خانه » اخبار روز » توقف موقت جلسه سه نفره محمدجواد ظریف و جان کری و کاترین اشتون

توقف موقت جلسه سه نفره محمدجواد ظریف و جان کری و کاترین اشتون

بالاخره جلسه مشترک سه نفره میان وزرای خارجه ایران و آمریکا و همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در محل انجام مذاکرات هسته ای در ژنو آغاز شد. به این ترتیب، در شرایطی که با ورود وزرای خارجه کشورهای عضو 1+5 همه انتظار حصول توافقی را می کشند، اکنون انتظار برای اعلام نتیجه این جلسه آغاز شده است.

 

همان گونه که ساعاتی پیش اعلام شده بود، جلسه ای سه جانبه میان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد. این در حالی است که با توجه به فشرده بودن گفت و گوهای داخلی 1+5، برخی منابع از احتمال تعویق این جلسه سخن گفته بود.

 

گفته می شود در این جلسه که به درخواست اشتون برگزار شده، قرار است متن توافقنامه هسته ای میان ایران و گروه 1+5 نهایی شود. مجید تخت روانچی، عضو تیم مذاکره کننده ایران نیز هدف از برگزاری این جلسه را همین موضوع عنوان کرده است. به این ترتیب، انتظار می رود تا ساعاتی دیگر متن این توافقنامه منتشر و از سوی طرفین به طور رسمی اعلام شود.

 

گفتنی است سفر جان کری به ژنو نیز به درخواست اشتون انجام گرفته بود و اشتون شخصاً برای استقبال از کری به فرودگاه ژنو رفت. عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران نیز ساعاتی پیش اشاره کرد که قرار است در جلسه سه جانبه، موضوع تحریم ها مورد بحث و گفت و گوی کری و ظریف قرار بگیرد.

 

تکمیلی:

 

مذاکرات سه جانبه دور از چشم همه خبرنگاران و پشت درهای بسته برگزار می شود. با وجود اینکه قرار بود چند خبرنگار و عکاس برای ثبت این دیدار حضور داشته باشند، از حضور آنان نیز ممانعت به عمل آمده است. لذا تاکنون خبر یا تصویری از این جلسه مخابره نشده است. جالب اینجاست که خبرنگاران حتی اجازه حضور در محوطه نزدیک به مذاکرات را نیز نیافته اند.

 

تکمیلی 2:

 

پس از سه ساعت مذاکره سه جانبه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، جان کری وزیر خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعت 21.40 دقیقه به وقت ژنو (10 بامداد شنبه به وقت تهران) مذاکرات به طور موقت متوقف شد.

 

گفت وگوها پس از یک توقف کوتاه مجددا برای رسیدن به یک متن مورد توافق از سر گرفته می شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.