خانه » کامپیوتر و اینترنت » گذرواژه های شما به آسانی ‌سرقت می شوند!

گذرواژه های شما به آسانی ‌سرقت می شوند!

آیا شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که این روز ها در موارد بسیاری از خرید آنلاین استفاده می کنید یا آن که همواره در صفحات وب، مجبور به وارد کردن گذرواژه ها هستید؟ پس بهتر است متوجه این نکته باشید که با وجود روش های پیشرفته دزدی گذرواژه ها، به هیچ وجه امنیت کامل ندارید و نیاز به یک دستیار ویژه در این زمینه دارید!

گذرواژه های شما به آسانی  سرقت می شوند!

توضیح آن که صفحه کلید های مجازی موجود در سامانه های خرید آنلاین، تنها در برابر حملات از نوع ثبت کلید ها یا Key logger ها از کاربر حمایت می کنند، در صورتی که دو نوع دیگر از روش های پیچیده هست که حتی این صفحه کلید ها هم از پس آن ها بر نمی آیند: روشی به نام Screenshot Logger یا عکسبرداری از صفحه مانیتور شما به همراه موقعیت فعلی ماوس، و همچنین روش Click Logger ها که مبتنی بر دزدی گذرواژه ها بر اساس کلیک ماوس است.

در روش نخست، هکر ها اقدام به عکسبرداری در فواصل زمانی معین از صفحه کاری کاربران می کنند که منجر به فاش شدن رمز های عبور آن ها می شود. این کار در صفحه های به ویژه وب سایت ها که حاوی جعبه متنی مربوط به گذرواژه ها هستند، بسیار دقیق تر می شود.

در روش دوم هر کدام از کلیک های کاربر در یکسری صفحات خاص ثبت می شوند و بنابراین، آن هکر می تواند گذرواژه شما را به آسانی به دست آورد.

با این تفاسیر، کاملا مشخص است که صفحه کلید های مجازی موجد در سامانه های پرداخت آنلاین به هیچ وجه مطمئن و کاربردی نیستند.

در اینجاست که نرم افزارهای امنیتی مربوط به ایجاد یک صفحه کلید مجازی برای ورود گذرواژه ها به داد کاربران می رسند و بهترین آن ها: Neo» s SafeKeys است؛ این نرم افزار با ایجاد یک صفحه کلید مجازی با یک واسط کاربری ساده، شما را در مقابل هر سه نوع روش دزدی گذرواژه ها محافظت می کند.

گذرواژه های شما به آسانی  سرقت می شوند!

محوریت امنیت در این نرم افزار با خود واسط کاربری آن آغاز می شود: وقتی این برنامه اجرا شود، هر گونه عکسبرداری از صفحه کاربر ممنوع می شود. هیچ عکسی از فضای کاربری توسط برنامه های اصلی و هکرها ثبت نخواهد شد؛ امتحان کنید. همچنین، گزینه Transparency در این نرم افزار این اجازه را به کاربر می دهد که برای اطمینان کامل، صفحه کلید مجازی را شفاف سازد تا ثبت کلید ها توسط عکسبرداری احتمالی غیر ممکن شود:

گذرواژه های شما به آسانی  سرقت می شوند!

این نرم افزار شما را در برابر انواع تکنیک های دزدی گذرواژه همچون: Keylogger، Clipboard Logger و Mouse Position Logger حمایت می کند. همچنین از ابزارهایی همچون ورود پس ورد به حالت شناور Hover Entry و ورود پس ورد در حالت مخفی سازی نمایانگر ماوس Hidden Entry بهره می برد که تکنیک Click Logger را نیز ناکام می گذارد. در روش نخست، قرار گرفتن ماوس روی یک کلید به مدت معینی که کاربر آن را تعیین می کند، به مثابه فشردن آن کلید خواهد بود و در حالت دوم ماوس به شکل کاملا مخفی در می آید که حالت امنیتی به ۱۰۰% برسد. تنظیم این دو روش از طریق نوار ابزار نرم افزار قابل انجام است.

گذرواژه های شما به آسانی  سرقت می شوند!

همچنین این نرم افزار از تکنیک Drag & Drop (کشیدن و انداختن) برای ورود گذرواژه ها در جای مخصوص خود استفاده می کند که تا کنون هیچ هکری نتوانسته است روشی برای شناسایی گذرواژه ها از این راه پیدا کند! برای مرورگرهایی همچون Opera که از تکنیک کشیدن و انداختن بهره نمی برند، این نرم افزار ابزاری به نام ورود مستقیم یا Direct Injection در نوار ابزار خود بهره می برد.

در مجموع استفاده از این ابزار بسیار ساده، این امکان را به شما می دهد که گذرواژه های خود را در همه صفحات وب و سامانه های پرداخت آنلاین تقریبا به شکل ۱۰۰% محافظت و صیانت کنید. نکته آخر درباره این نرم افزار آن است که هم نسخه قابل نصب و هم نسخه قابل حمل و نقل آن برای استفاده در سفر و مانند آن موجود است.

دانلود نسخه قابل نصب نرم افزار

دانلود نسخه قابل حمل نرم افزار

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.