذخائر خود را بصورت طلا، جواهر و اشیا قیمتی نگهداری کرده تا پشتوانه پول ملی تامین گردد و بخشی را نیز در قالب سپرده در بانک های خارج از کشور ذخیره نماید.

ذخائر بانک مرکزی به دولت تعلق نداشته و دولت نیز حق برداشت از آن را ندارد چرا که برداشت از این ذخائر می تواند به قیمت بی اعتبار شدن پول ملی و فروپاشی اقتصادی ملی منجر گردد.

در دولت احمد ی نژاد، رییس دولت وقت مانند خالی کردن همه سرمایه های دیگر کشور به ذخائر بانک مرکزی نیز چشم دوخته بود و چند بار به روسای بانک مرکزی شیبانی و مظاهری دستور داده شده بود که از این ذخائر به عنوان منابع مالی دولت استفاده شود اما با مقاومت بانک مرکزی مواجه شده بود.

با انتصاب محمود بهمنی به سمت رییس کل بانک مرکزی این دستور مجددا داده شد تا از محل ذخائر بانک مرکزی در خارج از کشور که معمولا در شعبات بانک های ایرانی خارج از کشور نگهداری می شود واردات تامین شود.

بهمنی برخلاف روسای پیش در برابر این دستور مقاومت نکرده و از محل ذخائر بانک مرکزی اعتبار ال سی واردات تامین شده و عملا ذخائر استراتژیک بانک مرکزی به تاراج رفت.

اکنون بهمنی که برای این اقدام خود باید مورد بازخواست قرار می گیرد دائما دولت و رییس جمهور را متهم می کند که چرا از ذخائر 100میلیارد دلاری بانک مرکزی برای تامین کسری بودجه ناشی از تاراج هزار میلیارد دلار منابع مالی در دولت احمدی نژاد استفاده نمی کنید؟!

این در شرایطی است که دست زدن به ذخائر بانک مرکزی و مصرف آن می تواند سونامی ورشکستگی سیستم بانکی را به همراه داشته باشد.

گرداوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا به نقل از انتخاب

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *