خانه » گوناگون » 7 نکته کاهش وزن برای دهه 20 سالگی خانم ها + مطلب مفید

7 نکته کاهش وزن برای دهه 20 سالگی خانم ها + مطلب مفید

1. انتخاب غذایی سالم تری داشته باشید

در انتخاب غذاها زیرکانه عمل کنید. اگر می خواهید چیزی بخورید به جای شیرینی جات به دنبال سالاد باشید. شیر، پنیرو ماست کم چرب را انتخاب کنید. غذاهای تازه را به غذاهای فرآوری شده ترجیح دهید. نان تهیه شده از گندم خالص به محصولات مشابه آن ارجح تر است. به گزارش پرشین وی میوه و سبزیجات تازه را به نوع کنسرو شده آنها ترجیح دهید. با تصمیم های هوشمندانه در انتخاب نوع غذا شما به راستی می توانید بر روی کالری دریافتی کنترل داشته و وزن کم کنید.

 2. صبحانه مفصل خورده و شام را زود صرف کنید

این قانون ساده را به خاطر داشته باشید. به گزارش پرشین وی صبحانه مفصل ، ناهار سبک و شام زودهنگام . این اصل را پیروی کرده و مطمئن باشید که کنترل وزن خود را خواهید داشت.نباید پیش از 4-3 ساعت قبل خواب چیزی بخورید.

 3. آب زیادی بنوشید

هرگز اهمیت آب را در برنامه کاهش وزن از یاد نبرید. علاوه بر اینکه احساس سیری به شما می دهد، کمک می کند تا سیستم گوارش بدن به خوبی کار کند.

 4. عادت ورزشی خوبی را برنامه ریزی کنید

 با انرژی مضاعفی که در این سن دارید می توانید یک برنامه ورزشی خوب برای خود مهیا کنید که هم مزیت کیفی و هم کمی داشته باشد. می توانید ترکیبی از ورش های کاردیو، اروبیک و وزنه ای را انجام دهید. برای نتیجه بهتر با یک مربی حرفه ای مشورت کنید ، تا دریابید بهترین گزینه برای شما کدام است.

 5. با استرس خداحافظی کنید

 استرس بزرگترین دشمن شما در زمان برنامه کاهش وزن است چرا که هورمون های پرخوری را تشویق می کنند.

 6. حداقل 8 ساعت خواب کافی داشته باشید

محرومیت از خواب منجر به کاهش سرعت سوخت و ساز شده و باعث استرس و پرخوری می شود.

 7. از شیوه زندگی سالم لذت ببرید

 ممکن است مهمانی تا نیمه های شب وسوسه کننده باشد و جلوگیری از تمایل به آن در این سن و سال سخت باشد ولی سرانجام همه آنها برای شما عوارض به بار خواهد آورد. اگر می خواهید یک کاهش وزن سالم داشته باشید به شیوه سالم زندگی نیاز دارید . این روند رژیم بهتر ، کنترل بهتر در انتخاب غذا و متابولیسم بهتررا ارتقاء می دهد.

کم کردن وزن در دهه بیست سالگی بساده تر است ، پس از فاکتورهای زیستی طبیعی خود بهترین استفاده را کرده تا به وزن ایده آل خود دست یابید وزندگی سالمی داشته و در سالهای بعد نیزآن را حفظ کنید.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *