خانه » اخبار روز » اجتماعی » روایت برادر اعدامی زنده شده از زندگی وی

روایت برادر اعدامی زنده شده از زندگی وی

برادر «علیرضا-م» اعدامی زنده شده هنوز باور ندارد برادرش زنده  است و بابت احتمال اجرای دوباره حکم او نگران است. او می گوید نمی تواند آنچه را که شب اعدام و فردای آن روز اتفاق افتاد به درستی به یاد بیاورد. برادر علیرضا در گفتگویی کوتاه درباره آخرین وضعیت برادرش توضیح داده است.

حال برادرتان ظاهرا رو به بهبود است. الان در چه وضعیتی به سر می برد؟

خیلی خوب است. خداراشکر. دکترهایش از روند بهبود او خیلی راضی هستند.

او را ملاقات کرده ای؟

نه هنوز به دیدنش نرفتیم.

چرا؟

می ترسیم شوکه شود و ایست قلبی کند. ازدست دادن دوباره او وضعیت بدی را برای ما درست می کند. با دکترهایش هم مشورت کردیم. آنها گفته اند آمادگی ملاقات دارد اما ما خودمان هنوز آمادگی نداریم.

بچه هایش چطور؟ آنها به دیدن پدرشان رفته اند؟

نه هنوز نرفته اند همانطور که گفتم هیچ کدام از ما به دلیل اینکه ممکن است علیرضا شوکه شود به دیدنش نرفتیم.

پس چطور از حال او باخبر می شوید؟

مرتب با بیمارستان و دکترهایش در تماس هستیم و کارهایی که لازم است را انجام می دهیم. از حالش با خبر هستیم اما هنوز هیچ کدام از اعضای خانواده نتوانسته اند آنچه اتفاق افتاده را هضم کنند و همه شوکه هستیم.

درباره شب اعدام توضیح می دهی؟

دوست ندارم درباره آن حرف بزنم ضمن اینکه موقع اعدام آنجا نبودم.

سوال من درباره آخرین ملاقات با برادرتان است.

یک روز قبل از اعدام من، خواهرم، همسر برادرم و دو دخترش به دیدنش رفتیم. وضعیت خیلی بدی بود. حال همه خیلی بد بود اصلا نمی توانم برایتان بگویم چه حالی داشتیم. چند دقیقه ای همدیگر را دیدیم و بعد هم خداحافظی کردیم و آمدیم. خیلی اوضاع بدی بود خدا برای هیچ خانواده ای پیش نیاورد. اصلا نمی توانم برایتان توصیف کنم که چه وضعیتی بود.

از ماجرای زنده بودنش چطور مطلع شدید؟

آن شب نتوانستم درست بخوابم. حال همه اعضای خانواده بد و اعصاب همه خرد بود. حدود ساعت شش صبح دنبال کارهای خودم رفتم می خواستم شرایط را برای حضورم در ختم آماده کنم. راستش نمی توانستم از جایم بلند شوم و به سردخانه بروم تا جنازه برادرم را تحویل بگیرم. انگار پاهایم راه نمی رفت. به دایی ام گفتم تو برو. دایی ام که به سردخانه رفته  بود خبر داد علیرضا زنده  است.

دایی تان با شما تماس گرفت و خبر را داد؟

راستش یادم نیست دقیقا چه کسی زنگ زد اصلا نمی دانم چه شد هنوز هم گیج هستم. چیز زیادی از آن دقایق یادم نیست.

به بچه های برادرت چه کسی خبر داد؟

اصلا نمی دانم فقط می دانم در عرض یکی، دو دقیقه همه اعضای خانواده مطلع شدند انگار بین زمین و آسمان بودم گیج بودم.

چه احساسی داشتی؟

مسلما خوشحال شدم آنقدر شوکه بودم که حتی نمی توانستم نفس بکشم. همان جایی که ایستاده  بودم نشستم و گریه کردم.

 برادرت به دلیل مواد سابقه داشت. درباره اینکه نباید این کارها را بکند با او صحبت نکرده و تذکر نداده بودی؟

علیرضا فرزند چهارم خانواده  است. من از او دوسال کوچکتر هستم. اول به دلیل کوچک تر بودنم و دوم به دلیل اینکه هیچ وقت دوست نداشتم وارد حریم خصوصی کسی بشوم با او درباره این مسایل صحبت نمی کردم.

پدر و مادرتان چطور؟

مسلما آنها نصیحتش می کردند چون از کارهایی که علیرضا کرده  بود خیلی ناراحت بودند. هیچ پدر و مادری دوست ندارد بچه اش اعدام شود. بنابراین تا جایی که ممکن بود سعی می کردند این اتفاق نیفتد.

برادرتان سه سال در زندان منتظر اجرای حکم بود و ظاهرا سه فرزند هم دارند. در این مدت چه کسی خرجی بچه ها را می داد؟

خدا را شکر مادرشان زن فهمیده ای است. از بچه ها خوب نگهداری می کند. ما هم نمی گذاشتیم، آنها تنها بمانند. پدرشان در زندان بود اما این بچه ها خدا را داشتند و خداوند روزی رسان است. ما دورشان بودیم و نمی گذاشتیم تنها باشند.

بچه ها در حال حاضر چه می کنند؟

هر سه  درس می خوانند. آنها از این اتفاق آنقدر خوشحال هستند که نمی توانم توصیف کنم در چه وضعیتی هستند. درسشان را می خوانند می خواهند وقتی توانستند پدرشان را ببینند نمرات خوبی را که گرفته اند به او نشان دهند.

کی به ملاقات برادرتان خواهید رفت؟

دکترها گفته اند حنجره اش آسیب دیده و فعلا نمی تواند حرف بزند. گفته اند خوب می شود اما زمان می برد. ما هم هر وقت وضعیت روحی مان خوب شود و بدانیم برادرمان هم آمادگی دیدار ما را دارد و باور کرده که هنوز زنده  است و از آن وضعیت بیرون آمده به دیدارش می رویم. هنوز صحنه های شب آخر جلوی چشمم است. امیدوارم دیگر تکرار نشود.

رییس قوه قضاییه و وزیر دادگستری هر دو گفته اند که برادرتان اعدام نمی شود. بنابراین اعدام مجدد منتفی به نظر می رسد؟

البته رییس قوه قضاییه گفتند به لحاظ عاطفی درست نیست دوباره اعدام شود اما به هرحال خداوند خیرشان بدهد و بچه هایشان را برایشان نگه دارد. من می دانم برادرم دیگر وارد این کارهای خطرناک نمی شود. اعدام نشدن برادرم در واقع کمک به فرزندانش است. آنها در دنیای کودکی خود خیلی خوشحال و شاد هستند انگار همه خوشبختی دنیا نصیبشان شده  است. من و همه اعضای خانواده ام از رییس قوه قضاییه و وزیر دادگستری خیلی ممنون هستیم و دعا می کنم خداوند برای هیچ بنده ای اتفاقی مثل اعدام را پیش نیاورد. شب آخر خیلی بد بود، خیلی زیاد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: روزنامه شرق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *