خانه » اخبار روز » اظهارات خواندنی دو فرزند هاشمی درباره ثروت خانوادگی

اظهارات خواندنی دو فرزند هاشمی درباره ثروت خانوادگی

محسن هاشمی رفسنجانی و فاطمه هاشمی رفسنجانی در پاسخ به اظهاراتی که راجع به ثروت خانواده آقای هاشمی مطرح است، گفت وگویی با یکی از روزنامه های صبح امروز کشور انجام داده اند. در این گفت وگو فاطمه هاشمی رفسنجانی همچنین اشاره کوتاهی نیز به ماجرای پذیرش قطعنامه از سوی امام(ره) کرده است.

به نوشته روزنامه آرمان محسن هاشمی رفسنجانی فرزند ارشد آیت الله هاشمی رفسنجانی در این گفت وگو می گوید:”هر تجارت سودآور و پول سازی که در کشور انجام می شود را نباید به نام خانواده  هاشمی تمام کرد.”

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه آرمان مبنی بر اینکه “بحث های زیادی در مورد ثروت پدر شما مطرح است. آیا واقعا این اندازه ثروتمند هستید؟” خاطرنشان می کند: “شایعات در این باره بسیار است. مثلا زمانی که کیش و مناطق آزاد درحال شکوفایی بود، حمایت از سرمایه گذاران لازم بود اما هرگونه حمایتی باعث تشدید شایعات می شد. تولید،احتیاج به حمایت داشت . محصولات و کالاهای مورد نیاز جامعه باید به اندازه کافی تولید و در دسترس قرار می گرفت. لوازم خانگی، خودرو، سیمان، فولاد، آلومینیوم، لوازم بهداشتی، پزشکی و مواد غذایی و… تا به بازار می آمد، شایعات آن هم اوج می گرفت. علتش هم سیاست دولت در حمایت از سرمایه گذاران و تولید کنندگان بود. لذا حمایت هایی  که می شد باعث شبهه و در نتیجه شایعه و مورد استفاده گروه های چپ و راست افراطی قرار می گرفت. این مساله مهم و اثر گذار، شایعات را تشدید می کرد.”

وی ادامه می دهد: “فعالیت های بدون شناسنامه بعضی از ارگان ها و بنیادها در رواج این شایعات موثر بود. برخی نهادها و بانک های خصوصی و دولتی و شرکت های سرمایه گذاری بانک ها و … در ساخت و ساز، ایجاد واحدهای اقتصادی و تجاری فعالیت چشم گیر و دهن پرکنی داشتند. متاسفانه هر فعالیت در چشم و موفقی چون معلوم نبود که متعلق به کیست در توده و عوام ایجاد شبهه و شایعه می کرد. البته فقط برای ما نبود. نسبت به دیگران هم گفته می شد. ولی آنچه در مورد ما مطرح می شد، بیشتر مورد توجه مردم قرار می گرفت. برای مثال فعالیت های بانک های خصوصی و صندوق های قرض الحسنه و اعتباری که عمدتاً از طریق ارگان های وابسته به دولت و نهاد های دیگر. تاسیس و حمایت می شدند بعضا به ما نسبت داده می شد که دروغ بود . برخی بانک ها و موسسات مالی، همه و همه به نحوی با شایعه به ما نسبت داده می شد . زیرا هنوز هم خیلی از مردم از مالکیت بانک ها باخبر نیستند .”””

محسن هاشمی همچنین در پاسخ به این سوال که “این شایعات تا چه حد سبب ناراحتی خانواده شما شد؟” می گوید: “متاسفانه آنچه پدر خانواده ما را بیشتر از هر چیز رنجاند، استفاده بخشی از نیروها و گروه های داخل (چه چپ و چه راست) برای تخریب پدر بود.”

روزنامه آرمان به نقل از خانم فاطمه  هاشمی هم نوشته  است که وی هم این شایعات را قبول ندارد و  در مورد میزان دارایی های خانواده آیت الله  هاشمی چنین می گوید: “اینها دروغ است. فائزه هنوز یک بار هم پایش به کانادا نرسیده است، می‏گویند اتوبان‏های کانادا مال فائزه است. اثبات کردن این حرف‏ ها که کاری ندارد. چرا کسی به طور مستند اثبات نمی‏کند؟”

وی می افزاید: “ما خیلی پولدارتر از این بودیم. پدر من حدود یکصد قواره زمین در سالاریه قم داشت و همه را داد به طلاب و نیازمندان. یک مقداری از آنها را هم به ما داد. وضع ما هم بد نیست، به هر حال همسر من دندانپزشک است و بقیه خانواده هم همه تحصیلکرده و دارای مشاغل خوب هستند.”

فاطمه هاشمی رفسنجانی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “واکنش آیت الله  هاشمی رفسنجانی به این شایعات چیست؟” می  گوید: “پدر من سرمایه انقلاب است. همانطور که پدر من در زمان جنگ این کشور را نجات داد، رفت و با حضرت امام (ره) صحبت کرد و گفت دیگر نمی‏توانیم ادامه دهیم، همانطور که بعد از جنگ کشور را اداره کرد، امروز هم می‏تواند به بهبود شرایط کمک کند.”

 

منبع: tabnak.ir

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *