خانه » کامپیوتر و اینترنت » چگونه در ویندوز 8 یک بک آپ تهیه کنیم؟

چگونه در ویندوز 8 یک بک آپ تهیه کنیم؟

تهیه فایل های پشتیبان System Image از رایانه ویندوزی شما و نگهداری آن ها بر روی دیسک های سخت خارجی (External Drive)، لوح های فشرده و یا شبکه های محلی، یکی از مفیدترین و البته مهمترین اموری است که می تواند در روزهای سخت، گره از کار شما باز کرده و در وقت، هزینه و انرژی شما صرفه جویی کند.

System Image گونه ای از روش های تهیه فایل پشتیبان است که طی آن تمام محتویات یک درایو به همراه کلیه تنظیمات موجود، در قالب یک فایل خروجی، جهت ذخیره در مکانی ایمن ایجاد می شود. تهیه یک System Image معمولا کمتر از چند دقیقه زمان می برد که در برابر ساعت ها زمانی که شما صرف نصب ویندوز، درایورها و برنامه های مورد نیازتان می کنید، بسیار ناچیز خواهد بود. همچنین می توان از آن برای انتقال ایمن و کامل اطلاعات شما از یک درایو قدیمی به یک درایو جدید، استفاده نمود. البته برای این منظور برنامه های دیگری نیز وجود دارند که از جمله آن ها می توان به TrueImage، Norton Ghost و Clonezilla اشاره نمود.

چگونه در ویندوز 8 یک System Image تهیه کنیم؟

با این حال، ویندوز راه حل خاص خودش را در این زمینه دارد. مایکروسافت عرضه ویندوز 7 را در شرایطی آغاز نمود که ابزار جدیدی را برای تهیه System Image در آن گنجانده بود و ما هم اکنون به این ابزار، در ویندوز 8 نیز دسترسی داریم. شما برای ایجاد یک System Image در ویندوز 8، باید گام های زیر را بردارید:

گام اول: در صفحه آغازین ویندوز 8، بدنبال Recovery بگردید و سپس از بخش تنظیمات، گزینه Windows 7 File Recovery را انتخاب نمایید.

چگونه در ویندوز 8 یک System Image تهیه کنیم؟

گام دوم: زمانیکه پنل مدیریت Windows 7 File Recovery ظاهر شد، بر روی گزینه Create a System Image در سمت چپ پنجره کلیک کنید.

چگونه در ویندوز 8 یک System Image تهیه کنیم؟

گام سوم: سپس محل مورد نظر جهت ذخیره سازی System Image را انتخاب نمایید. شما می توانید یک دیسک سخت خارجی را انتخاب نموده و یا فایل های پشتیبان را بر روی DVD ذخیره نمایید. البته دیسک سخت های جانبی برای این منظور مناسب ترند؛ چرا که ممکن است حجم System Image شما چندین گیگابایت شود.

گام چهارم: در این مرحله تمامی تنظیمات انتخابی، مجددا به نمایش در می آیند تا شما آن ها را بررسی کنید. پس از تأیید صحت تنظیمات بر روی دکمه Start Backup کلیک نمایید. در پایان فرآیند، شما به گزینه ای جهت ساخت یک لوح فشرده برای تعمیر سیستم، دسترسی خواهید داشت (البته شما می توانید به جای لوح فشرده یک USB را به این کار اختصاص دهید که آموزش مربوط به نحوه این کار را در روزهای آینده منتشر خواهیم کرد).

چگونه در ویندوز 8 یک System Image تهیه کنیم؟

برای بازگردانی سیستم خود با استفاده از یک فایل System Image، از بخش Setting بر روی گزینه Change Up Setting کلیک کرده و General را انتخاب نمایید. در پایان بر روی دکمه Restart Now در زیر Advanced Startup کلیک کنید.

اگر شما به جای لوح فشرده، USB تعمیر سیستم ساخته اید، سیستم خود را با آن راه اندازی (Boot) نموده و سپس این مسیر را دنبال کنید:

Troubleshoot => Advanced Options => System Image Recovery

زمانیکه فرآیند شروع شد، شما می بایست نام کاربری و رمزعبور خود را وارد نمایید. در صورتیکه پیغام خطایی مبنی بر نیافتن فایل System Image مشاهده نمودید، از اتصال صحیح دیسک سخت خارجی که فایل پشتیبان بر روی آن وجود دارد، اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد زومیت تهیه منظم System image در بازه های زمانی مشخص و نگهداری فایل های پشتیبان در یک دیسک سخت خارجی می باشد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: زومیت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *