خانه » کامپیوتر و اینترنت » مدیر دانلود رایگان با قابلیت دانلود مدیا: جایگزین IDM

مدیر دانلود رایگان با قابلیت دانلود مدیا: جایگزین IDM

این روزها تقریبا بر روی هر رایانه ای یک مدیر دانلود یا Download Manager نصب شده است که دلیل اصلی آن ابزار و امکانات مناسبی است که این ابزارها ارائه میکنند. برخی از آنها رایگان و برخی دیگر در اشکال تجاری عرضه شده و امروزه ساید بیش از 50 نوع مدیر دانلود وجود دارد. اما قدرتمند ترین نمونه رایگان این دست ابزار، کدام است؟

به گزارش «تابناک» مدیر دانلودها با ارائه ابزارهایی برای سرعت بخشیدن به دانلودها، امکان متوقف ساختن دانلود و ادامه آن در فرصتی بعدی، پشتیبانی از پروتکل های مختلف و در برخی دیگر امکان دانلود مدیا، همچون فیلم و موزیک در صفحات وب، تبدیل به یک ابزار الزامی برای بسیاری از کاربران شده اند.

تقریبا انواع مدیر دانلودها عملکرد های مشابه دارند، اما برخی ابزارهای اضافی ارائه میکنند و برخی دیگر بر سر سرعت بخشیدن به دانلود، در رقابت هستند.

بسیاری از کاربران ایرانی با مدیر دانلود Internet Download Manger یا به اختصار IDM آشنا هستند و آن را به عنوان یکی از بهترین گونه این ابزار میشناسند. دلیل اصلی این امر سرعت بخشیدن به دانلودهای همزمان و مهمتر از آن قابلیت دانلود مدیا از صفحات وب با این نرم افزار است.

اما نکته مهم در خصوص این ابزار این است که رایگان نبوده و در نتیجه کاربران ایرانی را مجبور به استفاده از نسخه کرک شده ایم نرم افزار و در نتیجه درگیر شدن در مشکلات خاص آن کرده است.

در اینجا قصد داریم شما را با یک نمونه مدیر دانلود رایگان آشنا سازیم که عینا عملکردهای IDM را پشتیبانی میکند و حتی اگر اغماض نباشد، باید بگوییم تا حدی پا را فراتر از IDMنیز گذاشته است: EagleGet.

مدیر دانلود رایگان با قابلیت دانلود مدیا: جایگزین IDM

این نرم افزار بعد از نصب، مرورگرهای شما را شناسایی کرده و پلاگین خود را در آنها نصب میکند و همچنین از پروتکل های HTTP، HTTPS، FTP، MMS و RTSP نیز پشتیبانی میکند. کار کردن با آن بسیار رضایت بخش است.

نکته مهم در خصوص این مدیر دانلود این است که با تکه تکه کردن فایل مورد نظر برای دانلود، تا 32 بخش و دانلود همزمان آنها و همچنین استفاده از تکنولوژی multi-threaded برای حداکثر استفاده بهینه از منابع سیستم، این امکان را برای شما فراهم میکند که سرعت دانلود خود را افزایش دهید. به خصوص اگر چندین فایل را به شکل همزمان برای دانلود گذاشته باشید. این در حالی است که IDM در نهایت امکان تقسیم فایلها به 16 بخش را فراهم میکند.

همچنین مشابه با IDM این نرم افزار دانلودهای شما را در پوشه های جداگانه دسته بندی میکند که هر کدام بر اساس نوع فایلی است که شما اقدام به دانلود آن کرده اید.

اما مهمترین نکته در این میان این است که این ابزار همانگونه که ذکر شد، این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که اقدام به دانلود و دریافت مدیا های داخل صفحات وب همچون فیلم ها و موزیک ها، بدون نیاز به هیچ ابزار اضافی در این خصوص کنید. بر این اساس که همانند IDM هر گاه در وب سایتی اقدام به پخش مدیا بکنید، به شکل خودکار دکمه دانلود مدیا ظاهر خواهد شد که با کلیک بر روی آن قادر خواهید بود اقدام به دانلود مدیا، حتی در فرمت های مختلف بکنید:

مدیر دانلود رایگان با قابلیت دانلود مدیا: جایگزین IDM

سخن کوتاه اینکه این نرم افزار رایگان، با سرعت بخشیدن به دانلودهای شما، در اختیار گذاشتن قابلیت دانلود مدیا و همچنین مدیریت خوب دانلودهای شما، میتواند یک جایگزین مناسب و حتی بهتر از نمونه های تجاری نظیر IDM باشد و شما را شر مکشلاتی که با اینگونه نرم افزارهای تجاری با آن درگیر هستید، راحت سازد.

در این میان نمونه های رایگان دیگری همچون Orbit یا Free download Manager و حتی Download Accelerator نیز وجود دارند که البته تجربه ما با EagleGet به مراتب بهتر از هر یک از این نمونه ها بود. شما نیز میتوانید تجربیات خود را در خصوص این نرم افزار و ابزارهای مشابه آن با ما در میان بگذارید.

دانلود نرم افزار با لینک مستقیم

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *